• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Krumpir

MF 4445

Član
Tu od
19 Tra 2013
Poruka
84
Procitao sam, mislim na agroklubu, da se od zlatica da napraviti nekakva otopina, insekticid, kojim se pospricaju i navodno ih ubije haha...jeste mozda probali? Mislim kad ih vec skupljate, zasto ne probati?

Evo, nasao sam clanak
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Pročitao sam prilog. Da sam ga pročital prije drukčije bi organiziral parcelu: 2 reda krumpira pa red graha. Čak i ako ne bi značjnije koristil u suzbijanju zlatice, grah je dobar susjed krumpiru. Dakle, svakako korisno. :)
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Hvala.
U vrtu žena svake godine posadi jednu gredicu za rani. Do sad na njemu nema niti jedne zlatice. Grah je pored njega, ali ne mogu tvrditi da on štiti. možda još neke druge povrtne kulture pored krumpira.
 

eduardo

Novi član
Tu od
27 Svi 2020
Poruka
12
kad krumpir oboli i pokaze prve simptome prode dosta vremena.A kad se oni pojave, vecinom je kasno za zastitu
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,293
Meni je sad stvarno žal kaj nisam više posadil ovu godinu, nego samo 10 kila Ličkoga.
Jer na oko mi je baš prekrsan i bez zlatica za sad, pitanje je i dalje kaj bude nutra.

IMG_20200529_093658.jpg
 

sttipa

Iskusan lik
Tu od
6 Tra 2013
Poruka
2,203
Kad je klima imalo normalnija...u svibnju nije temp 35 nas krumpir je ok....
Nadam se da ce i "dolje" biti takav - reprezentativan, a na stolu pripremljen - savrsen 😉😉🥔🥔
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Problem s ličkim sjemenom i takvim načinom kupovine uz cestu je kaj nikad ne znaš koju sortu kupiš. Doduše svi koji su proizvedeni u Lici su jako ukusni. Vjerojatno zbog klime i vrijednih ličkih ruku. :)
 

Daky5555

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2019
Poruka
221
Ove godine je kod vecine krumpira koje sam vidio cima izvrsna ali jako mali urod ispod, nema broja gomolja i dosta su sitni pa sad svi pokusavaju vodom odrzati cimu sto dulje na zivotu nebi li gomolji jos nesto narasli iako su dani izbrojani i trebalo ih je vadit pomalo. Bar je takva situacija u mojoj okolini
 
Na vrh