• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kuhinja

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,731
Kako ti se da kuhati, mi kad smo na moru, sve nešto brzinski spremamo
 
  • Like
Reactions: H&S

domy_os

Iskusan lik
Tu od
18 Lip 2021
Poruka
823
Meni ne, ja se kuhanog najedem doma svaki dan, a kad sam na izletu ili odmoru gledam da čim više vremena iskoristim na ono kaj me zanima.
Radije bum popodne dve vure spal nego nakuhaval.
Ali svako zna svoje kak misli da mu je bolje ;)
Ja to drugačije gledam. Dok ispečem meso i napravim 1-2 priloga, izgubim vremena više nego da nešto skuham. Tako spremljen ručak (pržen, pečen, da ne bude zabune) je ukusan prvi dan, drugi ili treći je sve lošiji. I često se dogodi da nešto od toga fali drugi dan pa opet izmišljaj što iskombinirati.

Kad skuham grah ili bilo koju drugu čorbu/ćušpajz, ma može biti i sarma ili silovana paprika, to jedem 10 dana bez problema, a što starije, to bolje. :D Uloženo dobiveno je daleko više na strani kuhanog. Pa čak i da više vremena izgubim na kuhanje, to se vrati sljedeće dane jer trebam samo 5 min za pogrijati. Da ne pričam koliko je kuhano zdravije...
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,434
Ja to drugačije gledam. Dok ispečem meso i napravim 1-2 priloga, izgubim vremena više nego da nešto skuham. Tako spremljen ručak (pržen, pečen, da ne bude zabune) je ukusan prvi dan, drugi ili treći je sve lošiji. I često se dogodi da nešto od toga fali drugi dan pa opet izmišljaj što iskombinirati.
A ne, mi to tak ne delamo. Svaki dan bude nekaj ali friško.

Jedan dan naprimjer pljeskavice pa onda picek na naglo, pa čevapčići, pa kakva vratina na naglo, pa jedan dan kobasice i jajca, jedan dan salamurde, a jedan dan lovački (ko šta ufati) i vikend prođe.
Uz to kakav krumpir, malo paprike, koji krastavac i ove godine punoooo paradajza jer mi je fini ko nikad. Naravno, sve iz mog vrta bez miligrama šprica, samo kaj je po zraku došlo.
Eventualno juha iz vrečice i to je to za ručak.
Kad skuham grah ili bilo koju drugu čorbu/ćušpajz, ma može biti i sarma ili silovana paprika, to jedem 10 dana bez problema, a što starije, to bolje.
Dva dana za redom mogu, ali sve dalje ne mogu jesti hranu od prekjuče.

Da ne pričam koliko je kuhano zdravije...
Slažem se.
I ovo kaj mi kuhamo je friško i zdravo, samo gledamo da kad smo na odmoru bude brza hrana koja ne zahtjeva dugotrajan postupak pripreme.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,434
3 kile, dobri ste mesari.
Ja sam bil ono neki dan na betonaži kod prijatelja. On je imal spremno 3 kile mesa za roštilj, a pošto sam se ja ponudil da pomognem on se splašil da nebu dost roštilja za 4 muža. I još nam se prikrpal (naravno kad je roštilj bil gotov, još jedan.
Znači nas 5 je pojelo cca 2- 2.5 kile roštilja, naravno, uz malo kruha i malo povrča.
Mi inače imamo taktiku. Kak se meso skida sa roštilja odmah se reže i jede dok se drugo peče

 

ZGseljak

Iskusan lik
Tu od
21 Srp 2018
Poruka
2,791
3 kile, dobri ste mesari.
Ja sam bil ono neki dan na betonaži kod prijatelja. On je imal spremno 3 kile mesa za roštilj, a pošto sam se ja ponudil da pomognem on se splašil da nebu dost roštilja za 4 muža. I još nam se prikrpal (naravno kad je roštilj bil gotov, još jedan.
Znači nas 5 je pojelo cca 2- 2.5 kile roštilja, naravno, uz malo kruha i malo povrča.
Mi inače imamo taktiku. Kak se meso skida sa roštilja odmah se reže i jede dok se drugo peče

Ja i kolega na terenu nakon radnog dana drapili 2,5 kg mesa s kruhom i povrćem.

A kahj se tiče taktike, zbog nje smo tolko i pojeli. A i inače tak prakticiramo na feštama i ne ostane ništa
 

domy_os

Iskusan lik
Tu od
18 Lip 2021
Poruka
823
Ne znam da sam u životu pojeo više od 20 dkg mesa po obroku, ali zato voća i povrća bude po kilu odjednom... :D
 

Najnoviji postovi

Na vrh