• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Krumpir

Daky5555

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2019
Poruka
221
Na 3500 kg sjemena trebalo bi se izvadit oko 70 tona, ja sadim od 200 do 500 kg pa nekad zna bit i do 40 kg na kilogram sjemena tako da je realno ocekivat 70 tona na ovu kolicinu, cijena je sad 5 kuna u sezoni bude oko 3 kune, ja sve prodam hotelima i restoranima bez ikakvog problema.
 

Daky5555

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2019
Poruka
221
Pa i nije to neki veliki posa, krumpire mi je mozda i njajlakse proizvest ukoliko odmah sa zemlje idu na trziste, ja ih odmah na zemlji punim u kartonske pakete i odmah idu na trziste, kuci ih nikad ne dovodim, sadnja je dosta brza i za jedan dan posadim sve, kasnije ih ogrnem kultivatorom jednom zastitim od bolesti i vadjenje, navodnjavanje je kap po kap tako da bude dobar prinos i ako je malo ranije bude i cijena dobra, 3500 kg sjemena vec zahtjeva drugaciji pristup, nemoguce ga je prodati toliko odjednom tako da je potrebno skladiste, stojevi, radne snage itd. skupi se tu dosta truda ali trebalo bi to donijet 150 tisuca minimalno.
 

samko

Dobro znana faca
Tu od
19 Tra 2012
Poruka
1,413
Prvo vidi koliko godišnja plaća iznosi i pogledaj malo za koliko ostali ljudi rade...a ovaj izračun je osnovna matematika tako da mozes i sam izracunat, ja sam samo reko da ostane dobra godišnja plaća
Da je to tako nebi odustali tu kod mene gotovo svi. Na koju se kalibražu odnosi sjeme? Mislim zanima me taj izračun jer se ne zna ništa, cijena, način prodaje, kalibraža, navodnjavanje, skladištenje itd.

Ne zna se ni što je to dobra godišnja plaća(netto naravno). Kod nas je 4tisuće itekako dobra...

Ako ti se da napiši, a ne da bacaš kost samo tako.
 

Željac 28

Dobro znana faca
Tu od
8 Ožu 2020
Poruka
1,138
Ma kakva navodnjavanja i te gluposti.
Da pkatim vodu imam nulu.
Zavisi sve o godini i urodu zadnje dve tri godine i tuča i svega.
Nemože ni biti više.
A i ne proizvodim otrov nego hranu.
Proda se sve.
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Kaj samo krumpir sadiš ili imaš još kaj? Moj susjed je uzel neku zemlju u Lici i tam je posadil neki ljubičati krumpir, mislim oko 5 tona, i veli sve proda po restoranima od Dubrovnika do Istre, ali sve veli. Čak mu jednu godinu nije bilo dosta kakva je bila potražnja.
 

Daky5555

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2019
Poruka
221
Pa i ove godine se dosta dobro prodaju domaci proizvodi obzirom da nema turista i ova corona je sve poremetila ipak nije sve crno, ja sam svoj krumpir kojeg cu vadit za oko tjedan dana vec prodao, ocekujem prinos oko 15 tona, cijena nebi trebala padat ispod 3 kune, trenutno je 5-6 kuna, po meni je to dosta dobar prihod, sjeme sam platio oko 3 tisuce, gnojivo otprilike jos toliko i oko 1000 kuna me kostao sistem za navodnjavanje kap na kap, vodu ne placam, ukupno uloga oko 7 tisuca kuna.
 

Daky5555

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2019
Poruka
221
Da. Neznam imam li ja neku ludu srecu ili sta vec ali ovakvu godinu u poljoprivredi ne pamtim, istina ne bavim se poljoprivredom dugo i ne bavim se profesionalno ali do sada sam sve moje prodao bez problema, 9 tona jagoda, 2 tone cesnjaka i trebalo bi bit oko 15 tona krumpira.
 

Daky5555

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2019
Poruka
221
Blizu sam turista to je tocno, zapravo izmedju njih ali mozda i nije stvar u turistima, oni neznaju razliku izmedju uvoznog i domaceg, oni kupuju ono sto je jeftino mislim da se domace stanovnistvo pomalo okrece domacim proizvodima i to je dobro, restorani i hoteli sve vise traze domace proizvode, dokaz su jagode, ove godine je takva potraznja za njima da cijena na veliko nije padala ispod 20 kuna a bilo je nesto i uvozne na trzistu i nije bilo gotovo niti jednog stranog gosta.
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Meni nikad nije bila jasna razlika između domaćeg i uvoza? Pa npr vele Rumunjska janjetina je katastrofa, a naša Lička i Paška prva liga? Zbog čega? Pa i njihove ovce se pasu ko naše, ne jedu smeće ko kaj ljudi misle, isto ljudi rade ko mi, al je životni standard manji zato su i takve cijene. Sretni su da mogu prodati i preživit, a naši pametuju. Da naši domaći proizvođači imaju pristupačne cijene sigurno se bi smanjio uvoz, a ne meni na moru prodaju domaći paradajz za 40 kuna kilu, pa nema šanse da ga kupim da je zlatni, zamisli domaći je veli, to nije našeg polja vidlo. Da i je realno 40 kuna može samo sanjati i kukati kako sve kvari uvoz, pa nek nam živi uvoz a oni nek prežive od svojeg bacanja hrane. I napunpanih cijena. Ja prvenstveno jesam za domaće, al da su relne cijene, a ne ovakve kakve jesu, pogotovo kad je sezona neka.
 

Željac 28

Dobro znana faca
Tu od
8 Ožu 2020
Poruka
1,138
Gle ja sam najskuplje 5 kn prodavao rani krumpir.
Uvjek mpra cijena biti malo veća od centara da se pokriješ a da nisi preskup.
Te neke stvari ni sam nebih kupio po tim cijenama
 

samko

Dobro znana faca
Tu od
19 Tra 2012
Poruka
1,413
Ljudi se okreću domaćem jer je bolje i to puno. Pogotovo ako je proizvođač odgovoran i pošten. Kupnja domaćeg razvija zajednicu itd.

Meni isto nije problem prodati nego mi je problem bila niska cijena, što zbog blizine susjednih zemalja, a ponešto i zbog iseljenih gradova i male sredine.

Pašku janjetinu uspoređivati s rumunjskom je neozbiljno.
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,032
Ma znas sta...kupio sam domace vrgoracke jagode i razocaro se isti k... ko one iz konzuma, kupio tresnje ista stvar, domace je napuhano ista stvar je salata iz konzuma ili salata iz vrta, ali druga tema ne za tu.
Šta se tiče izračuna gore ti su ti navedeni neki podaci...ja ti mogu pokazat kako sam ja racuno e sad dal cu bit popljuvan ili ne nije me briga, vuk ne brine sta ovce misle, a sad ako grijesim neka me isprave, da si pravi bis pokazo svoje brojke na koje se toliko budnis, sa ovom izjavom o placi samo si potvrdio moje cinjenice...
Sjeme krumpira 3500kg 12kn/kg 42000kn
Gnojivo 1kg po kili krumpira 14000kn
Racunam da imas 12 kila uroda po kili sjemenskog sta je dosta loše ali ajde.. dođe 42 tone i neka ga prodaš po 3 kune šta ako si imalo okretan je realna cijena dode 126tkn..
Tvoj rad ne računam jer to ni kod sebe ne gledam ako maknem troškove koji su napuhani i urod koji je dosta loš ostane ti 70tkn...da i radnike i sve ostale troškove platiš još 10tkn imas 60tkn na kraju od svega...to ti je okruglo 5000kn samo od krumpira...
A ti si reko da je kod vas 4000kn jako dobra plaća...pa eto računaj sam brojke su tu, ako moja računica ne odgovara pokaži svoju, iskreno meni kad se nešto ne isplati ja to ne radim, mjenjaj profesiju očito poljoprivreda nije za tebe.
 

Najnoviji postovi

Na vrh