• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Krumpir

sttipa

Iskusan lik
Tu od
6 Tra 2013
Poruka
2,190
@iwanho kad planirate krumpir prihranjivati ovom folirajnom prihranom, za vrijeme cvatnje ili poslije ili???
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Sstipa,
oporsti kaj si čekal na odgovor. Bil sam ga napisal i iz nekog razloga sa zaboravil stisnuti gumb odgovori. :(
Jedan tretman sam napravil u srijedu 10. lipnja. U biti su ispala 2 jedan za drugim. Mislil sam da bum potrošil 2 šprice po 10 lit pa sa stavil 50 ml final K. Išel sam malo prebrzo i jedna šprica je pokrila svih 300 kvadrata.

Lijepo molim forumaše koji prihranjuju kalijem (folijarno ili fertigacijom) da napišu nakon koliko dana idu sa slijedećim tretmanom i do kad ima efekta prihranjivati na taj način.
Unaprijed zahvaljujem.
 

eduardo

Novi član
Tu od
27 Svi 2020
Poruka
12
Ja sam prvo prskao oko 5.svibnja sa Slavol-om, jer ga je pocetkom svibnja dobro mraz sprzio.Nakon tog je buknuo i opravio se baš.A juče sam prskao sa NPK 10-5-38, mislim da cu opet za 10 dana pon 20200613_190727.jpg 20200613_190743.jpg oviti
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Eduardo,
hvala. :ppozdrav:

Sttipa,
lijepo ga je vidjeti. (y)
Koliko je iskopano (grmica ili dužine reda) za tu količinu?
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Sttipa, hvala. :ppozdrav:
Kod mene žena u vrtu ne sadi u redove,nego napravi jamice i stavi u svaku po 2 kom sjemenskih. To nam je za prvo korištenje. Čak ne izvadi sve iz jedne jamice, izvadi samo krupnije kojih je nekoliko komada, a sitni buju možda još narasli. ;)
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Bravo za ovaj dodatak od kartona. :ppozdrav:
Jel dobro razgrne cimu? I ja sam imal sličnu ideju ali od poc. lima. Za sad je nerealizirana.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Hvala kolega. :ppozdrav:
Dakle kotače imaš na 38 cm (kod mene su na 44 cm, to je minimum). Koliki je razmak redova, 75 ili više?
 

eduardo

Novi član
Tu od
27 Svi 2020
Poruka
12
Meni bi bilo zao ulaziti frezom po drugi put za zagrtanje.
Jednom zagrnem kako treba,a ako treba poslije prodem motikom izmedu redaka samo zbog trave
 

antondj

Dobro znana faca
Tu od
30 Kol 2015
Poruka
726
Hvala kolega. :ppozdrav:
Dakle kotače imaš na 38 cm (kod mene su na 44 cm, to je minimum). Koliki je razmak redova, 75 ili više?
Razmak redova 80. Mio standard 604, okrene se felga naopako a klin ide sa vanjske strane i tako se dobije najuže. Nisam probao sa utezima, vjerovatno bi bilo šire za jednu rupu. Drugi puta sam zagrtao da bih imao manje za kopati
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Krumpir jednom okopam, frezom međuredno i motikom u redu. Kad dovoljno poraste slijedi nagrtanje plužićem. No s obzirom da pričekam dok cima poraste, neki imaju preveliku cimu i ona hoće pasti pod kotače. Dakle jedno ogrtanje i nakon toga samo eventualna prihrana i obavezna borba sa zlaticama. Nikad nisam 2 put ogrtal. Jest da do iskapanja poraste drač koji prije iskapanja pokosim.
Za sad još mema drača po krumpiru. Vjerojatno zato jer je cima pokrila zemlju. Drač počinje rasti kad cima polegne.
Ovo je moj način rada, odnosno moje iskustvo. Možda nekom pomogne, a možda netko primijeti ako negdje griješim. U oba slučaja bu mi drago. 😂

Nekoliko postova prije sam napisal da je u tri lijeva red bela rosa. Ispričavam se za krivi podatak. Samo su 2 reda, vidi se po boji cime. Ostalo je arizona.

IMG_20200615_101854[1].jpg
 

Najnoviji postovi

Na vrh