• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Krumpir

sttipa

Iskusan lik
Tu od
6 Tra 2013
Poruka
2,190
Ali ako je janje u 3 ili 4 dijela ispod peke u povrću treba mu mladog krumpira!!!
Al nadam se da ce ga biti i kao police sa spekom tamo pred zimu ali i kao krumpir slanac sa sarmom ili...
Njam njam
 

dady

Član
Tu od
22 Sij 2015
Poruka
141
Slab prinos krumpira. Pozdrav ovu godinu sam nisam zadovoljan prinosom ne znam u cemu je problem, u sorti, gnjoidbi ili suši,nije korišteno stajsko gnjoivo.posađeni 15 veljače .prije sadnje sam gnjoio s 15-15-15 kad je krumpir bio 10-15 cm prihranio sam s nitraborom i 10-15 dana nakon tog ponovo s kanom. Sorta artemis i esmee inace sam u srednjoj Dalmaciji krumpir je sađen u crvenu zemlju. Navodnjavanje svakih par dana(4-5) zaštita odrađena preventivno.gomolje izgledaju lijepo i kvalitetno,zdravo i ne previse krupne i nema otpada. Ali prinos na 10ari(1000 m2)oko 600 kg. Sto je po meni jako slabo. Ne znam cemu je problem. Nije bilo bolesti, i mislim da nije falilo gnjoiva. U travnju u nekoliko navrata su bile niže temperature oko 0 da li je moguce da je to uzrok ili nešto drugo.

received_300489820966482.jpeg received_675205009995659.jpeg
 

Daky5555

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2019
Poruka
221
Kod svakoga je dosta lose ove godine, vjerojatno je mraz poremetio u razvoju i k tome susa tako da je ova godina dosta losa, iako ima cime kao rijetko kad ali ispod je lose. 600 kg na 1000 kvadrata je totalni podbacaj koliko sjemena ti je tu stalo?
 

dady

Član
Tu od
22 Sij 2015
Poruka
141
to je njiva od 2000 kvadrata.stalo je 160 kg sjemena krupnija kalibraža rezano na 1-2 pupa.na drugoj njivi mi je arizona sitna kalibraža tamo je nešto bolja situacija što se tiče prinosa ali gomolj je dosta nejednak u usporedbi s ovim.ova godina mi je baš loša,prošlu godinu sam sa skoro upola manje truda i troška imao 3 put bolji prinos
 

eduardo

Novi član
Tu od
27 Svi 2020
Poruka
12
mozda san ja radio nesto pogresno, ali kad god sam sjemenski krompir krizao na pola, jer su bili prekrupni( holandski 55-60 mm),nisam imao roda
Bude cima tanka i šugava, sitna
Bez krizanja, šuma iznad i ispod
 

Daky5555

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2019
Poruka
221
Arizona je vrsta koja cini mi se u prosjeku daje najkrupnije gomolje. U mom kraju svi rezu krumpir i to na jednu klicu i tada nema velikog broja gomolja ali trebali bi bit dosta krupni, kod nas se dosta gusce i sadi na 1500-1600m2 stane i do 300 kg. Cime ima dosta kod svakoga ali ispod je razocaravajuce.
 
Na vrh