• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Krumpir

Ekonomist

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
516
Stigla nova sorta kod nas. Ima li komentara iz iskustva?
519f0f9c2bb4d3194af6ea178d43eece.jpg


Poslano sa mog ONEPLUS A5010 koristeći Tapatalk
 

new1234

Član
Tu od
22 Tra 2014
Poruka
72
Ja ju sadim vec 3-4 godine.
Dobra je...jakoo rana prinos dobar..treba ju spaliti ili izmalcirati na vrijeme inace ju bolest napadne preko cime.
 

Ante23

Aktivni član
Tu od
9 Lip 2018
Poruka
694
Pozdrav,
Ima li koji proizvođač s područja Dalmacije? Koja sorta se pokazala najbolja prema vama?
 

dady

Član
Tu od
22 Sij 2015
Poruka
141
Kod mene dosta ljudi sadi Arizonu, ja sadim lisetu i prošlu godinu esmee (crveni)
 

Ante23

Aktivni član
Tu od
9 Lip 2018
Poruka
694
Meni se isto liseta pokazala kao najbolja sorta do sad. Pa me zanimalo jel ima nešto što bi bilo bolje.. koliki prinos po kilogramu sjemenskog imaš kod lisete?
 

Ekonomist

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
516
Ante i mi sadimo lisetu. Prinos nam je bio preko 15 kg po kg. Prskali smo je 4 puta protiv plamenjače i protiv moljca. I zadnjih 20ak dana nismo više prskali i opet je bio napad moljca ali u blažem obliku.

Poslano sa mog ONEPLUS A5010 koristeći Tapatalk
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Zanimljivo to sam dobio parcelu em je krastav krumpir em ga izbušilo.
Više ne budem sadio ništa .
Ali gadno
 

Jovek95

Član
Tu od
11 Tra 2012
Poruka
49
Ako su sitne rupice,onda imate problema sa žičnjacima. A na krastavost najviše utječe tlo,nekim manjim djelom i sjeme. Nagle promjene ph-a zemljišta,stres u vrijeme vegetacije i ostale nagle promjene u tlu pogoduju razvoju patogenih bakterija koje uzrokuju krastavost krumpira.
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Može biti od susjeda jer 10 godina on sije na istom kukuruz do te parcele.
Al necemo vise na nju sadit krumpir i gotovo.
Odlicno rodi ali previše štete
 

Ante23

Aktivni član
Tu od
9 Lip 2018
Poruka
694
Budući da je ova godina potpuno luda što se tiče sjemenskog krumpira u mom kraju i lisete gotovo da nije ni bilo, nisam je uspio nabaviti.. kupio sam raznih sorti da vidim koja je kakva, sve ih manje više poznam osim prade. Jel netko od vas upoznat s tom sortom, znam da je vrlo rana. Ali sam negdje pročitao da je prinos slab pa me zanima jel to točno.
 

Ante2

Aktivni član
Tu od
12 Tra 2012
Poruka
172
Ja sam prezadovoljan sa kleopatrom cijena mu 25kg kalibrirani 350kn u sinju dok u Splitu nije opce ni bilo.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
I ja bih trebal Cleopatru, ali je u Krapini i okolici nema. Zna li netko gdje je ima (može okolica ZG ili VŽ).
Ako je nebum nabavil, vjerojatno bum kupil Bela Rossu. Nju bi trebali dobiti u Krapini.
 

Bratko

Iskusan lik
Tu od
26 Velj 2014
Poruka
777
Danas posađen krumpir i to šest puta više krumpira nego prošle godine i 10 dana ranije. Prošle godine sam 16.3. posadio 30 zrna krumpira, a danas skoro 200 zrna. Posađen je vani, ali će postojati mogućnost pokrivanja u slučaju mraza. Prošle godine sam bio ugodno iznenađen jer smo od sredine svibnja jeli svoj mladi krumpir, pa sam zato ušesterorostručio proizvodnju.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Bratko,
koju sortu si posadil? Vjerojatno bum sadil iza 25. ožujka kad se prognoziraju jutra bez mraza (u kotlini sam pa je veća mogućnost mraza). Sutra planiram kupiti sjeme. Bela rosa xe kupuje sigurno, a možda uz nju i arizona.
 

Najnoviji postovi

Na vrh