• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Krumpir

zivisic

Član
Tu od
1 Ožu 2011
Poruka
727
mozda bi probao nabavit 100kg Adore ili Jerle, sitnije, koju je netko ostavija za svinje ili slicno i posadit sljedeci tjedan...pa sta bude, bez ikakvih ocekivanja
Cisto iz znatizelje, naravno potrudit se malo!
lani je prvi mraz bio polovinom studenog, (ne mogu pronac sta je bilo sa oborinama) to bi bilo 80 dana,
mislim da postoji 30% sanse da taj krumpir da 20puta prinos i 50% da da 10puta,
ali i 20% da ga ni ne izvadim...
Uglavnom riskirao bi 500kn pa sta Bog da...

sta mislite...?
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
probaj nabavit red scarlet odličan krumpir mi smo ga povadili prije 20 dana za vlastite potrebe,bio je odličan,samo malo ga stuko led i nismo zaljevali inače sve ok o njemu:madmana:
 
L

lukicas

Guest
mozda bi probao nabavit 100kg Adore ili Jerle, sitnije, koju je netko ostavija za svinje ili slicno i posadit sljedeci tjedan...pa sta bude, bez ikakvih ocekivanja
Cisto iz znatizelje, naravno potrudit se malo!
lani je prvi mraz bio polovinom studenog, (ne mogu pronac sta je bilo sa oborinama) to bi bilo 80 dana,
mislim da postoji 30% sanse da taj krumpir da 20puta prinos i 50% da da 10puta,
ali i 20% da ga ni ne izvadim...
Uglavnom riskirao bi 500kn pa sta Bog da...

sta mislite...?

-tribalo bi pokušati nije neki ulog ....pa šta bude..:toimonster:
-dade se malo razmislit o tome...:madmana:
posaditi barem 20-50 kg...:scratch
 

zivisic

Član
Tu od
1 Ožu 2011
Poruka
727
-tribalo bi pokušati nije neki ulog ....pa šta bude..:toimonster:
-dade se malo razmislit o tome...:madmana:
posaditi barem 20-50 kg...:scratch


imam jedno 300kg lisete sta je bila "ispod kuce" i ona je ranija, mozda bi nju malo probao potaknit na klijanje, mada bi radje adoru...
 

JOHABI

Aktivni član
Tu od
14 Velj 2011
Poruka
397
Mislim da će se krumpir skuhat u polju,jake vrućine napravit će štetu.Po ovim vrućinama nevalja vadit,najbolje je čekat rashlađenje sa kišom.Tko čeka i dočeka ili....?


pišem pismo tinta mi se proli,gdje je ona koja mene voli?
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
ja ga vadim ovih dana i odmah rješavam.......al ujutro ili navečer,a popodne, kao i sav čestit narod, odmaram..... :gitarist:
 

zivisic

Član
Tu od
1 Ožu 2011
Poruka
727
sta mislite ako bi krumpir nagrnio, bi li mu to potaklo klijanje?
Moj se jos nije odvoio od cime i kozica je mekana, mada se cima iznad zemlje posusila (nije jos sasvim nestala)...
Mene isto strah ovih vrucina...
 
L

lukicas

Guest
sta mislite ako bi krumpir nagrnio, bi li mu to potaklo klijanje?
Moj se jos nije odvoio od cime i kozica je mekana, mada se cima iznad zemlje posusila (nije jos sasvim nestala)...
Mene isto strah ovih vrucina...

ja sam sve izvadio i u podrumu su već par dana ...prinos cca 20 kg mislim da nije loše,a uvijek je malo :scratch
pa šta je oće li se išta sadit sada???....:)
 
L

lukicas

Guest
ja ga vadim ovih dana i odmah rješavam.......al ujutro ili navečer,a popodne, kao i sav čestit narod, odmaram..... :gitarist:

koliki ti je prinos...ako nije tajna?
gdje ga rješavaš ?
 

zivisic

Član
Tu od
1 Ožu 2011
Poruka
727
ja sam sve izvadio i u podrumu su već par dana ...prinos cca 20 kg mislim da nije loše,a uvijek je malo :scratch
pa šta je oće li se išta sadit sada???....:)

stavija san jedno 20 kg lisete, sitne u gajbe, preko ragrnija deku i natapan to vodom da ima vlage, jos nema klice, vec 4ti dan, ako ne krene jos 4-5 dana, necu sadit...
 
D

dalmatino

Guest
stavija san jedno 20 kg lisete, sitne u gajbe, preko ragrnija deku i natapan to vodom da ima vlage, jos nema klice, vec 4ti dan, ako ne krene jos 4-5 dana, necu sadit...

Ne triba ti ni deka ni voda,2-3 dana vani, ne na direktno sunce i sigurno će baciti klicu.
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
koliki ti je prinos...ako nije tajna?
gdje ga rješavaš ?


od 1 jutra, 1000kg prodano pod mladi krumpir, a sada će biti oko 4000kg......plus onaj sitni što ću ostaviti za sjeme i onaj koji nevalja, ili je posječen ili ga je nešto počelo jesti.......

a prodajem ljudima u selu, i okolici....... i najvjerojatnije ostatak ode u jedan restoran........

netko će reći da je prinos možda mali......ali, ja sam zadovoljan, jer je bačeno 100kg mineralnog 15-15-15 i 40kg 46%N.......te 14t stajnjaka.......a od navodnjavanja nula bodova, samo kako je kiše dobio, zagrnut oko 4 puta.......i to je sve.......a sjeme je 1 reprodukcija.......:gitarist:
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
naravno,ako uzmemo u obzir da ljudi po hektaru dobijaju 35-40 tona

znači na jutro oko 20 tona :supz:


ali......oni i puno više ulažu od mene, od sjemena, prskanja (zaštite), gnojidbe, navodnjavanja.......itd.......jel??



i jel može netko tko je radio "po nekim pravilima" da napiše koliko je dobio krumpira........i sa koliko jutara, hektara, kvadrata......te koliko je uložio u to sve.....
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
naravno,ako uzmemo u obzir da ljudi po hektaru dobijaju 35-40 tona

znači na jutro oko 20 tona :supz:


ali......oni i puno više ulažu od mene, od sjemena, prskanja (zaštite), gnojidbe, navodnjavanja.......itd.......jel??



i jel može netko tko je radio "po nekim pravilima" da napiše koliko je dobio krumpira........i sa koliko jutara, hektara, kvadrata......te koliko je uložio u to sve.....

meni rekoše da je prinos krumpira 1:10 realan sve preko je još bolje a ispod nebi trebalo biti.ja nebih računao prinose po zasađenoj površni,bolje je da ideš preko usijane količine. krupir voli stajnjak zreo i rahlu zemlju to znaš i bolje od mene.
 

JOHABI

Aktivni član
Tu od
14 Velj 2011
Poruka
397
Uz pravilan odabir sorte.pravilnu zaštitu,gnojidbu,dovoljno vlage......,1kg sjemenog krumpira kal 28-35, treba dati od 25-35 kg,uroda ili kako je ivanz napisao 35-40 tona po hektaru.Netreba tu puno kakulirat o nekakovoj zaradi ,jer sama proizvodnja iziskuje mukotrpan rad, i cijene nisu nešto, a i vremenske nepogode....
Kod mene lik sadi 50 h, pa neznam dali uopće spava,od silnog posla.



pišem pismo tinta mi se proli,gdje je ona koja mene voli?
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
johabi.....kako nema kalkulacije.....:rolleyess:

krumpir traži jako puno......

a sada ga prodajem po 2kn/kg.......i ja sam zadovoljan

kolike su cjene kod vas?
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
Uz pravilan odabir sorte.pravilnu zaštitu,gnojidbu,dovoljno vlage......,1kg sjemenog krumpira kal 28-35, treba dati od 25-35 kg,uroda ili kako je ivanz napisao 35-40 tona po hektaru.Netreba tu puno kakulirat o nekakovoj zaradi ,jer sama proizvodnja iziskuje mukotrpan rad, i cijene nisu nešto, a i vremenske nepogode....
Kod mene lik sadi 50 h, pa neznam dali uopće spava,od silnog posla.



pišem pismo tinta mi se proli,gdje je ona koja mene voli?


1 kg sjemena = urod 28-35 kg?? dali je to u praxi ostvarivo? pored ovih vremenskih uvjeta?

imamo i mi nekoliko gigant proizvođača ali oni dobiju poticaj na zasađenu površinu,nešto krompira prodaju,a veći dio završi kao hrana za stoku. oni mirno spavaju jer neulažu svoja sredstva.
 

JOHABI

Aktivni član
Tu od
14 Velj 2011
Poruka
397
Ivanz...ove godine radi suše je prepolovljen prinos,po jutru 8 tona pa minus otpad,pa cijena 1,60 kn po 1kg,pa uloženo tako da je debeli minus.
@seljačić, pisao sam o prinosu u idealnim uvjetima proizvodnje,a drugo je ova godina.Pa i kod nas se dobiva poticaj po površini zasađenog,ali ljudi svejedno ulažu maksimalno u proizvodnju.


pišem pismo tinta mi se proli,gdje je ona koja mene voli?
 

Najnoviji postovi

Na vrh