• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kuka IMT 533/539

entropijaa

Novi član
Tu od
1 Tra 2017
Poruka
9


Upravo tako, imam takvu kuku kao na linku i sad je skinuta i ona i ploča i na to mjesto je došao nosač za kosu.
Već sam pogledao u okolici kako su to ljudi riješili.
Radi se o ovakvom nosaču:
straznjinosacimt.JPG

Samo ta čahura se odreže i navari na ploču iz tvog linka, ali mi opet ostaje manji problem skidanja remenice i stavlajnja poteznice...

Samo me zanimalo kako su to drugi riješili ;)
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Prijatelj je zavario nosač na ploču kuke.

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

entropijaa

Novi član
Tu od
1 Tra 2017
Poruka
9
Hvala Zoki ticić

Kod mene su ljudili zavarili čahuru za nosač poteznice pa ću vjerojatno i ja tako napraviti.
Inače pošto standardna poteznica ima mogučnost podešavanja lijevo desno i teško ju je montirati, mislio sam napraviti nešto poput ovog jer nemam potrebe zakretati poteznicu.
novapoteznica_zpsvuzkc52p.jpg

Kada skinem remenicu, samo stavim takvu "olakšanu" poteznicu tj. kuku zbog lakše montaže.
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,298
Moj stari je to rješio na 533 još prije 40 godina tako da je napravio novu produženu donju poteznicu tako da ne treba skinuti remenicu za prikopčat prikolicu. Poluge automatske kuke idu unutar remena.
Napravljena je na pantografu za rezanje metala.
 

TH87

Član
Premium
Tu od
8 Svi 2016
Poruka
291
U ovm poslu sam novi, pa čisto iz znatiželje pitam.... koji je razlog da se donja poteznica miče u jednu ili drugu stranu.... imam automatsku kuku koja uvijek stoji u sredini tako da nemam taj "problem", ali čisto me zanima kada i zašto ljudi pomiču kuku u jednu stranu (tu kuku koja se da pomicati)?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,646
Pa zato da bi pomaknuli, recimo, širinu zahvata nekog priključka, berača npr., koji ima fiksno rudo a traktor je raširen.
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Npr, 558 ina tu pomičnu kuku i susjed kada ide frezati sa frezom batuje kardan bi mu strugao po kuki na neravninama.

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,978
Ja sam mislil da zadnju imaš a sad slažeš prednju.
Raketa ionak ima snage i viška pa bi mogla jednu vuči, a dvije gurati.... a ako slučajno posustane ili odustane da ju imaš za kaj zakopčati i doma odvuči 🤭
 
Tu od
26 Svi 2013
Poruka
87
ne znam na kakvu misliš,ali ja imam onu poluautomatsku(iako je kod mene svi zovu automatska) pa ako te zanima taj sistem mogu ti poslikati
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Neme veze kaje nedelja, inžinjeri i stručnjaci nemaju odmora, projektira se i dizajnira kuka za raketu, posla ima prek glave.
Je neko bu rekel samo se žašvasa, ne ne neee nije to tak. Zato postoje inžinjeri, profesori, docenti da to sve razmatraju.
Je al zato bu kuka kak mora biti, tenutno je vječanje i sastanak na kolko se debele pločevine moraju zagrijati prije švasanja, pod kojim kutem se grije materijal, sa kojom temperaturi se pristupa materijalu, skojim plinovima, vodik. Sve to ima svoje. Ja volim sve napravit kak mora biti.
Možda malo duže traje al to je tak.

1645955022509-01.jpeg
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,717
Ja bih umjesto pločevine stavio i tu "U" profil i stegnuo ga sa šarafima......
 
Na vrh