• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kućni ljubimci

gigausupi

Član
Tu od
3 Stu 2014
Poruka
259
Supruga ima kunića srednje pasmine oko pet kilograma, ženku nesteriliziranu staru godinu dana, imala je bakteriju Zlatni stafilokok(Staphyloccus aureus) kao mala.

Davan joj je lijek, antibiotik Benzapen, prije je kihala, a sada ne kiše, nema nema iscjedaka osim krmeljavih očiju prije dva dana, danas su oči čiste. Ali ima probavnh i drugih teških zdrastvenih problema.

U gajbi je unutar kuće, uredno čišćena osim zadnjih tjedan dana, dobila je zatvor, sada je zgrčena u gornjem dijelu leđa, teže pomiče stražnje noge zbog čega teže održava ravnotežu, zadnjih dva dana je počela kakati kuglice s dlakom.

Nakon davanja Malt paste za glodavce i Prodigest prašak za poticanje probave počela je izbacivati izmet s dosta dlake i sijena.

Trbuh joj na opip izgleda tvrđe, ali ne pokazuje znakove da je to boli, čak joj paše masaža.

U čemu je problem i da li je dovoljno to što smo poduzeli i ima li joj spasa ?
Puno zahvaljujem na odgovoru.
 

Mio30

Novi član
Tu od
19 Ožu 2015
Poruka
13
Da malo dignemo iz arhive ovu lijepu temu o kućnim ljubimcima. :)

Osobno obožavam mačke, imam dvije, a obožavam gledat slikice i klipove na internetu vezane uz mačke. Tako sam baš danas našao klipove mačaka u reklamama, neke su pravo orginalne :D

Koje kućne ljubimce vi imate?

PS Osim mačaka imam i jednog psa, tj kujicu, mješanku.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,547
Zajednički ručak, seniora i juniora.:(giggle):

VtbLoEx.jpg
 

karlo.bozic

Član
Tu od
27 Svi 2011
Poruka
703
U nasu kucu stigla nova clanica. Mala Nika, aljaska malamutica, stara 1.5 mjesec.
ae783ab166b2a7af1dd962f5f016224a.jpg

7018a5cc4ce403b2284bc67d448a896f.jpg

2898d5715738ad31d449f734203d2578.jpg

70db314a6b052b79f97dafe5d6967269.jpg

734f8045e5de6e8aafbac6603f01c78f.jpg


Poslano sa mog GT-N7100 koristeći Tapatalk
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,642
Ne odobravam ovo, no nemojte biti licemjeri. Kaj vi niste nikad letvom "potegnuli" tuđega mačka koji dela štetu na vašoj kućnoj "ljepotici"?
Kaj se sve ljudima radi, ove su životinje i previše zaštićene: ispada i više od ljudi.
 

karlo.bozic

Član
Tu od
27 Svi 2011
Poruka
703
Sve to stoji, al nebres peseka iti ubijat namjerno. Ako ga se hoces rijesiti, daj ga na udomljavanje, vec si ga bu neko zel. Nebres ga tak muciti i usmrcivati i onda dok ne uspijes jos tak ostaviti.


Poslano sa mog GT-N7100 koristeći Tapatalk
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,642
Pri nama to sused reši sa sačmom...šalim se.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
I kod mene tuđe mačke i psi rade štetu i nered,ali nikad ne bih mogao letvom po njima,u najgorem slučaju vičem ko budala,i bacam sitno kamenje oko njih...
Životinje nisu krive,krivi su neodgovorni vlasnici.
Pravo licemjerstvo je ova frka oko onog kineskog festivala gdje pojedu 20 000 pasa,svi se bune,a svi sudjeluju u pokolju milijuna životinja svaki dan...
 
E

el pibe

Guest
Obično o ljudima koji ne vole životinje i koji loše postupaju prema njima nemam visoko mišljenje i ne volim trošiti ni vrijeme ni riječi na njih.Nedugo smo udomili malu mačku jer su je neki "civilizirani ljudi" jednostavno bacili u kontejner za smeće.Sad je kod mojeg brata živi kao mala kraljica i ništa joj ne fali.Imam doma dva psa do lani sam imao tri ali je najstarija izgubila bitku.Godine su učinile svoje.Eto imam i male "letače" predivne lastavice zbog kojih sam za sada odgodio radove da završim sa oblaganjem stropa u verandi.Jer tamo imaju gnijezdo i tamo žive.Kad laganu otiđu u jesen onda ću malo improvizirati i privremeno skinuti gnijezdo da mogu završiti strop i naravno gnijezdo ide opet na svoje mjesto.Biti će slika mojih letača koji su prvi što oko ugleda kad ujutro otvoriš vrata:icon_thumright:
 

nimrennermin

Iskusan lik
Tu od
1 Pro 2014
Poruka
1,280
Bravo, gogo, bravo elpibe, slažem se u potpunosti, i sam otjeram neku stranu lutalicu, al joj polomiti lobanju, to je strašno, u ostalom zna se, ko nevoli ljude, nevoli ni životinje, a one to najbolje znaju.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,642
Ma, svi volimo ljubimce. Ali svoje, ne i tuđe :D:
 

nimrennermin

Iskusan lik
Tu od
1 Pro 2014
Poruka
1,280
ZJ, to je logično, isam sam taj, al daj mi objasni koji je ti sadizam, nekom polupati lobanju, pa makar to bio pas lutalica.
Ma ima milion načina da se otjera ako je nepoželjan.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,642
Neznam, ne činim to pesima ni mačkima.
Ali komarce, muhe i obade s guštom mlatim :)
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,567
. Kaj vi niste nikad letvom "potegnuli" tuđega mačka koji dela štetu na vašoj kućnoj "ljepotici"?
Jednom sam tuđeg mačora pomilovao kolcem po leđima jer mi je dirnuo u kobase,to mu je bio zadnji pokušaj.,što možeš,osjetljiv sam na to. :icon_mrgreen:
 

nimrennermin

Iskusan lik
Tu od
1 Pro 2014
Poruka
1,280
E bem ga, dobro je da njih ne mlatimo, macolama.
Pomozi mi šta je najbolje za muhe u štali, kad već voliš tamaniti, nemoj mi sad samo reći, upaljač.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Namaži natanko flaše od kole,fante,sprajta sa ljepilom za štakotre,napuni do pola sa vodom i objesi po štali,al ne iznad krave,jer zna se malo scjedit ljepila,ako pretjeraš,za par dana buš moral mjenjat flaše jer budu prepune muha.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,976
Veli moj balavec, ko ne voli životinje ne voli ni ljude.
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,567
Volim ja životinje ali su mi kobase milije od lutalica.:icon_wink:
 

Najnoviji postovi

Na vrh