• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Krumpir

zoran89

Iskusan lik
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,773
Ja bi išao sva tri odjednom.
U pravilu bi prvo trebao testirati na par biljaka. Ali budimo realni da to rijetko tko od nas radi...
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,937
Da li negdje na "njihovim" pakovanjima piše, da se ne smiju miješati? Mislim da "ne piše". @vocarcg želi gotovo, sigurno i pouzdano rješenje, @zoran89 daje odgovor bez odgovora.
Što preostaje, ili špricati jednog po jednog, samostalno, pa neka se "na listu" sretnu i međusobno "pozdrave", ili ih pomiješati sve tri, pošpricati i pratiti razvoj događaja, izvuči pouku, naučiti i zapamtiti znanje.
Ako nešto pođe po zlu onda nije bilo sreće, ako je sve OK, budeš jako mudar i znalac.

Idemo dalje 🎶
 

zoran89

Iskusan lik
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,773
Gle. Miješam uredno signum, polyram i mospilan.

Ridomil gold je za lozu i povrće. Nisam nikad mijesao insekticid s njim da mogu reći. Signum jesam i to sam rekao.
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,937
Gle @zoran89 - e, ideš na jako puno predavanja koliko sam te prokužio, nekog vam vraga valjda i kažu na njima, ti proizvođači koje si više puta spominjao.
Ono trebaš složiti špricu od 4 lit otrova, a oni drobe o hektarima. Sjeti se, teme gdje smo ukrižali stavove, ti i ja i svi mi skupa.
Ja sam kupio i proučio bez Interneta jako puno knjiga, vi danas tvrdite da takvo moje / naše znanje više ne vrijedi ništa.
Ha dobro, miješajte, kemijajte, uživajte, a mi se svejedno nekak' bumo dodrli. Stariji smo, vašu smo generaciju rodili, postavili na noge i preživjeli. Sad vi nastavite bez knjiga, s Internetom, pa kud puklo da puklo 😈
Baš me zanima vaš konačan odgovor, bute ih miješali ili ne 😈😜🙃🎶
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,229
Koliko staviti Cuprablau-a na 5 l vode?
Jel dosta jedna čajna žličica ili da stavim jednu jušnu, veliku žlicu?
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,229
Koliko grama onda na 5 l vode?
U uputstvu piše 1.7 kg na hektar, a ja imam 80 kvadrata krumpira.
 

llmb0611

Iskusan lik
Tu od
11 Ožu 2013
Poruka
1,664
Ja ti to preracunam ovak:
Na ha trosim 300l vode. Ako je 1.7kg na ha, onda je to na 1l vode 5.67g...odnosno na 5l bi ti bilo 30g.
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
3,161
Samo što on sa leđnom prskalicom,sa 1 punjenjem(16 lit),prođe oko 300 kvadrata i ima utrošak vode minimum 500 l na ha,a i više
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,937
Ja ti to preracunam ovak:
Na ha trosim 300l vode. Ako je 1.7kg na ha, onda je to na 1l vode 5.67g...odnosno na 5l bi ti bilo 30g.
Hajde da i ja malo zakompliciram ovo.
Ako na 10.000 kvadrata treba 300 lit vode, onda za 80 kvadrata treba 2,4 lit vode. Opovrgnite ako nije točno.

Također ako na 10.000 kvadrata treba 1700 grama otrova (zaštitnog sredstva) onda za 80 kvadrata treba 13,6 grama. Opovrgnite me molim ako griješim.
:ppozdrav:
 

Najnoviji postovi

Na vrh