• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Krumpironja

B

BAGERISTA

Guest
Aaaaaaaaa dela tomo naš,,,,,,vidin ko veliki,,,kako ide sad,,,,,,,,je sve kako triba..:p:p
A vidin i kosa obnovljena,,,,,,,,,,,,,,jesi je oštrija prije ..............:?::?:

Vidim bunker se sređuje,,,,,,,,,,,,,,,,,kad misliš da bi moglo bit otvorenje.............
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,060
Aaaaaaaaa dela tomo naš,,,,,,vidin ko veliki,,,kako ide sad,,,,,,,,je sve kako triba..:p:p
A vidin i kosa obnovljena,,,,,,,,,,,,,,jesi je oštrija prije ..............:?::?:

Vidim bunker se sređuje,,,,,,,,,,,,,,,,,kad misliš da bi moglo bit otvorenje.............

UUU koliko pitanja.... dela dela kako treba...kuc kuc...kosa sve radi kako treba ma nema sta oštrit oštra je ko britva....sređuje se privodi se sređianje kraju 15.5 dolaze kokice do onda mora bit gotovo
 
B

BAGERISTA

Guest
Dobro,,,je da znamo čekamo otvorenje,,,,,,,,,,,,,,oče bit rezanje trake..:lol::lol:
Vidim zadovoljan s mehaničarom,,i cilin delom,,neka da ga ne ureknemo,,,da kucnem u drvo..
 
S

staffmen

Guest
jel su ti poderani ovi dupli prsti na kosi?
onaj utor po kojem klizi noz.
Meni je to dosta poderano pa mi noz prvi vrhu zubiju stoji u zraku i ne reze bas najbolje.
Izgleda da cu morat kupovat sve te "duple prste"

Bageru jel znas kak se krece cijena tih dijelova?

Mislim na ove spice, dijelove češlja od kose.
 
B

BAGERISTA

Guest
Ako pitaš mene za moju kosu,,,,,,,,,,,,meni rade svi zubi,,i jedni i drugi šetaju,,,,,,,,,,,a i novi su noževi,komplet,,,i jedan i drugi...


A ako misliš na strižnu,,,,,,,,,moreš mijenjat pločice,,,i nož mora sijedit na pločici ako če rezat,,,,,,,,,,,ako ne ne kosi,,nego kolje.......

Imaš sve za kupit,,,,,,samo šta točno tražiš..:!::!:ako moraš uzimat sve,,,,onda si pregledaj i letvu,,na kojoj su,,,zarebatinani,,,jer zna bit uvijena..
 
S

staffmen

Guest
Ako pitaš mene za moju kosu,,,,,,,,,,,,meni rade svi zubi,,i jedni i drugi šetaju,,,,,,,,,,,a i novi su noževi,komplet,,,i jedan i drugi...


A ako misliš na strižnu,,,,,,,,,moreš mijenjat pločice,,,i nož mora sijedit na pločici ako če rezat,,,,,,,,,,,ako ne ne kosi,,nego kolje.......

Imaš sve za kupit,,,,,,samo šta točno tražiš..:!::!:ako moraš uzimat sve,,,,onda si pregledaj i letvu,,na kojoj su,,,zarebatinani,,,jer zna bit uvijena..

Noz komplet sa zubima je novi.
Al kad ga stavim u onaj kanal po kojem seta. Imalufa nekih 2-3mm gore dolje. i ond akad se spusti skroz krajevi zuba lagano strše u zrak.
Sad dal je poderan kanal po kojem klizi ili one plocice na zubima koje su nazubljene na krajevima ujedno sluze i kao distance da noz nema lufta, pa su one potrosene. --i postaju uzrok tome??

Kak se vade te plocice iz tih "prstiju". Jesu one isto sa zakovicama pricvrscene?
 
B

BAGERISTA

Guest
Ako je stari tip kose,,,i jedni zubi fiksni,,,,,,,,,,onda se pločice mijenjaju..,,a ako je dopija lama,,ko kod mene,,,,,,nema pločice,,,,,,,,,,,,nego taj luft štelaš s onim dijelom koji pritišče,,i neda da nož ima lufta ni gore dolje ni napred nazad od same šasije di stoji(ako me shvačaš...ako ne čui ti sutra poslikat,na šta mislim.)
Kod mene isto ima lufta i imat če ga i nova i stara,,,,,,,,,,,,,ali tu jako puno utiječe,,,,dali je klizna staza uredna,,,i sam nosač svih noževa,,,odnosno,,,,,na kjoj oni stoje,,malo lufta ima,,,ali ne previše..

kako tebi stoje noževi,,,kad gledaš nož,,kroz nož,,,,onda unutarnji ide na špicu prema gore,,???,ne leži po cijelom nožu,,,kroz koji prolazi)na to misliš????

Pokazat ču ti slikom s čime probaš naštelat,,,,ali dobro pogledaj potrošenost,,,,,staza na kojima su noži,,,,,,,,,,pa češ vidit ako je potrošena,,,di klizi tamo če je falit par mm.....
 
S

staffmen

Guest
da. Stari tip kose.
Meni zubi ne leze cijelom povrsinom na plocici ovog fiksnog zuba.

Lezi samo kad noz povucem prema gore al to cim pokrenem kosu pobjegne nazad naravno.

Na vikend ju raskapam. Puna mi je blata i zemlje jer sam kosio po mokrom a i 1 zub mi je puko moram zamjenit. Pa ti detaljno poslikam situaciju
 
B

BAGERISTA

Guest
na starom tipu kose,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,kako si napisa,,,imaš pločice koje,,,,se troše,,,,,,,,,,i mijenjaju se,,bez problema,,,,,,,,,,samo treba skinut jednog,,,i jednu pločicu za uzorak,,,i ideš di se prodaju noževi i ostalo za kose,,i nač,češ,,jer takve odgovaraju na više noževa...

Sve pločice su ti,stavljene na zakovice,,,,,,,to znači da moraš kupit i njih...
Ako su loše zamijeni ih sve,,a pored toga na svakoj pločici,,koja je zavidana na šasiji od noža,,,,,imaš za podešavat malu pločicu,,,koju guraš prema naprijed,,,da nož drži jednako di radi,,,a sama kapa cijela koja je pod vidama,,,,služi da pritisne nož,,,da nož radi po pločici..a ne da se masa podvlači preko,,,,,i onda zavuče.......

Ako je sve poderano,,,,onda nač dijelove i zamijenit ih..jer nema šanse da je sa starim naštimaš..Zato i je problem,,,,,,,,,,,jer je razderano,,,,,,,,,,pa nemore držat zube da klize po pločicama...
Daj sliku,,,,,,,,,pa čemo najlakše vidit.i obijasnit,,,,,(ovo šta ti pišemje od naše stare kose strižne,,,,,,,koju koristimo,,,nikad od kad je ova,,,,,,,,,jedino za oko kuče)

I još da te pitam,,,,,,,,,,,baciš svako toliko zgorenog ulja na kosu,,,nači po klizačima.,.da ne dere na suho,,,onda grije i troši ,,,,sve šta sam ti napisa..
 
B

BAGERISTA

Guest
Ča biš stija pa vidiš,,,,,,,,,,,da je ko i naš,,,,,,,,,,reste lipo vidin...:supz::supz:
 
S

staffmen

Guest
:mrgreen:
da su ti redovi ravniji, bilo bi ti lakse.
Plug bi trebao spustiti dublje, a i bilo bi dobro da mozes širiti plugove, pa da radis sire jarke.
Ovak oko njega treba jos kopati.

Al dobro jbg. Treba se spraksirat ipak. Imas tomu nit godinu dana.:supz:
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,060
Ča biš stija pa vidiš,,,,,,,,,,,da je ko i naš,,,,,,,,,,reste lipo vidin...:supz::supz:

da naraso je sada najednom...

tribaće jos oko njega rucnog nagrćanja :rolleyess: :mrgreen:

ehe kako da ne...

:mrgreen:
da su ti redovi ravniji, bilo bi ti lakse.
Plug bi trebao spustiti dublje, a i bilo bi dobro da mozes širiti plugove, pa da radis sire jarke.
Ovak oko njega treba jos kopati.

Al dobro jbg. Treba se spraksirat ipak. Imas tomu nit godinu dana.:supz:

a jbg tu su kakvi su jbg nemogu mjenjat...ako ide dublje onda mi čupa kjice..plugovi se mogu širi oba...mogu ić lijevo ili desno...aa bome ja necu komad ručno a-a dobro če bit i ovako
 
S

staffmen

Guest
da naraso je sada najednom...



ehe kako da ne...



a jbg tu su kakvi su jbg nemogu mjenjat...ako ide dublje onda mi čupa kjice..plugovi se mogu širi oba...mogu ić lijevo ili desno...aa bome ja necu komad ručno a-a dobro če bit i ovako



Kod sirenja mislim na ova "krila" od pluga, ovo kaj ti okrece zemlju. Svaki plug zasebno. Kuzis.
Znaci da mozes radit siroke jarke.
 

ćelo

Član
Tu od
6 Kol 2011
Poruka
662
ja sam mladi malo veci proizvođač kumpira a o njemu znam vrlo malo i dok se god bavim povrtlarstvom uzgojem na otovrenome i zatvorenome nikad necu nauciti sve tako da uvik dobar savjet dobro dođe,,,,,stari ljudi kazu nesmis niti slucajno kod okopavanja prilaziti zilicama kumpira, ostetis li ga iti malo mozes ga otpisati zato posto nemas zemlje ostavi se okopavanja kumpira traktorom i uzim motiku u ruke i okopaj tu bašču nemaš tu mozda 30.tak kila kumpira za 2 sata laganog posa uključujući marendu gotov si i 100% s motikom kvalitetnije obavljen posao :supz:
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,060
Kod sirenja mislim na ova "krila" od pluga, ovo kaj ti okrece zemlju. Svaki plug zasebno. Kuzis.
Znaci da mozes radit siroke jarke.

A jbg to nemogu... =/

ja sam mladi malo veci proizvođač kumpira a o njemu znam vrlo malo i dok se god bavim povrtlarstvom uzgojem na otovrenome i zatvorenome nikad necu nauciti sve tako da uvik dobar savjet dobro dođe,,,,,stari ljudi kazu nesmis niti slucajno kod okopavanja prilaziti zilicama kumpira, ostetis li ga iti malo mozes ga otpisati zato posto nemas zemlje ostavi se okopavanja kumpira traktorom i uzim motiku u ruke i okopaj tu bašču nemaš tu mozda 30.tak kila kumpira za 2 sata laganog posa uključujući marendu gotov si i 100% s motikom kvalitetnije obavljen posao :supz:

ma oču nebi ga ja ni okopo da nemam ove plugove
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,060
hahahhaha ako ne mozes bez stroja tih 100 cima onda se ostavi poljoprivrede :butthead:

Teške riječi kolega teškeee... =/

UGL...nastavak radova na bunkeru ....do utorka će bit gotovo...











u pon ćemo završit
 

Najnoviji postovi

Na vrh