• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Krivo gorivo u motorku i trimer

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,571
Ja sam kao dokoni besposličar koji nikada ne radi ništa, pa sam dok odmaram lijene ruke, napravio malu analizu naše aktivnosti, samo na ovoj temi:
@zaja je natipkao 10 postova, super napokon je bio malo s nama 👌🥂,
@MUHA jedva 4 (škrt na riječima 🙃)
@Kapetan_broda_Kupljenec 3,
@zoran89 je 2,
@AirBoX je 5,
@vlč.puknuti je 7,
@brgud je 5,
@ROADRUNNER je 1,
@plus je 2,
@ZJ je 2.
Nikaj, odmah gasim pripremu ručka (danas ja kuham nekaj finoga da počastim suprugu radi jučerašnjih igara s drvenim igračkama, rekla mi moja seka da su one opet sad u modi, a neče se dojti k meni z njima igrati 🙃🤗😜💥) idem malo van, makar zmiksati 5 litri mešunga/mješavine za moju brm brm motorku za drva, makar ju nisam prezentirao do sad među motorkama 🙃😜🥂. Ručak zgotovim malo kasnije, sve je spremno za "nekaj jako finoga" 🙂🤗👋
Mešung bude negdje oko 2,5% valjda, nadam se 🙂
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,802
Cca 42 posta, od toga tri upita o problemu, sedam osam korisnih odgovora i ostatak ubijanje dosade i mudrovanje.... još par postova i sljedeči forumaš koji bu imal slican problem ima ( po mom) opravdan razlog za otvaranje nove teme jer mu iz ove ništ nebu jasno :ppozdrav:
 

zaja

Administrator
Osoblje foruma
Tu od
16 Tra 2007
Poruka
1,913
A tek smo na pol puta, još nisam krenuo na motorku...😁
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Koliko forumaša da se zamjeni žarulja..


Jedan da bi promijenio žarulju i otvorio temu o tome kako je žarulja promijenjena
Četrnaest da repliciraju o svojem iskustvu mijenjanja žarulje i o raznim tehnikama mijenjanja iste
Sedam da upozore o mogućim opasnostima nestručnog mijenjanja žarulje
Jedan moderator da temu premjesti u Za To Predviđeni Podforum
Dva da protestiraju jer je tema premještena
Osam da upozore o gramatičkim\jezičnim greškama u postovima o mijenjanju električne žarulje
Pet da lože/provociraju ove što pričaju o gramatici
Tri da ispravljaju gramatičke greške kod ovih što lože one što pričaju o gramatici
Šest da se prepiru oko toga da li se kaže žarulja ili lampica
(još) Šest da nazove ove gornje dosadnim spamerima
Dva forumaša ,koji inače rade u tvornici žarulja i koji tvrde da je ispravan izraz sijalica
Petnaest stručnjaka-za-sve koji tvrde da je žarulja jedini ispravni termin
Devetnaest da postaju kako ovo nije forum o žaruljama i nek žaruljaši ,je***,premjeste svoju raspravu na Žarulja forum
Jedanaest da brane temu o žaruljama,jer,šta ,svi ih koristimo,prema tome ,tema se u potpunosti uklapa u forum
Trideset i šest da raspravljaju čiji je metod mijenjanja žarulje najbolji,gdje kupiti najbolje žarulje ,koja je marka škart a koja Dream među žaruljama
Sedam da postaju URL-e gdje se mogu vidjeti primjeri različitih žarulja
Četiri da upozore kako živi linkovi nisu dozvoljeni
Trinaest da citiraju dva kilometra prethodnih postova a ispod dodaju samo "bravo majstore" ili "potpisujem,kolega"
Pet da postaju kako napuštaju forum neopozivo i zauvijek jer su uvrijeđeni načinom na koji se rasprava o žaruljama odvija
Pet ,registriranih prije pet minuta ,s avatarima jako sličnim onima koji su,sjećate li se,napustili forum prije deset minuta i koji kažu da je tema vrhunska i nek je admini stave u sticky
Jedan admin da kaže ovima gore gdje da si sticky gurnu ,i da im odmah opali sedam dana nagradnog radi duplih nickova
Četiri da kažu šta nismo nedavno razgovarali o toj temi...ili je to bilo na starom forumu,koji je BTW bio puno bolji
Trinaest da kažu koristite hebeni Google prije nego postavite glupo pitanje o mijenjanju žarulje
Jedan forumski lutalica koji će replicirati u temi šest mjeseci nakon zadnjeg posta i tako pokrenuti sve ispočetka
 

zaja

Administrator
Osoblje foruma
Tu od
16 Tra 2007
Poruka
1,913
Ova tema je vrhunska, baš sve pokazuje jasno i preciznno. (y)
Dečki ne bu to ovak išlo, ovo nije chat već tematski forum. Ispucajte se slobodno na ovoj temi i to bu to od ovakvog načina postanja/komentiranja.
Ne mora svatko reči što misli, ak vidite da je tema odgovorena ne morate dalje. Ako vidite da se netko našalio, ne moraš se i ti našaliti...itd.
Više o tome u narednim danima. :)
 

jlukaci7

Iskusan lik
Tu od
1 Velj 2012
Poruka
2,506
A tek smo na pol puta, još nisam krenuo na motorku...😁
Zato imam ja gorivo koje sam nalijal u motorku i na njega nede nikud nikam niti pali a dok je malo na njega radila samo je dimila. Najvjerovatnije je greškom u karnister bila natočen dizel.
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
@zaja dat će Bog! Pristao bih i na AI.

Ali u anarhiji i ana ima svoje hirove, pa kada prvi krene, ostali kao muhe na drek, ja sam odavna odustao od Froum Friendly ponašanja, jedan ne čini razliku, a zabava dok sam na belom konju je zagarantirana npr. 😂

@vlč.puknuti
A ti malo obrati pažnju na gramatiku, brate, za čitanje je šaka u oko!
 

rudamaca

Aktivni član
Tu od
6 Ruj 2007
Poruka
485
Prošlo je valjda trideset godina.Kod kolege u šumi, nova štilovka, donio njegov stari iz Nemačke.Položaj negdje iznad Starog Golubovca,uglavnom dva sata od bilo čega.Porušeno prije , treba raspiliti i dovuči - spustiti do mjesta dokud može traktor, ručno večinom.Normalno da smo uzeli sve vrste tekučina osim mješavine za pilu,ajde jedan bude sa pilama dok ima goriva u njima,ostatak ekipe rješava granje,tovari kola,kotrlja furčece nizbrdo.Ustvari bori se ida ne odu sami.Jedan sa traktorom odma doma,tam u garaži je crni karnister sa mješavinom, babica zna koji je.Taman se nekak poklopilo,dok je potrajalo gorivo , i mi natovarili kola stiglo gorivo.
I toči odma novu motorku.Nova je nek malo dela. Povuče, primi -crkne, povuče još par puta sa kašljanjem,proba čok,ništa i više ni glasa.

Sviječicu van ,mokra je, iskru hiće al nekreše nikak.
Jedan od ekipe automehaničar,nekak mu slabo po benzinu ima miris, plolije prst sa gorivom i u usta pa počne pljuvati i psovati pa trk po putu natrag do mlake da vodom i pere jezik.A mo istali zinuli nije nam jasno kam sad beži i kaj se dešava, a on se v žurbi da opere jezik nije zmislil ni pive ni gemišta nek mlake vode sa punoglavcima.

Uglavnom karnister je bil crni, i bil je u garaži,al ima dvije garaže.Babica je dala kaj je našla.U ovom je bila kiselina za akumulator.
Taman smo zajebali pilu kad dolazi i sused sa traktorom i kolima .On je vjutro delal pa je prešel malo prije i zel je motorku i on .I gorivo. Da smo znali nebi trebalo nikam ni iti.

Kiselinu van, splaknuli rezervar ,natočili gorivo,malo sa čokom bez sviječice pa sa svječicom i ubrzo je kresnula.Pali gasi sve normalno , ide se rezat .
Nije prešlo pol rezervara , počela se frkati.
Ručka i rezervar iz istog komada plastike, od kiseline je postal ko gumeni.
Na kraju je moral sve i djelove u dodiru sa gorivom zmjenjati,nakon par čišćenja i fergazer. Stalno se u njemu delal nekakav sloj ko na klemama od akumulatora.


E tak , jes malo duže ali ima veze s temom .
 

4340

Dobro znana faca
Tu od
2 Ožu 2018
Poruka
360
Zato ja nikad ničiji benzin ( mješavinu) ne točim osim svoju u svoje pile, i flakserice kome god da radim. Ako i posudim nešto (. Jako rijetko) pilu, flaksrericu dobiš i mješavinu koju smiješ točit. Kolki su se strojevi uništili zbog čistog benzina i sl.
 

zoran89

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
2,852
Upravo tako. Ja ako posudim stroj dam i svoj kanister uz napomenu da isključivo njega troše.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,390
Zato ja nikad ničiji benzin ( mješavinu) ne točim osim svoju u svoje pile, i flakserice kome god da radim. Ako i posudim nešto (. Jako rijetko) pilu, flaksrericu dobiš i mješavinu koju smiješ točit. Kolki su se strojevi uništili zbog čistog benzina i sl.
Mislil sam da sam ja jedini bedak kpji tak postupa! ?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,802
Ako je osoba od povjerenja (znači par ljudi) ja točim benzin koji su oni slagali kad idem upomoč.
A isto tak i oni meni vjeruju kad ja složim.
Drugam nikam ni nejdem, tak da.... ali imam povjerenja kome bum vjeroval.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Ja nemam kaj posuditi,kineza nitko neće...oni koji bi eventualno posudili kineza več imaju svoga.

A kak baratam s benzinom sam več negdje opisivao.
 

4340

Dobro znana faca
Tu od
2 Ožu 2018
Poruka
360
Mislil sam da sam ja jedini bedak kpji tak postupa! ?
Ja za tih par litara mješavine godišnje neću propast, a kolko košta novi klip i cilindar informirajte se plus kaj ni radilica nije više ista jer i ona dobi . Ljudi su nemarni i boli ih briga, a kad se dogodi sranje opet ih boli briga pa nije valjda sad baš zbog mojeg benzina. Nagledal sam se dovoljno takvih situacija još dok je tata slagal pile i flakserice.
 

Najnoviji postovi

Na vrh