• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

KREDITI NA OPG

  • Temu pokrenuo trecedoba
  • Datum prvog posta

Raptor

Aktivni član
Tu od
13 Svi 2018
Poruka
219
U vezi poljoprivrednog kredita u bankama, jel bas mora biti osoba na koju glasi OPG ili moze neko drugi?
Nositelj uzme na papiru kredit, a neka druga osoba moze bit suduznik...
 

<zetor>

Aktivni član
Tu od
25 Lis 2012
Poruka
523
Jel netko dizao kredit preko HAMAG-a , koji je postupak i koliko se čeka ?
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,335
Vidim da nije odgovoreno na to pitanje pa i ja dizem temu na pitanje oko Hamaga, jel to netko iskoristio?
 

Raptor

Aktivni član
Tu od
13 Svi 2018
Poruka
219
Da... Mi smo digli 90.000 kn nesto za stado nesto za opremu. za cca 3-4 mjeseca smo dobili odgovor i isplatu.
Konzultant nam je odradio poslovni plan i sve ostalo. Morali smo samo skupit ponude i nesto sitno dokumentacije. Jos smo dogovorili da platimo vecinu samo ako nam odobre, jer postoji migucnost da Hamag ne odobri. Uglavnom pozitivno iskustvo
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,335
Jel ima nekih posebnih uvjeta koji možda nisu navedeni ili nešto? I jel se zna jel se nastavljaju sad iza 12.mj 2020.te?
 

Raptor

Aktivni član
Tu od
13 Svi 2018
Poruka
219
Ne znam za posebne uvjete. Morate imati zaposlenog radnika valjda, ovisi sta bi nabavljali.
 

Inter

Član
Tu od
7 Stu 2018
Poruka
77
Jel ima nekih posebnih uvjeta koji možda nisu navedeni ili nešto? I jel se zna jel se nastavljaju sad iza 12.mj 2020.te?
Ima, recimo neće ti odobriti zajam ako:
- su ti poticaji većina prihoda u ovoj ili prethodnoj godini, dok je prodaja proizvoda manji dio
- si u prethodnim godinam imao gubitak iz redovnog poslovanja, eventualno bi se tolerirao gubitak radi neke investicije
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,543
ti si ČUDO...
tri minute prije ovog posta si napisao u temi "poticaji" da tek počinješ istraživati bitcoin, a sad već u svinjcu imaš rudnik!!!...
majektimile... :hahah: ....eto toliko!
 

CabXXm

Član
Tu od
24 Lip 2015
Poruka
130
Daj
Definitivno treba truda i strpljenja, ali se isplati. No, ostavite se iluzija – za svaku kunu poticaja treba se dobro pomučiti. Član sam obitelji s dugom tradicijom poljoprivrede i dosta zemlje, pa ni nama nisu dali ništa na lijepe oči. Ali evo, da se pohvalim da sam i ja dobio jedan zajam od 150,000kn, što će otići na radnike (sezonce) i strojeve. Ali hoćete iskreno? Natežem se s tim samo zbog obiteljske tradicije. Moj pravi izvor zarade već dugo su kriptovalute, i prema tome zemlja mi dođe kao kakav težak hobi. Tko imalo prati tečaj valute bitcoin ili drugih, zna koliko je ovo unosno tržište ove godine. A čak i kad pada, rudarenjem se može dobro povući...gdje smo nekad držali perad, danas su mi strojevi za bitcoin…a prema onom što mi zarade, zemlja mi je džeparac…eto toliko.
Da ti uštedim muke pisanja i prikrivenog reklamiranja na forumu daj napiši lipo odma IBAN da mogu prebacit lovu.
 

Najnoviji postovi

Na vrh