• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Krumpir

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,418
Pošto nema kiše, odlučili smo ju napraviti jer krumpir bez vode u ranoj fazi razvoja neće roditi kako treba (poznato iz iskustva, osobito prošle godine) :D . Sustav za navodnjavanje je Oprema Strojevi, Ludbreg - u jednom prolazu 30 redova, efekt na krumpiru je vidljiv kroz 2 dana, stroj je zakon za bilo koju kulturu koja se sadi u redove. Preporučam svakako u ozbiljnoj proizvodnji.
Evo par slika...
Najkasnije sađeni krumpir koji tek izlazi zato ga još ima malo...

Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.

Ovo je najranije posađeni krumpir i to je slikano dva dana nakon zalijevanja i kultiviranja. Napredak je iznimno očit, iako šteta što nemam sliku od prije zalijevanja pa da bude usporedba.

Obrisan neispravan link.
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
Tako je kompa, bez navodnjavanja ništa ozbiljno. Daj mi reci koliko si platio to kišno krilo. Jel to komplet s rolomatom ili si rolomat imao od prije, a kišno nadokupio. I meni se kišno krilo svidja najviše od svega, osim naravno kap po kap, ali nikako da se odlučim na kupnju.
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,418
To je otac kupio prije tri godine i stvarno ti nemam pojma koliko je platio. Pokušaj nazvati u Opremu i pitati pa će ti reći. Sve je došlo u kompletu, pumpa, rolomat, kišno krilo i štrcaljka, tako da imaš dvije opcije za zalijevanje, jedino što je problem sa štrcaljkom što ne može raditi po vjetru jer tada se voda ne raspoređuje jednoliko jer ju vjetar nosi. Ovo je bolje rješenje.
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
Evo mog krumpira. Slikano danas. Dobro došla kiša. Obrisan neispravan link.
 
F

fabrizio

Guest
Ja sam ove godine kupio njihov sistem,300x75 sa topom,pumpa i crijeva za 69000 kn s pdv,navodno su poskupjeli za 10000 kn.tjeram širinu 50 redova,mjerio sam padne 23 l na m2 što je po tenziometru zasićeno tlo.cabagge koje je to sorta krumpira?
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
Crveni, LAURA. Baš sam ga danas obišao, pomalo zatvara redove
 
B

bok123

Guest
kažeš 60 tona po ha. Skidam kapu, ali da nisi krivo otipkao? :?:
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
He, pa lani i preklani je bilo tako, vidjet ćemo kako će biti ove godine. Izgleda obečavajuće. Treba pričekati još mjesec dana.
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
Isplati li se brljaviti? Baci umjetnog i stajnjaka, dodaj vode i redovitu zaštitu i eto prinosa.
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Stajnjak nije jeftin :scratch Ali količina uroda to opravda. Nadam se da je i kod voća ista formula.
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
Stajnjak je jedina formula za kvalitetan i redovan prirod. Eventualno kalcifikacija po potrebi. Ja sam lani na njivi gdje je sada krumpir, bacio 1300 kg sedmice na ha, dvije trečine u jesen i jednu u proljeće, sve po analizi i posadio kupus. Misliš da je naraso? Jok! Sve to zaorao u jesen i navezao još 25 prikolica stajnjaka na hektar i posadio krumpir. Bome je krumpir fantazija i jedva čekam da počne vađenje da vidim rezultat. Cima je bila visoka ferkiću do farova, dok nije legla. Još uvijek je zelen, tak da neče ni vađenje skoro.
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
25 prikolica po hektaru? To ovdje košta 25 000 kn. Koliko ti platiš tonu?
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
Ovo sam imao svojega. Inače kompenziram, dajem sjenažu u rolo balama. Jedna bala, dvije prikolice stajnjaka.
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Kako sadiš krumpir? Klasika u gredicu usku? Vidio sam neki stroj za vađenje krumpira, luka, bijelo luka i ostalih gomolja, ali mi nije jasno što sa folijom. Ona se prvo skine i onda se kupe gomolji?
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
A skine se ako ju već stavljaš. Ja sadim u usku gredicu, al da sadim više, sadio bih na razmak od 90 cm. Prinos isti, trošak manji
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
I ja sam vadio krumpir ovih dana, nešto malo 5-6 tona. Uglavnom, zadovoljan sam prinosom. Sorte Laura i Marabel, skoro identični prinos. U prosjeku mi se nekako čini da će biti 40 tona/hektar. S obzirom da nisam navodnjavao, dosta dobro.
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Svaka čast ekipa, ja bi Vam dao pola Hrvatske da obrađujete kad ste toliko vrijedni i takve prinose imate. Mi samo uvozimo...
 

Najnoviji postovi

Na vrh