• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kruške

Tu od
2 Srp 2015
Poruka
41
ne smijem preduboko bojim se pomjeranja zemljista, jer je brdo. Mogao bih sam i uraditi ali bih morao dobro preracunati. Kod mene je isto, preko ljeta potok presusi. Napravio sam prije neki dan platformu za branje voca, koja se kaci na traktor, postavit cu slike

Sent from my SM-G900S using Tapatalk
 

Ranko

Dobro znana faca
Tu od
28 Lip 2008
Poruka
1,240
Kod nas je jedna akumulacija 3.5, a druga 7m duboka. Obe su u podnozju brda, kod nas je zemlja takva da nema neke bojazni za pomijeranje i dobro drzi vodu.
Nije to neki problem preracunati. Mozes doci do nas da vidis kako smo mi odradili.
Mi berbu visokih stabala odradimo sa basamaka tako je jednostavnije. Platforma je dobra za rezanje vrhova kod kruske. Mi smo pozajmljivali od jednoga komsije, na razvlacenje je i ide na viljuskar, dobra stvar, moramo sebi napraviti
 
Tu od
2 Srp 2015
Poruka
41
kod mene se razvlaci do 4m, ispod je boks za gajbe. Danas sam gledao navodnjavanje u jurkovici i covjek mi nepreporucuje da crijeva odizem od zemlje zbog slijevanja vode, kaze kad je brdo i nagib slijevju se kapljice. 7m je odlicno, mozda i ja popravim.

Sent from my SM-G900S using Tapatalk
 

Ranko

Dobro znana faca
Tu od
28 Lip 2008
Poruka
1,240
Meni se nesvidja kada su crijeva na zemlji, moras paziti kada kosis i frezas i mogu ih misi progristi.
Ako su kapaljke 4L/h hoce se slijevati a kod kapaljki 2 L/h manje, naj bolje je da dodjes i vidis kako radi
 
Tu od
2 Srp 2015
Poruka
41
aha, mogao bi jednom doci da pogledam. i meni se ne svidja i zbog glodara..gdje su vam vocnaci, kako vas mogu pronaci

Sent from my SM-G900S using Tapatalk
 

Ranko

Dobro znana faca
Tu od
28 Lip 2008
Poruka
1,240
Selo Cerovljani uz auto put, poslacu vam broj pa me mozete kontaktirati
 

Tomislav

Član
Tu od
9 Sij 2007
Poruka
610
U intenzivnim nasadima ništa bez borbe sa bolestima i gamadi...pogotovo sa kruškinom buhom...
 
Tu od
2 Srp 2015
Poruka
41
nema šanse, kruškina buva i grinje kad napadne, a tek insekti..nemoguće je bez zaštite. Evo ja opet moram prskati nečim protiv crvene grinje. Recite mi isplati li se praviti neka manja hladnjača od 40-50t za vlastite potrebe, za krušku i breskvu. Ima li je ko, iskustva..?
 

tatkodvd

Dobro znana faca
Premium
Tu od
2 Pro 2011
Poruka
1,257
nema šanse, kruškina buva i grinje kad napadne, a tek insekti..nemoguće je bez zaštite. Evo ja opet moram prskati nečim protiv crvene grinje. Recite mi isplati li se praviti neka manja hladnjača od 40-50t za vlastite potrebe, za krušku i breskvu. Ima li je ko, iskustva..?


Šta imaš od sortimenta breskve. Tražim sortu Maju, da ima neko. Trebaju mi kalem grančice (5-6 komada).
 
Tu od
2 Srp 2015
Poruka
41
:) nemam još posadjne breskve ali dogovaram da kupim od komsije 1,5ha da posadim na jesen. Inače imam višnju i krušku na 4ha..
 
Tu od
19 Sij 2013
Poruka
173
Vocardrugovici koji sortiment visnje imas zasadjen gledajuci te slike mislim daje teren idealan za svaku vocku
 
Tu od
2 Srp 2015
Poruka
41


zna li neko šta je ovo po čitavom mi voćnjaku



zna li neko šta je ovo, po čitavom mi voćnjaku
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
E

el pibe

Guest
vocardrugovici meni to izgleda kao palež.A kakvo je stanje sa plodovima?
 

Tomislav

Član
Tu od
9 Sij 2007
Poruka
610
Sa kojim sredstvom je zadnje prskano i kada?

Hrđasta grinja,pogotovo ako su vrhovi zaraženi jako...odnjeti list pod mikroskop koji ima veliko uvećanje i vidjeti češ,ja sam nosio pod električni mikroskop u savjetodavnu službu.

hrđasta grinja je jako sitna i bez mikroskopa se ne vidi...
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
Tu od
19 Sij 2013
Poruka
173
plodovi su u redu, jedino je bio juče led i smlatio sve. Kažu mi da to može biti od kruškine buve?

Ova je godina katastrofa kod vas smlatio led a kod mene ce smlatit susa jer vode za zalivanje vise nemam vec 3 dana sad je samo cekat nesto iz neba
 

Najnoviji postovi

Na vrh