• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Krumpir

Viduka OPG

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2019
Poruka
3,208
Ja gledao u zadru, agrooprema, sitna jerla, liseta 13 kn kg, čini mi se dosta skupo.
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,538
lani sam prodal kombajn za krumpir, ne morem se hrvat sa tim cijenama...
 

Viduka OPG

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2019
Poruka
3,208
Ja se ne bojim za cijene, nego suše prošle godine me je desetkovala, eto taman sam troškove pokrio.
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,538
nisam ni ja nikad zgubio na njemu, delat ću ga i dalje za sebe, ali za druge više ne.
 

Viduka OPG

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2019
Poruka
3,208
Ne znam, i ne čudim ti se, ja ću eto i ove godine pokušati, pa kud pukne, a neće biti prvi put da moja leđa dobiju po sebi.
 

jossip

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2019
Poruka
886

iwanho


Kod mene NPK stavljaju u kanal uz krumpir , pa rekao da vidim što kaže forum. Ja stajnjak stavljam u kanal ne zaoravam.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Tak sam i ja prije, ali je komplicirano. Prvo sam odustal od bacanja stajnjaka po jarkima i bacal sam samo NPK na kojega sam onda nagrnul 1 cm zemlje. Zadnjih godina zaorem zajedno stajnjak i NPK.
Puno jednostavnije je zaorati, a nisam primijetil razlike na prinosu.
 

jossip

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2019
Poruka
886
Uredu, ali ja nemam puno stajnjaka. Dobijem manju prikolicu ili dvije od susjeda i to je to. Pa mi je onda bolje staviti u jarak.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Zavisi od površine. Na cca 3 ara podorem oko 1,5 kubik stajnjaka. Kad bih stavljal u jarke bilo bi za duplu površinu, ali gnoj ne propadne, koristi ga slijedeća kultura.
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,538
stajski gnoj u jarku s krumpirom može izazvati pucanje i krastavost gomolja...i još štošta, ali ovo je jače vidljivo...
 

jossip

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2019
Poruka
886
Ja sam sadio dezire, bio je dobar prinos ali dosta ih je bilo gnjilo na mjestu gdje se krumpir spaja sa cimom. Prebrani zdrav krumpir je izdržao do proljeća bez ikakvog gnjilenja. Tako da me to malo muči ako bi išao na više da mi to ne bude problem. Probao bi monalizu jer susjed je sadio i prinos je bio dobar. Možda lisetu i jerlu isto probam koju gredicu.
 

Najnoviji postovi

Na vrh