• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Krumpir

edmondo

Novi član
Tu od
10 Tra 2015
Poruka
18
mislim da sam ti ja bolje objasnio
a modra galoca je protiv plamenjace,a za zlaticu zaboravi
ako ti nije sta jasno,samo me pitaj
 

sokol

Član
Tu od
11 Srp 2014
Poruka
87
tko zna od čega su ove crne točke na stražnjem dijelu lista
 

Prilozi

  • krumpir-bolest 1.jpg
    krumpir-bolest 1.jpg
    49.5 KB · Pregleda: 126
  • krumpir-bolest 2.jpg
    krumpir-bolest 2.jpg
    53.2 KB · Pregleda: 145

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Ne vidim dobro jel u pitanju alternarija - malo je rano za nju, ali pogledaj kada list staviš prema suncu - imaju li te pjege koncentrične krugove, onako, kao kada baciš kamen u vodu pa se rade oni krugovi...

Uzmi Acrobat - imaš i malo pakiranje, ako se ne varam, od dvijesto grama, i neki bakar - Nordoks je najbolji . i možeš zajedno to pošpricati.
 

sokol

Član
Tu od
11 Srp 2014
Poruka
87
ok, hvala ..zasad je to samo na par mjesta.
već sam pošpricala za preventivu Mycosin (eko sredstvo protiv plamenjače )uz dodatak tekućeg sumpora 0,2%...
s obzirom da ga mislim uskoro počet vadit (krajem mjeseca ) ne bi voljela špricat ako ne treba ...
 

bubamarac

Član
Tu od
23 Tra 2012
Poruka
746
Zagrtanje _"motikan", ili kakva mehanizacija??
Čime se tako usko da, medjuredno, sadit i zagrtat, osim motikom??:(:
Prskano protiv korova ili ???
 

sokol

Član
Tu od
11 Srp 2014
Poruka
87
jel normalno da Bellarossa koja je sađena tjedan dana kasnije od Adore,
ima bujniju cimu ?
sve sam isto gnojila i zaštitila ,jedina razlika što sam prije ovih kiša dodala mycosin +Sumpor na Bellarosu (zbog karence jer ću je vadit kad istekne karenca 14 dana) a na Adoru samo mycosin jer nema karencu.
hvala
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,767
Zagrtanje _"motikan", ili kakva mehanizacija??
Čime se tako usko da, medjuredno, sadit i zagrtat, osim motikom??:(:
Prskano protiv korova ili ???

Trebalo je ići mehanizacijom ali je bio dosta nejednako izašao pa smo išli poluautomatskim motikama. :icon_lol:
Čini ti se da je usko,razmak između redova je 70 cm.,s motokultivatorom sam ga okapao.
Do sada nije ničim prskano.
 

bubamarac

Član
Tu od
23 Tra 2012
Poruka
746
I meni je problem ravno redove dobit.
Ali ja nemam vrimena ni volje za poluautomatiku, a kako ne prodajem, posadim nešto više pa imam dosta i s malo slabijim urodom.
 

JOSIPDOLAC

Član
Tu od
30 Srp 2014
Poruka
141
Evo malo i mog krumpira .Adora se već jede . Nagrtanje prije kiše.
 

Prilozi

  • PICT0506.jpg
    PICT0506.jpg
    73.5 KB · Pregleda: 147
  • PICT0495.jpg
    PICT0495.jpg
    66.2 KB · Pregleda: 150
  • PICT0494.jpg
    PICT0494.jpg
    83.4 KB · Pregleda: 182

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
No i šta je, pa zar nitko ovih dana ne šprica protiv boleseti?
Propasti če čovjeku krumpir prije nego dobije odgovor.

Ovo je sada veoma kritično vrijeme,isparavanja od dolje, iz zemlje, čim sunce grane bude jako izraženo, temperatura bude povoljna za razvoj bolesti i u dan - dva može nastati veliki problem.
To se isto dogodilo prošle godine, i par sorti je već koncem maja bilo toliko zahvačeno da se nisu mogle izvući, samo im se malo produžila vegetacija, ali u konačnici su gubitci bili ogromni.

Ima li neki prijedlog čime sada tretirati?
 

Entuzijast

Aktivni član
Tu od
18 Sij 2014
Poruka
206
Pa ja sam tretirao Dithanom ali je poslije toga palo još 30tak mm kiše tak da vjerujem da je ispran. Pošto se sad stvaraju idealni uvjeti za plamenjaču a za tri četiri dana opet najavljuju moguće padavine sad planiram sistemik najvjerojatnije Acrobat pošto ga imam na zalihi.Ko ima veće površine moguće je još bolji Melody Duo ali meni se ne isplati pošto imaju samo pakovanje od 1kg.
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Mogu i već jesam, ali mislim nešto, ima ovdje i ozbiljnih krumpiraša, hektaraša, i svi samo šute, svi bi samo nešto pročitali a ne bi ništa rekli.

I nije tako samo na krumpiru. A ja jako ne volim one koji žele samo uzeti a ne i nešto dati.
Ajd, možda se nema vremena, ali ako vidim nekoga da je na forumu, i tema je iz njegove branše, ja se zapitam - o čemu se radi?
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Tak je to u životu.
Neke uživaju u primanju, a neki u davanju, ak imaju kaj. :(giggle): :(giggle): :(giggle):
 

Kukuruz

Član
Tu od
4 Srp 2013
Poruka
90
Evo moj danas slikan

nv1wti.jpg
 
Na vrh