• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Krumpir

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,032
Vidi cu ja sutra i dal je moj prezivio, na otoku bilo snijeg i u podne 0 sa burom osjecaj ko -4
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529

johabica


Čekam tvoj jutarnji izvještaj. Nemoj nas razočarati.

Naravno.
Trenutno smo po jednom pokazatelju na 1 a jednom -1.
A meni se ne da izaći pogledati.
U svakom slučaju prerano je za minus, tek je deset sati, a vedrina je sve jača.
Zapravo, idem baš sada vidjeti je li minus počeo - na metalnoj bačvi ispred plastenika imam par milimetara zaostale vode u jednom kutu - ak je minus bude smrznuta.
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Ipak smo u minusu između 1 i 2 veli moj termometar vani, a potvrđuje ledena mekana skarma na bačvi - nije još čvrsti led, nego kaša. Termogen u paradajzu nije povukao ložu - mijenjali smo mu bačvu pa je iz usisa iscurilo valjda, i temperatura je pala na 3.
Evo, a nisam imala u planu još uru vremena ići u provjeru, ko da me božja ruka vodila i rekla - ajd curo. I upravo dok sam bila vani počeo je raditi plastenik u paprici, on se uvijek prvi uključi jer je naštelan na stupanj više od paradajza i već sam bila na pola puta u kuću kada sam se odlučila vratiti i pogledati što se događa u paradajzu. Ih, otišao ga muž upaliti ručno. Valjda bude bez drame.
I kod mene vedro, možeš gledati zvijezde ko ljeti.
I to me plaši.
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,543
kod mene trenutno -2 i spušila se magla...ali vidim zvezde iznad sebe, bit će grdo...
i ja ložim u plastniku s flancima, ne fenci ko johaba, nego na drva, 620 kvadrata sa dva drvena termogena...trenutno sam nutra na +8...bit će napeto, samo je jedna folija na plasteniku...
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Ja u flancima imam termogen na plin, na 15 je naštelan jer mi je nicala roga koju sadim nakon krumpira.
Pošto budemo sada prodavali flance, ovako dugo nismo nikada grijali kao ove godine.
Otišao muž na benzinsku, napuniti će ono što je prazno za svaki slučaj ako pred jutro bude belaja.
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Ne bude niti sada puno zaostao.
Kada dođe toplo vrijeme i malo vlage krumpir navali ko bedst rasti.

Ja sam obišla plastenik sa krumpirom, uzela sam petnaestak klocni i stisnula cijevi za namatanje foljie uz držače sasvim priljubljeno uz parapete, tako da nimalo hladnog zraka ne može slobodno ući ako vjetar malo zapuše. Sada sam poduzela sve što je u našoj moći - muž je na krajevima stisnuo isto tako folije da se ne miču ako zapuše još po danu.
To je najviše što možemo učiniti.
Sada se već trava lijepo bijeli i cakli, koliko je minus nism vidjela jer nisam ponjela naočale.

Skoro sam se polomila - ja otišla na kraj plastenika, muž je mislio da sam u kući pa je pogasio svjetla na garaži i u dvorištu kada je prelijao ložu u plastenicima, a ja bauljam u plastičnim natikačama u mraku po skliskom blatu i travi uz plastenik.
Da prodam ovaj krumpr ako preživi i po 20 kn, malo bi bilo za svu ovu zajebanciju.
 

jossip

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2019
Poruka
886
Jutro 6:40, temperatura 0 stupnjeva na tlu uz kuću, brdski područje u okolici Karlovca. Vidim u Karlovcu -7. Za sada ne mogu biti previše žalostan. Termometar je klasični na živu. Moram reći da sam trljao oči kada sam vidio 0 da vidim da li sam budan ili sanjam.
 
Posljednje uređivanje:

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Mi smo preživjeli noć, oko tri sata sna sveukupno, termogeni su dobro radili, ostalo je nepopijenoga po dvadesetak litara u svakome.
Krumpir još nisam pogledala, vani je još hladno iako sunce sjaji u punom sjaju.
Pričekati ću do osam, pol devet, kada se temperatura u krumpiru digne i listovi pokažu ima li kakve reakcije - jesu li ofureni ili nisu.
Po nekima je bilo -4 što ne vjerujem, po nekima -7, ali tu lokalno može biti odstupanja. Kada u kasnu jesen idem ujutro na plac razlika temperature u dvorištu i u jednom dijelu Čakovca zna biti stupanj i pol niža, a onda se na tržnici za stupanj povisi - po termometru koji ima automobil.
Ujutro u pet je led na vodi u kadi kod plastenika bilo još uvijek moguće pomaknuti, a unazad zadnjih navala hladnoće znao je biti debljine koja se nije mogla slomiti.

Sada lagano opušteno srkanje kapućina, a onda van u kontrolu.
Trenutno se neću još češljati, ak se krumpir smrznuo, kosa će mi ionak vrisnutu na sve strane. :)
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Uh, sada da imam minival kosa bi mi se opustila ko kuhani špageti.
Evo sam pogledala, dobro je,. prošli smo na iglenu ušicu kako se čini. Tu od vratiju gdje je uvijek najkritičnije neka liska ima nekoliko pika sa donje strane, to je znak promrzavanja, ali to je sitno, beznačajno. Biljke su se znojile ispod agrila, mokre su sa kapljicama po sebi - je li to bolje ili lošije nago da su bile suhe trenutno ne mogu od osjećaja olakšanja realno razmišljati.
Zbilja smo bili na rubu, jedan stupanj niže i bila bi vjerojatno katastrofa u gornjem dijelu zelene mase.
Otkrivati danas još nećemo iako je ispod cima mokra a za sutra se predviđa po jednoj prognozi samo 1 u minusu, budem otvorila prozore i bočno da se prozrači i skine temperatura ako bude pretoplo danas.
Zanimljivo, iako nisam spavala skoro ništa ove noći uopće ne osjećam pospanost niti umor, od stresa valjda.
Odoh se malo poigrati sa ribnjakom i saditi ukrasno grmlje oko njega. :)
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Krumpironja,
znam da ti nije lako, ali bu se oporavil. Veliki je problem ak si ga trebal plasirati kao rani, a sad bu oko 2 tjedna kasniji. :(
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,032
Malo prodam ne vise ko nekad, najvise se podijeli po familiji, tako da mi ne igra vrijeme ali ove godine je sav doso van sav bio jednak i vidis😂
 

Najnoviji postovi

Na vrh