• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

kud ide ovaj svijet

joekiki

Dobro znana faca
Tu od
21 Lis 2008
Poruka
1,318
Ovo je žalosno...
Kuda ide ovaj svet???...
Pa eto kako je krenulo, nebi me nimalo čudilo, da jednog lepog dana zemaljska kugla pukne, izgori, i ode sve u 3.p.m....
pa ajmo Jovo nanovo, Adam, Eva, jabuka...i ostala sranja...
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Poljoprivrednici žele biti gospoda( a nisu nika bili) a svijetski močnici da bi ostali močnici moraju nas nahraniti .
Svijet u globalu funkcionira jako jednostavnim načelima .
Noviari nikad ne iznose pravo stanje stvar ..oni uvjek idu uz dlaku močnicima ( jer su ih oni izmislili)
 

temptation

Aktivni član
Tu od
20 Ruj 2010
Poruka
1,250
Dragi forumaši SRETAN BOŽIĆ,nije baš lijepa tema al vidjeti ovo i ne podijeliti sa vama ,reko nebi bilo u redu ...


http://www.javno.hr/news/EU_i_svije...uvod-je-u-globalnu-prehrambenu-diktaturu.html


http://www.youtube.com/watch?v=vBLi4EIVn6s

Ne znam kako će biti na Novom Zelandu,ali znam kako to fukcionira u Australiji,budući sam bio nekoliko puta i ibišao dosta farmi u unutrašnjosti,kao i uz obalu...
Tamo postoji zabrana navodnjavanja vrtova (water restriction),a kazne su poprilično drastične tko se ne pridržava zakona...
Na taj način uzgoj voća i povrća za vlastite potrebe sveden je na minimum,a cijene istih otišle su u nebo...
Navesti ću samo neke koje su mi ostale u sjećanju:
Cijene su iz siječnja mjeseca,to je kao kod nas u srpnju...
-jabuke 4,00$
-grožđe 4,00$
-trešnje 25,00$
-jagode 16,00$
-krumpir 1,00$
-paradajz 4,00$
To su cijene u supermarketima i trgovačkim centrima,dok se na obiteljskim gospodarstvima to isto voće i povrće može kupiti po duplo nižim cijenama,ali ga moraš sam brati na plantaži...
Cijene organski uzgojenog voća i povrća su 3 puta veće od navedenih i nema ga dovoljno u ponudi...
 

gec67

Član
Tu od
26 Ožu 2011
Poruka
768
Ne znam kako će biti na Novom Zelandu,ali znam kako to fukcionira u Australiji,budući sam bio nekoliko puta i ibišao dosta farmi u unutrašnjosti,kao i uz obalu...
Tamo postoji zabrana navodnjavanja vrtova (water restriction),a kazne su poprilično drastične tko se ne pridržava zakona...
Na taj način uzgoj voća i povrća za vlastite potrebe sveden je na minimum,a cijene istih otišle su u nebo...
Navesti ću samo neke koje su mi ostale u sjećanju:
Cijene su iz siječnja mjeseca,to je kao kod nas u srpnju...
-jabuke 4,00$
-grožđe 4,00$
-trešnje 25,00$
-jagode 16,00$
-krumpir 1,00$
-paradajz 4,00$
To su cijene u supermarketima i trgovačkim centrima,dok se na obiteljskim gospodarstvima to isto voće i povrće može kupiti po duplo nižim cijenama,ali ga moraš sam brati na plantaži...
Cijene organski uzgojenog voća i povrća su 3 puta veće od navedenih i nema ga dovoljno u ponudi...

OK to je u Australiji zbog ekstremnih vručina u ljeti (makar nebi trebalo biti znajuči da u njihovim alpama padne više snjega nego u Evropi) al zašto to Ameri kod sebe rade ? kontrola velikog brata :supz:
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
ne radi ti link.

i ne viči jel te bum bratu cinkal da galamiš.
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
expres plac ,kupuju s nogu tj.iz vagona:partyman::partyman:eek:vo trebaju gledati naši raznorazni tvorci nekih zakona vezanih uz hranu:axe::axe::axe:
 

gec67

Član
Tu od
26 Ožu 2011
Poruka
768
expres plac ,kupuju s nogu tj.iz vagona:partyman::partyman:eek:vo trebaju gledati naši raznorazni tvorci nekih zakona vezanih uz hranu:axe::axe::axe:

Ovo u EU ne prolazi :) prebrzi su vlakovi :lol: a tek u japanu nebi stigli tende maknut dok čuju sirenu :rolfer:
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,021
Eto,pitat ču ovdje jer nisam našao bolju temu a da ne otvaram..

Dakle ovako,prijatelj mi je danas upao u probleme..Pored njegove livade mejaš mu je posadio gaciju ilegalno i ovaj je počupo tu gaciju van(mlade sadnice) i sad je u problemima..
Navečer mu dođe policija na vrata,i počne ga ispitivat za djelo koje je učinio..Njihov odgovor na sve to je bio da mu oni zakonski ne mogu ništa,jedino ako ga ovaj "mejaš" ide tužit privatno onda to dalje ide na sud..

A taj isti "mejaš" se ne želi dogovorit ljudsski nego ide na privatnu tužbu..I sad me zanima kako bi ovaj moj prijatelj morao postupit u takvoj situaciji??

Dal se gacije smiju sadit na poljoprivrednom zemljištu samo tako ili postoji neka procedura oko toga?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,580
Pitanje je koliko su daleko bile od međe?
Možda mu nebi smetale kad izrastu.
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,021
Pitanje je koliko su daleko bile od međe?
Možda mu nebi smetale kad izrastu.

E sad,problem je kaj on ima pored livadu koju kosi,i ne želi nikakvu šumu pored imat..Za sad neznam koliko je bila odmaknuta..

Neznam previše te zakone koliko gacija mora bit odmaknuta od međe,i dal se smije sadit bilo gdje?
 

Markec

Član
Tu od
9 Ožu 2012
Poruka
282
Ovaj će ga najvjerojatnije tužiti za načinjenu štetu na privatnom posjedu, tako da je službeno kriv. Frend bi ga trebao opet tužiti za potencijalnu štetu uzrokovanu sadnjom i vjerojatno van pravila sadnje. Možda se dogovore..
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
A onda nakon svega će advokati staviti lovu u đep.
Meni se čini da je propis da se ne smije ništa saditi tri metra od međe,kako grane ne bi prelazile zračnu liniju međe,a ukoliko izrastu,oštećena strana ima pravo ono što prelazi porezati ili ako na njima nešto raste to pobrati.No,nikako se ne smije na tuđemu posjedu čupati,tu će se sa sigurnošču platiti šteta.Legalan postupak je trebao teći ovako-oštečeni je trebao susjeda upozoriti,najbolje prvo pismeno sa povratnicom,kako bi kasnije imao dokaz,zatim ukoliko činitelj štete ne ukloni štetu podnjeti tužbu.Tada bi mu sud naredio da napravi ono što je po zakonu dužan.Uz to se odmah traži i nadoknada sudskih troškova,koji nisu mali.Ako susjed i napravi sve po odredbi suda,a kasnije agacije porastu,a znamo da hoće,pa bacaju sjenu na njegovu parcelu,opet se može sudski tražiti naknada štete zbog zasjenjivanja i umanjene dobiti na parceli.Svake godine.Samo se prilikom takvih parnica ljudi odlučuju za odvjetnike,a onda kod inatnih nema kraja,pa se zasude-ko kod naših trećih susjeda u dvadeset godina dva imanja.Na njegovom mjestu,ja bih pognula glavu i na prvoj parnici-bez angažiranja vlastitog odvjetnika-platila što se traži i završila priču.To je najjeftinije i najbrže rješenje,jest da boli ponos i duša,ali će najmanje novaca izići iz đepa,jer ukoliko je susjed imalo promoćuran tražiti će naknadu štete,naknadu troškova suđenja,dnevnicu za izgubljeno vrijeme,troškove odvjetnika ako ga uzme,a vjerujem da hoće jer nema šanse da izgubi parnicu.
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
E sad,problem je kaj on ima pored livadu koju kosi,i ne želi nikakvu šumu pored imat..Za sad neznam koliko je bila odmaknuta..

Neznam previše te zakone koliko gacija mora bit odmaknuta od međe,i dal se smije sadit bilo gdje?

Tko je on da to odlučuje....sigurno postoje propisi npr. koliko se smije saditi od međe i te stvari, al on nema nikakvo pravo braniti nekome što će taj netko imati posijano ili posađeno....zbog ne znam ja; bacanja sjene, divljači itd...kažeš, mejaš ne želi riješiti problem ljudski, a jel mu možda tvoj pajdo ljudski počupao sadnice?
Mada, evo mene iskreno interesira ako netko zna kolika je minimalna udaljenost sadnje šume
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,021
Sad da nebi ispalo da je branim njega..

Meni je to isto malo glup potez kaj je napravio,ali bit svega je sad kako bi bilo najbolje da se on iskaže u toj situaciji sad?

Dal da ide tražit advokata,opet to su sve dodatni troškovi...?
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
U cijelome svome životu nikada se ni sa kime nismo sudili.Samo smo jednom išli,pred dvije godine pitati za savjet advokata zbog izvlaštenja čestice od strane države.Za deset minuta razgovora i jednog odgovora koji smo ionako i sami znali platili smo 200 kn,i to samo stga što je moj suprug za vrijeme stvaranja države Hr. bio u istoj stranci kao i on pa su se poznavali.Inače savjet košta 500 kn,a jedno ročište od 500-1000kn.Pa si sad on sam neka odluči želi li imati posla sa sudom i advokatima ili se držati one-pametniji popušta.
 

Najnoviji postovi

Na vrh