• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kuhinja

Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Ajmo dalmatinci trebam pomoć.
U nedjelju planiram peku radit doma, dajte neki recept i savjet, kaj i kako se dela.? Mislim neki svinjski komad staviti unutra sa krumpirom😊
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,566
Ajmo dalmatinci trebam pomoć.
U nedjelju planiram peku radit doma, dajte neki recept i savjet, kaj i kako se dela.? Mislim neki svinjski komad staviti unutra sa krumpirom😊
Nema tu neke velike filozofije,prvo nasoliš svinjetinu,staviš krumpir u tacnu i posipaš ga malo vegetom(neki ga i prokuhaju prije),staviš luka,češnjaka,paprike i mrkve te zaliješ sa 2 dcl bijelim vinom. Poklopiš,staviš žar i nakon cca 30 min. otvoriš da okreneš meso. Tako sve dok se meso ne speče,tada ga izvadiš i ostaviš krumpir da se još malo peče,da dobije boju. Tako ti ja to radim. 😉
 

Viduka OPG

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2019
Poruka
3,217
Ovako moj prijedlog, stavi dvi vrste mesa, nebitno teletinu, piletinu, janjetinu,jaretinu, bar pola kile ali da bude dvije vrste, povrća po želji, kažu koliko kg mesa toliko krumpira, kapule jednu dvije glavice, mrkve po želji, soli ne šparaj ali ne pretjeruj, vegeta svaki ručak spašava, meso na dno tepsijea a a preko krumpir, mast svinjska poželjna ali ne i nužna jer kažeš da će biti svinjetna, ulja ovisi o tepsiji ali otprilike 1,5cm 0,7-0,8dl vode, vatra tj žar konstantno ga mora biti i ognjište mora biti ugrijanom, kad to sve staviš pod peku odmah loži vatru pored da imaš žara za poslije kad okrećeš meso nakon 40-50min, onda krumpir ide dolje a meso gore, opet žara puno, i nakon nekih 30min otvaraš, izlijevaš onu vodu ako nije isparila a nebi smjela, i vraćeš to sve još nekih 7-10min da se porumeni, grabovina ti je bolja za žar nego bukva. Za prilog možete dodati vina i pive u neograničenom količinama. DOBAR TEK.
 

Viduka OPG

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2019
Poruka
3,217
Kažem bolje je grabovina, ali ni ovo nije za baciti.

Komotno vatru ložidva ipol sata prije ne staviš peći.

Kad vraćeš meso onih zadnjih 7-10min izreži ga na manje komade i složi po krompirima.
 

Viduka OPG

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2019
Poruka
3,217
Evo i mog ručka IMG_20200607_121519.jpg
Nije ispod peke, jbg sinoć se do kasana zalužilo s kumom na terasi, boca Balentayna na svijetu manje:ppozdrav:, i jutros ko će vatru ložit ali ručak božiji.
Kupljenec nisi valjda u vatru upao.
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Evo mene, nisam pal u vatru već imal posla u vinogradu odma nakon ručka. 😂

Pa evo koja slike peke, moram napomenut da je dosta zahtjevno jelo za napraviti, i kolko got se trudili doma napravit nije mi onak kak ju jedem u Dalmaciji.
Pogotovo održat žar dobar, i paprika mi zgori svaki put unutra, onda nakon prvog otvaranja ju maknem van.


































 

Najnoviji postovi

Na vrh