• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Krumpir

antondj

Dobro znana faca
Tu od
30 Kol 2015
Poruka
726
Ovo mi je kod starog. Sadili isti dan, isto sjeme. Kod mene sve nejednako.neki tek nicu aneki kao ovi
 

Željac 28

Dobro znana faca
Tu od
8 Ožu 2020
Poruka
1,138
Takvog ja imam do sjemena jedno mi prodao i niš ne valja.
A vela rosa je čudo kako napreduje manje više jednaka.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Može biti da je loše klijanje do sorte, ali ne nužno. Od tri reda bela rose, dva su niknuli zadovoljavajuće, a jedan katastrofalno. Ja krivim slabu pripremu zemlje, bilo je dosta grudasto. Točnije ja sam krivac.
 

Ante2

Aktivni član
Tu od
12 Tra 2012
Poruka
172
Koja je najmanja temp i vremenski rok pri kojoj moze doci do razvoja plamenjace?
Svake godine mi se pojavi a prskam po preporuci pinove i slicnih stranica kada je temp oko 18-22C , 6 i vise sati vlaznosti, to bude uglavnom za kisne dane a meni se problem javi kad ne prskam kad je temp 30C i vise danima pa mi nije jasno kako se uspije javljat pri tim temp kad su optimalne 22C i 6 i vise sati vlaznosti.
Kod mene su problem jutarnje rose koje znaju potrajat 3-4 sata al ujutro su temp 7-8 C a pri tim temp nebi smijelo doci do infekcije.
 

sttipa

Iskusan lik
Tu od
6 Tra 2013
Poruka
2,192
Moze li mala pomoc...
Mladi listovi na krumpiru su zućkasi samo nekoliko grmova ima smedji listici (neznam da li ce se na slici bas vidjeti) nekako nikako da krene rasti kako treba kao da stoji na mjestu...mislite li da je to od temp soka na rubu mraza dva jutra i dosta suho ili neka bolestina u pitanju.
Da ga prihranim folijarno i s cime???
Zar nitko??
 

Daky5555

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2019
Poruka
221
Tesko je reci sto bi moglo bit ali ne vjerujem da je od temperaturnih sokova, ja obicno pogodim kad ih zasticujem folijarno pa dodam tekuce zeljezo i stvarno se primjeti razlika, odmah dobiju pravu boju ali ako je neka bolest u pitanju nece pomoci. Ovo je slika mojih prosle godine, izvrsno rasli do ove faze i tu su zablokirali i ostsli potpuno jednaki do vadjenja bez znakova bolesti, totalno neobicno da zdrava cima samo blokira i ostane takva bez da propadne ili oboljava.
 

Prilozi

  • Screenshot_20200511-210910_Photos.jpg
    Screenshot_20200511-210910_Photos.jpg
    24.4 KB · Pregleda: 26

Ante23

Aktivni član
Tu od
9 Lip 2018
Poruka
694
Evo mojih, slabo napreduju.. Prosli tjedan sam isao folijarno 20 20 20 plus bioalgen, mikroelementi, bor.. Fali kise.. Cime im mogu pomoci osim vodom 😏
 

Prilozi

  • IMG_20200511_185956.jpg
    IMG_20200511_185956.jpg
    67 KB · Pregleda: 21

Viduka OPG

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2019
Poruka
3,217
Prvi put da smo pokosili lucernu i neke trave cca 2ha,i da nas nije briga da pokisne, ali čini mi se da neće.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Ovo je slika mojih prosle godine, izvrsno rasli do ove faze i tu su zablokirali i ostsli potpuno jednaki do vadjenja bez znakova bolesti, totalno neobicno da zdrava cima samo blokira i ostane takva bez da propadne ili oboljava.

Zanimljivo. :unsure:
A kakvi su bili gomolji?
 

Najnoviji postovi

Na vrh