• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

kud ide ovaj svijet

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Prvo neka razgovaraju pod svaku cijenu. Sve ostalo je preskupo..

Danas sam se čuo s njim i rekao mi da se ovaj želi nagodit za 1 500kn,a sveukupna šteta koja je učinjena ne vrijedi ni 150kn..
 

Markec

Član
Tu od
9 Ožu 2012
Poruka
282
Nek' mu posadi nova stabla, ali po propisu.. I plati pivu.. I nek' se onda j....e.:lol:
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Nek' mu posadi nova stabla, ali po propisu.. I plati pivu.. I nek' se onda j....e.:lol:

Da je bar ovaj prije održavao ta stabla ali nije,sve je zaraslo u šikaru,i sad bi još želio na tome zaradit..
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
problem je u sjeni od drveča,sve što prelazi među smijete porušiti rezanjem grana koje prolaze među,ja skupljam informacije i neke papire jer mi šuma u vlasništvu šumarije radi hlad u daljini od 400 metara,stari put je obrastao pa sam dopustio ljudima da koriste prolaz po mojoj zemlji,ima čuda boga problema a meni najbolje odgovara da oni urede stari put i sruše nekih 20 stabala ogromnih hrastova,meni je dovoljno samo vrhovi tog drveča a ako ne pristanu onda se budem morao primiti za kunu i sa odvjetnicom ići na sud jer onda oni budu platili 100% provjereno ,još pogotovo ako ste vlasnik određene zemlje duži niz godina:weedman::weedman:
 

mursanic

Član
Tu od
1 Lis 2008
Poruka
723
Da je bar ovaj prije održavao ta stabla ali nije,sve je zaraslo u šikaru,i sad bi još želio na tome zaradit..

Znači več dugo su bile posađene,pa kaj nije reagiral odma po sadnji -mogle su se samo posušiti ,od nečega, kaj ja znam ,kaj im je ...
 

gec67

Član
Tu od
26 Ožu 2011
Poruka
768
interesantno za vidit

► 1:12► 1:12
www.youtube.com/watch?v=2J6fjVHQPew


To je 24 sata dnevno promatranje svih velikih zrakoplova letova u svijetu, kondenzirano do 1minute 11 sekundi.
Iz prostora ćemo izgledati kao košnica aktivnosti.
Ono što ćete vidjeti, video prikazuje zračni promet diljem svijeta za 24 sata, preuzet iz satelita.

Nećete vjerovati u to! Žute točkice su avioni na nebu tijekom 24 sata.

Ostani sa slikom. Te htijenje vidjeti svjetlo dana kreće od istoka prema zapadu, kao i Zemlja vrti oko svoje osi.
Također ćete vidjeti zrakoplov protok prometa ostavljajući sjevernoameričkom kontinentu i putovanja noću dođete u Velika Britanija u jutarnjim satima.
Tada ćete vidjeti tijek mijenja, ostavljajući Velika Britanija ujutro i lete na američki kontinent u dnevnom svjetlu.
Koliko ljudi mislite da su na nebu u bilo kojem trenutku?

Možete reći da je proljeće vrijeme u sjeveru sunčeve noga print preko planeta. Možete vidjeti da to nije postavljen dugo na krajnjem sjeveru i nije sasvim ustati na krajnjem jugu.
Nikad nisam vidio ovo prije. Mi smo učili o Zemljinoj nagiba i kako to uzrokuje ljeti i zimi, a mi smo morali zamisliti što se događa.
S ovom 24-satnom promatranju zrakoplova putovanja na Zemljinoj površini smo dobili da biste vidjeli potez ljetno uzorak kao dobro.
Ne zaboravite gledati dan u noć ..... Dan je više u Australija kad se počne.
 

kebir

Član
Tu od
24 Kol 2011
Poruka
339
E sad,problem je kaj on ima pored livadu koju kosi,i ne želi nikakvu šumu pored imat..Za sad neznam koliko je bila odmaknuta..

Neznam previše te zakone koliko gacija mora bit odmaknuta od međe,i dal se smije sadit bilo gdje?
Ako se ta zemlja vodi pod oranicu ili pašnjak onda nije smio saditi ništa.Drugim riječima moral je za tu zemlju tražiti prenamjenu.To bi tvom frendu mogao biti adut na sudu.
 

TX75

Dobro znana faca
Tu od
5 Srp 2007
Poruka
1,276
Da i ja priupitam.

S obje strane puta, je posađena živica i šljive, šljive su se razgranale ( stare šljive 20+ god ) a živica se više ne kosi i sigurno neću moći doći s kombajnom do njive koju sam uzeo ovo proljeće.

Postoji li kakva mogućnost da kazneno odgovaram ako podrežem koju šljivu i podšišam živicu? ( dakle, smeta za prolaz i jedno i drugo )
Ili da jednostavno odem u općinu i neka oni to riješavaju ( bojim se da će se to odužiti ).
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
To je i mene mucilo i nisam nikog nist ni pito nit me bilo briga nego je motorka radila pun gas. I motorka i nesto traktorom trgano i zgurano u stranu. Nakon pol godine dodje covjek iz drugog sela i pita jel sam ja to radio? Kao cuo je da sam ja. Reko sam da jesam. Veli on da je vec mislio tuzit vlasnika parcele s koje se dzungla prosirila, kaze da je on DUZAN odrzavati svoju parcelu da ne ometa prolaz ostalima te da je to bila njegova obveza ukloniti. Opcinu sigurno neces docekati jer oni su zainteresirani za derneke i ostalo gdje ima para a da ce se primit posla jako tesko osim ako ne naidjes na kakvog mulca koji ce bit spreman uzet nesto u dzep da ti "isposluje" zeljeno.
 

mursanic

Član
Tu od
1 Lis 2008
Poruka
723
Idi i traži komunalnog redara,jer to mu je posel i usput napomeni da češ zvat novinare i Poljoprivrednu inspekciju.Podnesi pismeni zahtjev Komunalnom redaru,-jedinici lokalne samouprave(opčina ili grad)i u slučaju neke štete, tužiš iste.Samo spominjanje novinara ubrzat če sve,buš videl!
 

TX75

Dobro znana faca
Tu od
5 Srp 2007
Poruka
1,276
Hvala na savjetima, žalosno je što sve više i više prolaza postaje neprohodno zbog nemarnosti pojedinaca.
 

Markec

Član
Tu od
9 Ožu 2012
Poruka
282
Pozdrav svima!

Upravo sam pogledao iscrpni dokumentarac na Phoenix-u (satelitski program) o masovnoj proizvodnji hrane u Americi.
Film govori o djeci umrloj od ešerihije koli kojom su se zarazili jedući hamburger u fast foodu. Meso je došlo iz ogromne klaonice, u koju stoka dolazi na klanje nakon što je utovljena u pola metra svog dreka, jer je preskupo čistiti obore i nakon što su je viličarima još živu prenijeli do klaonice jer nema snage prehodati tu malu udaljenost ili su joj polomljeni udovi zbog katastrofalnih uvjeta u kojim žive.

Film govori o monopolu kemijske industrije koja proizvodi sjeme i koja je kroz zakonske akte zabranila korištenje bilo kakvog drugog sjemena osim njenog, uz strogu kontrolu svojih 75 privatnih detektiva, koji usred noći dolaze ljudima na farme i kontroliraju farmere kao tajna služba..

Film također govori o prošlim američkim vladama u čijim ministarstvima i povjerenstvima sjede ljudi iz tih i takvih kompanija koji su zaduženi za lobiranje u interesu tih i takvih kompanija (isto je i u financijskom sektoru, gdje su to ljudi iz banaka koje su povukle milijarde dolara iz državnog proračuna da se 'spase' od bankrota koji su prouzrokovale same).

Govori o mukotrpnom pokušaju malih farmera da proizvedu hranu u skladu s prirodom i bez dodatnih aditiva, kemije i bez korištenja krive prehrane u uzgoju stoke i koje stavljaju na krivu stranu zakona..

Govori o tome kako božica pravde na vagu stavlja novac tuženih strana i presuđuje u korist onih koji na vagu stave više novca..

Govori o još mnogo toga, uglavnom katastrofalnog, što se danas događa u svjetskoj proizvodnji hrane. Nadam se da kod nas takav način hrane neće uzeti maha, makar više nije ništa sigurno...

Film je naziva 'Food Inc.'

LP, tužan sam..:(:(
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Mi smo siroti da bi se masovno poceli baviti takvim vrstama proizvodnje. Za te stvari ipak trebaju i velika ulaganja. Problem je sto nas satire takva proizvodnja i uvoz smeca koje nitko nece a nase meso ili mlijeko "ne valja". Na sve moguce nacine obezvrijedjuju nas proizvod makar je daleko kvalitetniji.
Nasi mljekari redom rasprodaju krave jer ih ucjenjuju do bola i onda se industrija namiruje iz uvoza. Kako cujem u madjarskoj nema vise viska mlijeka gdje bi ga gamad kupila i uvezla. I tamo je ljudima dosla voda do grla.
A o kvaliteti uvoznog voca i povrca da ne pricamo. Svojoj zeni sam pred par dana reko da mi to smece vise ne donosi u kucu jer ce letit van kroz prozor. Saljem je na plac po svjeze domace a ona kuka kako nema gdje parkirati u blizini trznice pa jos lakse u tom centru da ga ne imenujem sada. E onda mi bilo dost, pa nemogu vjerovat da su i na taj nacin doprinjeli rusenju domace proizvodnje.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,645
Markec, imam taj film i još nekoliko takvih. S hrvatskim tekstom. Pogledaj i "Svijet po Monsantu"
To je budućnost i naša u EU :(

Codex Alimentarius ...

Uništiti male nezavisne proizvođače, prodati zemlju velikim stranim kompanijama (kaj mislite zakaj ova vlast neće prodati zemlju seljacima?) i zabraniti proizvodnju za svoje potrebe. Tako je lako biti sluga velikima za mrvice s njihovog stola.
 

čiko

Član
Tu od
19 Lip 2011
Poruka
266
Codex Alimentarius...
Codex Alimentarius u globalu nije loš, osnovan pod kapom UN-a, težnja da svaki potrošač ima zdrastveno ispravnu hranu bla, bla...

Sve je bilo u redu dok multinacionalne kompanije tu nisu nanjušile veliku lovu, a sad su toliko utjecajne da ih je nemoguće zaustaviti :(
 

Markec

Član
Tu od
9 Ožu 2012
Poruka
282
Jako sam tužan i ljut na sve ovo što se događa u gospodarenju svijetom..
Kako da se obični čovjek bori ili živi s tim i kako da osnuje obitelj kad zna da će mu djeca jesti otrove i živjeti kao robovi bezobrazno pohlepnim pojedincima??

Jeste li vidjeli sugovornike u tim dokumentarcima i njihove izraze lica? Čovjek ne zna je li živi u nekoj fantaziji ili mu se to stvarno događa..

Što je najgore u svemu tome; kompanije, vlade, ustanove.. nisu samo to što jesu, već njima upravljaju ljudi koji žive ovaj jadni svijet i svjesni su grešaka, a opet svi sudjeluju u tim nedjelima..
Pa gdje im je moral i logika??

Nadam se da će se sve to urušiti samo od sebe, kao i svaki represivni sustav i da će svijet za par deset godina biti bolji. Ne želim razmišljati drugačije i želim biti optimist..
 

Najnoviji postovi

Na vrh