• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Krumpir

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
url=https://postimg.org/image/vnst992vt/]
DSC_0252.jpg
[/url] poslije tuce
 

sumadinac

Član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
815
Imam problem sa krompirom,pojavila mi je se krastavost krompira i to u vecini njive,ima li mu nekako spasa.
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Moj se malo oporavio krenula prodaja mladog za sad 4 kn po kili
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,033
Ja mojega jutros pomalčirao i navečer bi počeo vadit vidit ćemo šta će bit heh
Ja po 6 prodajem al to doma...
 

Prilozi

  • IMG_6598.jpg
    IMG_6598.jpg
    82.5 KB · Pregleda: 112

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
I mi sve na kucnom pragu ode jos da mi ga tuca nije dva puta sredila
 

samko

Dobro znana faca
Tu od
19 Tra 2012
Poruka
1,413
Kod tebe tuča kod mene suša, biti će jako puno sjemenskog ali ok.
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,033
Ja sam ove godine odlucio smanjit ulagnja, kupio sam veliki sjemenski i rezao ga, sjeme plato pol jeftinije nego lani i vreca 15-15-15 i mospilan za zlaticu
90 kila sjemenskog na cca 900kvadrata i oko 900 kila pobrano, ukupni trosak cca 800kn
Za mene dosta, to mi uzme par familija i samo zato i sadim
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Radio sam tako i vise nikad nit prinosa niti novaca.
Mozda za hoby da ali za ozbiljno nista ovako bolje zaradim
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,033
Da iwanho, taj dio vazem ovo drugo ostaje kokosama i to se kuha preko zime, oštećen od rovaca i premali za prodat...takvoga je jos sigurno 100kila mozda i vise to ne vazem
Mali, veci ulog veci rizik i dode ovakva godina pa sjedi i placi kao sta si i sam rekao
Ja sam ove godine imao od 1 kile sjemenskog velikog 10 kila roda koji placa
Koliko ti moras vise ulozit u odnosu koliko vise dobijes?
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Uzgajam isključivo za svoje potrebe na površini koja je triput manja od tvoje. Kod mene svi koji obrađuju zemlju proizvedu za svoje potrebe, a ostali kupuju u trgovačkim centrima. Sjeme postupno obnavljam svakih 4-5 godina. Obično kupim 10 kg sitnog sjemena i to mi bude dovoljno za obnovu sjemena iduće godine. Uz skupljanje starih zlatica, ipak moram jednom špricati actarom protiv zlatica. Gnojidba stajskim gnojem (svinjskim) uz dodatak NPK ako stajskog nemam dovoljno. Dobijem godišnje (ovisno o godini) ukupno oko 1 kubik krumpira (krupni + sjemenski + sitni).
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Da iwanho, taj dio vazem ovo drugo ostaje kokosama i to se kuha preko zime, oštećen od rovaca i premali za prodat...takvoga je jos sigurno 100kila mozda i vise to ne vazem
Mali, veci ulog veci rizik i dode ovakva godina pa sjedi i placi kao sta si i sam rekao
Ja sam ove godine imao od 1 kile sjemenskog velikog 10 kila roda koji placa
Koliko ti moras vise ulozit u odnosu koliko vise dobijes?

Ovo je samo prva godina razlika je velika u rodu .
A posto ide i na prodaju sade se i bolje sorte .
Kupci se vracaju i to je bitno da imam jos zemlje bilo bi mi super.
Drugu godine sam samo jedan ral posadio.
Npr susjed sadi od mene dva puta vise a imamo istu kolicinu krumpira .
Drugu godinu sjeme prodam i dodajem i kupujem novo.
Ima manje bolesti i puno vise krumpira na istoj povrsini i duplo
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,033
Ja sadim monalizu jer se meni pokazala najbolja i svake godine kupujem novo sjeme meni druga ruka nikad ne rodi ko original sjeme tako da ja ne kuzim kako vama onda rodi...
Bolesti nisam imao do sada i stvarno me zanima na koji nacin da i ja imam duplo ja sam uvijek oko 10-12 kila po 1 kg sjemenskog
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Iskopanog poberem u malu prikolicu. U njoj odstoji 3-4 tjedna a tada slijedi sortiranje. Bace se oni koji su u tom vremenu počeli truliti i kasnije u podrumu nemam problema sa truljenjem.
Sjemenski odmah odvajam u male gajbice i nikad ga ne važem, tak da ne znam koliko kg imam za sadnju.

mali,
ja u pravilu imam najbolji prinos druge godine. Možda zbog toga jer novo sjeme sadim malo gušće da dobijem više sjemenskog?
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Ovisi druga godina je krupnija .
Sve ovisi o zemlji sorti neke sorte nesmijem prihranjivat inace prekrupan
Al manje u kucici i jos ovisi o vremenu.
Npr ovo je bilo crveni rodio super e sad bih lagao jel bilo na ralu 400 ili cak 500 vreca.
Ove godine ga je tuca sredila sav se obnovio trebao bi slikat vratio je i cvijet nazad e sad jos samo prave kise.
 

Najnoviji postovi

Na vrh