• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

krticnjaci

P

psr

Guest
Pozdrav svima na forumu, novi sam, a i nisam neki poljoprivrednik, ali imam jedan problem. Naime, imam krasan travnjak oko kuce koji odrzavams velikom paznjom i htijenjem, ali mi se jesenas uvukla krtica. Razocarala me fuul. preko 80 krticnjaka je bilo na nekih 120 m2 i sad se ponovo javlja. Da li ima neki preparat ili sredstvo ili nacin na koji bi se to moglo rijesit. Zahvalan u naprijed !
 
Č

Čugi

Guest
Pogledaj ovaj link- Obrisan neispravan link. , čuo sam od nekih ljudi da ima dobrog efekta!
 
P

psr

Guest
Hvala, hvala, odgovor mi nije pomogao,ali me je naveo na pravi put, jos jednom HVALA !
 

roko

Član
Tu od
10 Pro 2007
Poruka
868
imama ja jedan prijedlog...iskopaj malu rupu u krtičnjaku i stavi malo karabita, naravno i malo ga zalij sa vodom...samo nemoj paliti vatru...šala mala :D :D jedna se čovjek išao riješiti krtica na taj način, samo je pametnjaković nakon pola sata pripalio vatru...hehe i kažu da mu se pola garaže od podzemne detonacije urušilo...bar mi je tako djed pričao...
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Baci ručnu bombu, hehehehehe i krtica nestaje 100 %, a i travnjak!!!
 

roko

Član
Tu od
10 Pro 2007
Poruka
868
a sad dali je istina ili laž... :scratch uglavnom je fora....
 
M

matias

Guest
roko kaže:
imama ja jedan prijedlog...iskopaj malu rupu u krtičnjaku i stavi malo karabita, naravno i malo ga zalij sa vodom...samo nemoj paliti vatru...šala mala :D :D jedna se čovjek išao riješiti krtica na taj način, samo je pametnjaković nakon pola sata pripalio vatru...hehe i kažu da mu se pola garaže od podzemne detonacije urušilo...bar mi je tako djed pričao...

istina krtice i stakori pokrepaju al potpala vatre nije preporucljiva
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
psr kaže:
Pozdrav svima na forumu, novi sam, a i nisam neki poljoprivrednik, ali imam jedan problem. Naime, imam krasan travnjak oko kuce koji odrzavams velikom paznjom i htijenjem, ali mi se jesenas uvukla krtica. Razocarala me fuul. preko 80 krticnjaka je bilo na nekih 120 m2 i sad se ponovo javlja. Da li ima neki preparat ili sredstvo ili nacin na koji bi se to moglo rijesit. Zahvalan u naprijed !
Iznajmim ti ja svog tatu ,taj ne prestaje mahat motikom dok krtica nije na leđima :lol:
 
B

Bobo

Guest
Moj brat je nasao odlicno rjesenje koje su koristili u obliznjem kombinatu... u svaki krticnjak po cep od kanistera dizela i nema krtica u krugu kilometar... previse im smrdi, i za divno cudo, trava na tom mijestu i dalje raste :scratch

Nije ekoloski, ali je prihvatljivo ;)
 

roko

Član
Tu od
10 Pro 2007
Poruka
868
bolje i ovo nego da se onaj čovjek ubije mlateći sa motikom po travnjaku....

jako pametno rješenje....moraju od nafte bježati, sigurno
 
B

Bobo

Guest
Dokazano u praksi i radi kao san...

Samo mi je cudno kako trava oce rasti na tom mijestu gdje je nafta prosuta :scratch
 

roko

Član
Tu od
10 Pro 2007
Poruka
868
da,,to je malo čudno.... a dali naftu ljevaš u rupu ili po rupi,,,, mislim da je svejedno kako ljevaš i da trava ne bi trebala rasti nakon prolivene nafte, zar ne ??
 
B

Bobo

Guest
U rupu...

nafta ko nafta, cim je u zemlji, mora djelovati na korijen, te ga "sprziti" no mozda to nije dovoljno velika kolicina da napravi neku stetu po pitanju rasta treve...
 
D

dugy

Guest
Novi sam na forumu,i imam istih problema sa krticama,jedan od načina borbe sa onim crnim životinjama ,je čekati sa motikom dok ruje, pomoću cijevi unijeti veću količinu ispušnog plina iz motorne pile ili kosilice,zatim zatvoriti sve rupe iz kojih izlazi dim (probao sam i funkcionira) .
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,067
dugy kaže:
Novi sam na forumu,i imam istih problema sa krticama,jedan od načina borbe sa onim crnim životinjama ,je čekati sa motikom dok ruje, pomoću cijevi unijeti veću količinu ispušnog plina iz motorne pile ili kosilice,zatim zatvoriti sve rupe iz kojih izlazi dim (probao sam i funkcionira) .
ovo je isprobano i kod mene
znaci uzeti neku dvotaktnu masinu napraviti mjesavinu maximalnu tj. sto vise ulja i nadimiti ih i nece majci vise pomisliti da kopka mamicu joj njenu :twisted:
 

roko

Član
Tu od
10 Pro 2007
Poruka
868
samo pripazi sa uljem u mješavini, da ne bi bila skuplja pita nego tepsija :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 

puki22

Član
Tu od
27 Ruj 2007
Poruka
890
savoris kaže:
dugy kaže:
Novi sam na forumu,i imam istih problema sa krticama,jedan od načina borbe sa onim crnim životinjama ,je čekati sa motikom dok ruje, pomoću cijevi unijeti veću količinu ispušnog plina iz motorne pile ili kosilice,zatim zatvoriti sve rupe iz kojih izlazi dim (probao sam i funkcionira) .
ovo je isprobano i kod mene
znaci uzeti neku dvotaktnu masinu napraviti mjesavinu maximalnu tj. sto vise ulja i nadimiti ih i nece majci vise pomisliti da kopka mamicu joj njenu :twisted:


I ja to tako radim!Kolega i ja so preradili Neki strai SACHS 100ccm. ispušni lonac smo složili da ima unutra šalicu u koju stane 1,5dl trošenog ulja!
Samo crjevo staviš u rupu i GAS!
I fino sedneš i čekaš 8) 8) 8) 8) 8) 8)
Dok se banda ne podimi :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,067
puki22 kaže:
savoris kaže:
dugy kaže:
Novi sam na forumu,i imam istih problema sa krticama,jedan od načina borbe sa onim crnim životinjama ,je čekati sa motikom dok ruje, pomoću cijevi unijeti veću količinu ispušnog plina iz motorne pile ili kosilice,zatim zatvoriti sve rupe iz kojih izlazi dim (probao sam i funkcionira) .
ovo je isprobano i kod mene
znaci uzeti neku dvotaktnu masinu napraviti mjesavinu maximalnu tj. sto vise ulja i nadimiti ih i nece majci vise pomisliti da kopka mamicu joj njenu :twisted:


I ja to tako radim!Kolega i ja so preradili Neki strai SACHS 100ccm. ispušni lonac smo složili da ima unutra šalicu u koju stane 1,5dl trošenog ulja!
Samo crjevo staviš u rupu i GAS!
I fino sedneš i čekaš 8) 8) 8) 8) 8) 8)
Dok se banda ne podimi :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:

zaboravio si pivo da pomenes :roll:
 

juxi

Član
Tu od
11 Pro 2007
Poruka
163
Pozdrav ljudi! I mene interesuje kako se rijesiti krtice na livadi, to je uzas zivi kao da je preorano sve :evil: Proljetos mi je ovaj komsija davao phostoxin i stavljao sam tablete na odredjenim mjestima ali livada je ipak velika povrsina. U pocetku mi se ucinilo da djeluje, a sad na tim mjestima ih ima duplo vise krticnjaka! Vjerovatno je preparat bio izlapio. Ovo sa motorkom sam isto cuo, a za naftu mi je pricao ovaj jedan covjek da je sipao u rupe i da ih vise nema, a citao sam da se inace istjeruju i sa petrolejem mada je on danas dosta skup. Sta mislite o plinu, mislim na ovaj propan-butan da uzmem jednu bocu nabijem crijevo u rupu i lagano ih ili pogusim il istjeram van i dokrajcim :twisted:
 

Najnoviji postovi

Na vrh