• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kuhinja

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,507
Ako si ti napunil svoju torbu.....
Ali ne brigaj, ja sam tam pozvan kao gost tak da :ppozdrav:
 

pila

Aktivni član
Tu od
10 Srp 2023
Poruka
197
Malo kasnim od rucka al evo da i ja nesto objavim nesto kao amaterski kuhar. Malo janjeceg buta, mrkve, paprike, kapule, gljiva i cvjetace. Drugi put cu janjetinu zasolit dan prije da bude lipsa, razlog zasto janjetina je zato sta sve ostalo sta platin premium cijenu po mesnicama bude ko opanak ili zvaka. 1000093072.jpg
 

ŽeljkoKa

Iskusan lik
Tu od
18 Stu 2020
Poruka
569
Dok supruga marljivo prebire po vrtu ja krpam uzaludno ogradu koju su divlje svinje rasturile skroz, Muka mi je, lješnjaci preglodani, smokve, blitva, špinat, aronija, i sve ostalo preorano.
Uostalom to nije tema, sutra je u planu kotlovina pa treba domaći kruh i štrudla od jabuka.
IMG_20230909_150925.jpg IMG_20230909_150843.jpg IMG_20230909_160933.jpg
 

llmb0611

Iskusan lik
Tu od
11 Ožu 2013
Poruka
1,600
S cim podlijevate tolko kotlovinu kaj vam je tak tekuce? Ja na pocetku stavim malo povrca (luk, paprika i paradajz, ako imam gljive) u mast i onda dodam meso (najcesce picek u komadima) i to podlijem s malo vode kaj se dinsta i na kraju samo izvadim meso i u tome okrenem kuhani krumpir na kocke narezan...
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
krumpir ti popije tekućinu
prvo meso opeci na masti , sa svih strana , meso izvadi van, u zdjelu , okolo tanjura se samo suši .
Na tu mast luk, pa kad zažuti podlij vodu i ubaci povrće , prvo papriku jer joj treba duže , paradajz oguli , izbaci koštice ..može i mrkvica , naribana .
Kad je to pri kraju ubaci meso da se kuha u toj masi ..jedan naribani krumpir je dobar da zagusti ako stvarno volite puno safta (ja da)...lagana vatra se podrazumjeva , najbolje plin ..zaboravi drvenu tradiciju lako se regulira ..pazi ako ne raspršuje toplinu može zagoriti .
Ako meso ne zapečeš na početku imaš kuhano meso , a nama paše zagoreno ,zapravo karmelizirano , to se poslje otopi u kuhanju i daje žmah ..
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,507
Kuhar sam nikakav ali kotlovina i plin mi nikak nejdu skupa. Mislim da bi se onda to moglo i u nekom loncu skuhati :unsure:
Ali zato kad me neko pozove na kotlovinu ja ne prigovaram puno. Niti pitam na cemu se kuhalo ni odakle je meso i svi ostali sastojci.
 

llmb0611

Iskusan lik
Tu od
11 Ožu 2013
Poruka
1,600
Ja samo drva...nista drugo...a i ne spremam tak kotlovinu..jednostavno ne volim da tak pliva sve...
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,507
Uzmeš gusto i samo malko podliješ sa rijetkim da imaš u kaj kruh umakati 🤭
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Ja samo drva...nista drugo...a i ne spremam tak kotlovinu..jednostavno ne volim da tak pliva sve...
Ja sam protumačio da bi ti više tekučine a kad kuhas uvjek je ima premalo.
U kotlovini mora biti safta..pogotovo ako se stavlja povrće uz luk.
 

Spaceman

Dobro znana faca
Tu od
24 Ožu 2020
Poruka
176
Meni je najbolja kotlovina sa kobasima+kare, prvo sve meso popržim na svinj. masti, a kobase tu ispuste svoj gešmek (meni najbitnije), u toj masti dinstam luk, papriku, gljive i rajčica...po redu dok ne omekša, onda zalijem vručom vodom, vračam meso i kuham. Vadim meso sa strane i stavljam na pol kuhan krumpir i tu se onda zgusne saft...po potrebi juha od vrganja (i od nje se zgusne dodatno).
 

Spaceman

Dobro znana faca
Tu od
24 Ožu 2020
Poruka
176
ili druga brža opcija, je u ulju ispečem sve meso, naravno i kobase...ulja mora biti puno, i onda unutra ispečem krumpir na kocke...taj krumpir je extra (gledaj da ga bude puno, da ne sfali) , fina korica unutra mekan+gešmek od mesa i kobasa 😋
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,507
Ja sam imal samo tri posađene i bilo ih je ko nikad.
Posađene u zemlju i ostavljene na milost i nemilost prirodi. Najvjerojatnije im je pasalo puno kiše.
Još raste par komada za koje sumnjam da budu uspele doči. Možda ova največa, ali teško.

 

Najnoviji postovi

Na vrh