• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Krumpir

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Nisam, pokaži mi.. ili tamo ili na pp.


@ninren, šuti, cijelo vrijerme se krou raspravu zlatice provlače, a one su komponenta krumpira. hehe.....
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,245
Moj krumpir od prije neki dan :). Ogrnuli smo ga sad mu još folijarnu prihranu dati i to je to.
d6dfb2dc71db075fbe2accb1534d4282.jpg


Ogrtanje kultivatorom :), ali ne može sam vući ukopava se pa brat ispred vuče štrikom hh
cc6160455cfd85995c984b9488f527d6.jpg


3a778aa4097b6487fd21fcfca954765c.jpg
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Bili smo mi zajedno u sobi, ima dva - tri tjedna, a i par puta prije, ali onda olajavamo forum i forumaše.
Sad budeš i ti došao na red, rekli budemo - a si videl kako bi onome @Dionizu trebalo sapunom isprati nečiste misli......


Inače, direktiva je eu da se krumppirima više ne dodaje dušik prije sadnje, u predsjetvenoj pripremi, nego se prilikom kultivacije i nagrtanja rasijava po parceli u dva - tri navrata.
Osobno mislim da su to bedastoče jer je dušik potreban biljci u startu kako bi čim ranije nabila lisnu masu i krenula u generativnu fazu. Jedno dodavanje prilikom nagrtanja uz predsjetveno rasijavanje je poželjno naravno, i daje dobre rezultate.
Ali to njihovo smanjivanje nitrata nas sada ograničava, naravno, ako se striktno držimo eu propisa.
Ja sam ona koja uvijek pliva uzvodno i uživam kršiti pravila i odredbe.
 

lemi

Novi član
Tu od
18 Ožu 2014
Poruka
6
Pozdrav ljudi,
Zna li netko postoji li neko sredstvo za zastitu od zicnjaka a da se primjenjuje preko lista?
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Ne.
To što se preko lista može dati je premala doza, a i ostaje samo u biljci, nhe znam silazi li uopće do korijena, a pogotovo u dovoljnoj mjeri do gomolja.
Moglo bi se, rteoretski, za vrijeme lagane kiše, ili nepoisredno pred, pošpricati sa Dursbanom u punoj doizi - kiša je birtan elemenat kako bi se isprao sa listoova, iako je on insekticid koji se koristi folijarno za zaštitu od zlatica, ali u više od pedeset posto nižoj dozi od zemljišne i vjertojatno bi, da se ne ispere, došlo do fitotoksičnosti.
Drugo što je bitno, je karenca za zemljišnu primjenu - mislim da je 90 dana, provjeri, to je ograničavajući faktor za rane sorte ukoliko sa misli vaditi i konzumirati prije jeseni.

I ne mogu tvrditi da će rezultat aplikacije biti uspješan, ovisi o više faktora.
Pokušati možeš, ali na svoju odgovornost - financijski nije prestrašno - ma za veću površinu i je, vidi sam šta ćeš napraviti. Ne mogu savjetovati - odi, tako napravi.
 

lemi

Novi član
Tu od
18 Ožu 2014
Poruka
6
Hvala na odgovoru,mislim da cu staviti dursban ili force u granulama pa onda nagrnuti,pa sta bude.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,509
@johabica i @MUHA...

...daj zemite si sobu :(giggle)::(giggle)::(giggle):
Ako buš ti plačal gablec i ručak u Melonu .... Obilazak terena pe na moju dušu, a konačište si bumo našli-
Ima tam u okolici poprilično poljoprivrednog zemljišta :icon_thumright:

Bili smo mi zajedno u sobi, ima dva - tri tjedna, a i par puta prije, ali onda olajavamo forum i forumaše.
Ruku na srce, ali lažeš melita.


Juče su bile prve arheoploške iskopine vezane za Adoru koja je posađena onaj dan kad je i kupljena.
Krumpiri ko šaka (ona prava muška) par komada i nekoliko manjih u jednoj kučici.
Slikat nisam stigel jer je mas več bla vrela
4030848325.gif
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
A jesi nas ti sad izvukao, bravo majstore, sad nismo uopće sumnjivi.
Kak bi rekla moja svekrva - bolje da si si vodu u usta primil - ilitiga, da ti je škripec prste prijal.

Ali, ako @Dioniz isfinancira, ne budemo se sekirali. :icon_razz::(rofl):


Znala sam ja da ti krumpiri ne m,ogu prije stići, ako se ne varam, ti si ih uzeo okmo prvog četvrtog.
U svakom slučaju, zadovoljavajuče je ako se četveročlana obitelj može najesti od pet - šest jamica, sedam - ma sve iznad tristo grama po jamici je za početak za osobne potrebe diobro.
Ja sam tako počela vaditi za prodaju - ali sam imala izvanrednu cijenu - a na kraju sam došla na dvije kile po dužnom metru, ali je i cijena bila nešto niža.
 
Posljednje uređivanje:
E

el pibe

Guest
Ljudi nemojte ubijati zlatice! To su mali nogometni navijači koji brane boje BVB (Borussia dortmund):icon_pall:Jedini porok im je krumpir.Onda kad se skupe u velikom broju tu nastupamo mi i istrijebimo ih uz pjesmu:"Ej zlatica mi u krumpire stigla,ja je prašim ona noge digla.":icon_pidu:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,509
Kad napiše post onaj koji nam je sveču držal ... ja se bum pokril po ušesima :icon_thumright:
Dotle primamo donacije za melon :icon_kidra::icon_kidra:

Ma za sad sam s ovim prvm prezadovoljan, za dalje bude izvještaj s terena.

Inače moje zlatice više nisu bolesne, prešla bolest na pjevce.
Počele ih koke nositi, ali o tome u drugoj temi
 

Dioniz

Član
Tu od
6 Velj 2015
Poruka
61
@MUHA

hahaha samo ti dovuci johu do Umaga i imate pijanku kod Melona. Kaj ćete posle delat, ne bum se štel mešat, ali ak zatreba morem Vam i sobu organizirat... :drink::icon_pidu::icon_toilet:


jedino ne želim johabici pokazivat svoju sramotu jer bu me skritizirala da mi bu pol dosta...



P.S.
po sramotu mislim na njivu, da ne bi bilo zabune :(giggle):

A inače, nevezano uz temu o krumpiru, samo da Vam dragi moji frknem jednu sličicu...

Mjesto radnje Monte Carlo, događaj Gran Prix F1, pred tjedan dana... a razlog umetanja slike procijenite sami.

20150521_085852.jpg


Baj d vej, slike krumpira Vam neću postavljat jer ćete inače počiniti kolektivno samoubojstvo, pa ne bu nič od bančenja kod Melona

I da niste ni pomislili na švercanje jer buste :icon_hang:
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,767
Malo pitanjce,prskao bi krumpirić sa Eqation Pro za plamenjaču ali sam vidio da ima i zlatica,da li ga smijam mješati sa Actarom?
Dobio je prihranu Kan_om i podgrnut prije kiša. Zaštićen Antracolom.. za sada se drži dost čisto
Kako prihranjuješ,prije nagrnjivanja ili poslije.


Sa čime prihranjivati nagrnuti krumpir i da li to uopće treba?
Mjesto radnje Monte Carlo, događaj Gran Prix F1, pred tjedan dana... a razlog umetanja slike procijenite sami.
Dioniz,cijene su evropske.
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
KAN -om.
Treba ako nema dosta dušika.
Treba ako su kasnije sorte.
Može prije ogrtanja, bolje je, može poslije ako baš treba intervencija jer će se oslobođeni dušik apsorbirati putem lišća - je da nešto pobjegne u zrak, ali bolje išta nego nita. Dio će u zemlju, pa će i to biti iskorišteno.
 

Dioniz

Član
Tu od
6 Velj 2015
Poruka
61
Dioniz,cijene su evropske.

Ma cijene su svemirske. Francuz cijeni i kupuje svoje, a ne kao kod nas, Viva La Kaufland i ostali... Uglavnom, nije tema pa da ne blatim, dobit ću po glavi od moderatora...

A da se malo priključim raspravi o zlaticama u krumpiru. Ja ne špricam s ničime, nego pustim u krumpire 15 kokoša i problema nema. Dok susjed stalno trči sa špricom, ja se lješkarim i gledam kako moje koke terminiraju nametrnike. Jedino što mi je nastradala blitva, ali zato imam domaća jaja .

Uglavnom moj savjet malim proizvođačima, ako imate uvjeta, nabavite si koke ili još bolje patke indijske trkačice. Ne bu puževa, ni zlatica i ostalih štetočina. Jednostavne su za korištenje i imate višestruke koristi. Šteta što ovo ne pali i za pepelnicu, ali ebga.

I dajte ljudi, obuzdajte malo poriv za špricanje sa svim i svačim. Ne koristi ni zemlji, ni Vama nego samo kompanijama koje proizvode bojne otrove. Nisam alternativac, ali pomali mi ide na ..... što je svako drugo pitanje na forumu s čime da špricam, koju kemiju da ulijem... blah...

Eto, my 50 cents. A sad drvljem i kamenjem po meni :D:
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Je li kokice kljucaju samo zlatice i ostale kukce u krumpiru ili jedu i cimu?
Kaj naprave sa zemljom kojom je ogrnuti krumpir? Naime kokice jako vole tražeći kukce razgrtati zemlju.
Iduće godine bum imal krumpir na okućnici, a kak imam premjestive ograde, baš bi mogel probati, barem jedan dio.
 

Najnoviji postovi

Na vrh