• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Krumpir

gss

Novi član
Tu od
8 Lip 2023
Poruka
12
Pozdrav, planiram folijarno prihraniti krumpir pa me zanima da li se smije mješati trafos k sa cinkom i ureom ili je bolje ureu samostalno odvojeno od ostalog?
 

sttipa

Iskusan lik
Tu od
6 Tra 2013
Poruka
2,200
Da li se amije insekticid (protiv zlatica) mjesati s folijarnom prihranom?
S obzirom na ovoliku kisu i vlagu mislite li da bi bilo pametno protiv plamenjace preventivno odraditi?
 

gss

Novi član
Tu od
8 Lip 2023
Poruka
12
Da li se amije insekticid (protiv zlatica) mjesati s folijarnom prihranom?
S obzirom na ovoliku kisu i vlagu mislite li da bi bilo pametno protiv plamenjace preventivno odraditi?
smije
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Prekrasno! 😍
Moj krumpir ove godine niš ne valja. Vjerojatno mu je prevlažno. Dio se nakon prvog okapanja osušil. Kao da ga nekaj podgrizne. Cima uopće ne napreduje. S obzirom na djelomično sušenje, danas je lošiji nego prije 2 tjedna. :(
 

goran1985

Aktivni član
Tu od
5 Ožu 2013
Poruka
617
Rodi Arizona ko blesava samo je nikakva za konzumaciju. Ja sam je izvadio prije mjesec i pol dana u plasteniku, na cca 130m dužine reda je bilo sigurno 300kg. Poklonio većinu.
Za prodaju je vjerujem vrhunska. :)
 

gss

Novi član
Tu od
8 Lip 2023
Poruka
12
Jedu, ali nema ih toliko brojcano da rade neku stetu, pa ih se zato i ne prska bas jer nema neke stete a i ne isplati se
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

goran1985

Aktivni član
Tu od
5 Ožu 2013
Poruka
617
Ni kao mladi ni sad kao zreli. Nisam imao što drugo od ranih sorti uzeti za plastenik, posadio taj te svoje sjeme Monalise i australskog...
Uglavnom, neću više...
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Meni npr. smeta ako je krumpir slatkast i zato ne volim batat, a netko baš voli slatkaste.
Koje su po tebi mane Arizone za konzumaciju?
 

goran1985

Aktivni član
Tu od
5 Ožu 2013
Poruka
617
Ne volim ni ja batat. Arizona bude mekana. Kad se prži pogotovo, a ni pečeni nije neka sreća. No okus mi je bezvezan, ne mogu to precizirati, jednostavno nam ne paše...
 

raskriski

Član
Tu od
19 Tra 2014
Poruka
108
Pozdrav, pošpricao bih krumpir protiv plamenjače jer mislim da postoje uvjeti, pa me zanima kojom brzinom da vozim 539. Jedan mi kaže druga brza, bojim se da ću prebrzo proći i da nikakve koristi od toga. Molim savjet.....
 

Scukaf

Aktivni član
Tu od
31 Sij 2022
Poruka
110
ovak... faking zlatice i tko izmisli ta "divna" stovrenja... krenuo sam mospilanom i mislim da su skroz imune. Alverde mi se lani nije pokazao nešto dobrim i sad sam skroz u qrtzu. Ima ih milijardu i 200 komada (a i ručna prksalica mi se pokvarila, pumpa prestala tlačiti).
2 pitanja:
- vrijedi li uzimati motornu prskalicu kao npr. ova: prskalica na bazi maglice ili običnu koja baš prska kapljice
- koji još insekticid da probam koristiti
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,771
Ova ti je Bauhaus prskalica preskupa. Sve takve imaju kineski dobar motor, a distributeri lijepe svoje etikete. Za domet 12 m treba imati dodatnu pumpu za škropivo, ovdje nije naglašeno da ju ima.
A čime špricati zlatice 😖😥, ja isto unazad par godina vodim rat protiv njih i naših poljoapoteka. Ja ih špricam, a zlatice kao da mi se smiju i pitaju, imaš li ti toga još baš nam paše 😖😥. Razgovaram i s prijateljima, jednako tako se bore, sve manje je efikasno to što možemo kupiti. Ne usuđujem se preporučiti ti baš nikakvo sredstvo, pitaj u svojoj lokalnoj poljoapoteki što ti uopće drže i nude. Takva su vremena.
 

Scukaf

Aktivni član
Tu od
31 Sij 2022
Poruka
110
Jedino mi još preostaje Neemazal, ali kaj ja znam. to treba mislim 3× u 10 dana špricati i ljudi tvrde da onda zlatica više nema (djeluje drukčije nego ovi konvecnionalni insekticidi). Samo kaj ak ja ne vidim da su odmah digle noge u zrak, jednostavno mislim ko da insekticid ne valja (to je doslovno subjektivni dojam).

Kaj se tiče prskalice, kaj bih onda po tvojoj preporuci mogao/trebao uzeti?
 

Najnoviji postovi

Na vrh