• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kukuruz - 2015

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Marko1986

Dobro znana faca
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
825
Re: Kukuruz 2015

Prijatelju moj, mislim da si krivo shvatio.
Os Magnum moze biti tih 610 + PDV, nikako ta cijena sa PDV-om.

Inace, sto se tice NS hibrida, ove godine se dosta šire na naše tržište, bit ce ih u dosta poljoapoteka.
Slicno i za AS.

Konkurencija sve jaca, a na terenu sve losija agrotehnika i prinosi. Cinjenica. :-(


Ja bih se samo nadovezao na ovo. Konkurencija na trzistu sjemenskog kukuruza je sve veca, ali cijene i dalje jurisaju nebu pod oblake. Smatram da je sjemenski kukuruz sramotno skup!
 

dejan.d

Aktivni član
Tu od
28 Pro 2011
Poruka
933
Re: Kukuruz 2015

Kaj kod vas nemaju akcije ak uzmeš 30 vrečka dobiješ ekstra rabat....
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

mateo

Novi član
Tu od
2 Velj 2015
Poruka
3
Re: Kukuruz 2015

dali mi može neko reći koja je vrsta kukuruza najbolja :)
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,519
Re: Kukuruz 2015

Vrsta ili hibrid?
Sto se tice hibrida, vode i gnojidbe, nebi se bas slozio. Onda na pokusima koji se rade na istoj zemlji s istom gnojidbom i istim vremenskim uvjetima svi hibridi bi imali iste prinose. No nije tako pa razlike bude po 20-30% od najboljih do najgorih....
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Re: Kukuruz 2015

Vrsta ili hibrid?
Sto se tice hibrida, vode i gnojidbe, nebi se bas slozio. Onda na pokusima koji se rade na istoj zemlji s istom gnojidbom i istim vremenskim uvjetima svi hibridi bi imali iste prinose. No nije tako pa razlike bude po 20-30% od najboljih do najgorih....

Slažem se uz dodatak da različiti hibridi imaju različiti afinitet prema vrsti zemlje.
Tak da isti hibrid ne daje jednak urod uz potpuno jednaku agrotehniku na različitim zemljama.
 

ZvonimirKWS

Član
Tu od
19 Srp 2013
Poruka
173
Re: Kukuruz 2015

Mesurol je repelent za ptice i jednim jako malim djelom i insekticid. Zabranjena mu je prodaja kroz maloprodaju odnosno nemožemo ga kupiti u poljoprivrednim ljekarnama ali ga isključivo za tretiranje sjemena mogu nabavljati sjemenske kuće. Dakle tretman Mesurolom je i dalje moguć i može se naručiti sjeme tretirano Mesurolom. Prema narudžbama može se naručiti i sjeme dvostruko tretirano kod KWS-a npr. Force + Mesurol. Force OC 20 je insekticid tvrtke Syngenta i djelotvoran je do nekog srednjeg napada žičnjaka (drotar, podjetka... ili kako se već naziva u pojedinim krajevima HR). Insekticidi Cruiser, Poncho, Gaucho su imali širi spektar djelovanja u odnosu na ovu novu generaciju Force i Sonido i jos uvijek nisu u potpunosti zabranjeni. Radi se testiranje koje završava 2016. Godine kojim će se utvrditi imaju li ti insekticidi štetan utjecaj na korisne insekte kao npr pčele. Ukoliko se ne dokaže njihovo štetno djelovanje 2017. G. se ponovno vraćaju na tržište.
Za sve vas koji imate problema sa jačim napadom žičnjaka ili kukuruzne zlatice prporučam tretiranje tla prije sjetve zemljišnim insekticidima kao npr. Force 1,5 G, Kentaur 5 G (granule) ili npr Nufos. Tretman je znatno skuplji od cijene tretiranog sjemena ali daleko sigurniji...npr ukoliko vam se u usjevu pojavi žicnjak nemožete ga naknadno tretirati nikakvim insekticidom već morate u ponovnu sjetvu.
 

johnnewman

Član
Tu od
27 Velj 2014
Poruka
369
Re: Kukuruz 2015

Evo jedno pitanje za zvonimira.
U koje doba treba prskat cuo sam neposredno prije mraka zato sto zicnjak navodno izlazi nocu imal tu istine
 

Banijac 82

Član
Tu od
1 Sij 2012
Poruka
342
Re: Kukuruz 2015

Nisam Zvonimir ali ću ti odgovoriti žičnjak ne izlazi na površinu on grize korijen a sovica izlazi na površinu i pregrize biljku
 

golman7

Član
Tu od
11 Ruj 2011
Poruka
605
Re: Kukuruz 2015

I ja imam pitanje,da li taj insekticid djeluje u vlaznom tlu?Sa vecom vlagom.
 

ZvonimirKWS

Član
Tu od
19 Srp 2013
Poruka
173
Re: Kukuruz 2015

Poštovani,
Što se tiče žičnjaka kao što navodi štovani kolega Banijac (koji inače ima jako dobre kobasice pa mi je žao što više ne radim njegov teren) sovica pozemljuša izlazi u večernje sate i grize stabljiku kukuruza odmah pri zemlji i tada prskate i rješili ste problem. Žičnjaka ne izlazi na površinu nikada i zbog toga se na njega nemože djelovati nikakvim insekticidom naknadno.
Što se tiče djelovanja "tog" insekticida u jako vlažnom tlu....neznam na koji insekticid mislite i nebih previše ulazio u debate oko toga jer nisam zaštitar ali mogu podijeliti svoje iskustvo sa vama. Svaki zemljišni insekticid ima neko svoje vrijeme djelovanja, npr za Cruiser u uputstvu stoji da štiti biljku kukuruza do šestog lista. Kao što znate i sami ako je temperatura dobra i zemlja dobro pripremljena kukuruz nikne već za 5-6 dana ali ako je jako mokra a tada je zasigurno i hladna i kukuruz ponekad ne nikne i do tri tjedna. Znaci ako u normalnoj godini kukuruz u tri tjedna od sjetve već ima razvijenih 5-6 listova i insekticid u to vrijeme prestaje djelovati jer je biljka več dovoljno razvijena, pa nam se dogododi sa druge strane godina kao prošla gdje smo doslovce sijali u blato i kukuruz jako dugo nije nicao, normalno je za zaključiti da će i insekticid u tom slučaju podbaciti.
 

johnnewman

Član
Tu od
27 Velj 2014
Poruka
369
Re: Kukuruz 2015

Evo jedno pitanje za zvonimira.
U koje doba treba prskat cuo sam neposredno prije mraka zato sto zicnjak navodno izlazi nocu imal tu istine

Ma malo sam se shebo i mislio sam na sovicu pozemljusu sa cim nju istribit
 

seat

Aktivni član
Tu od
8 Ožu 2013
Poruka
934
Re: Kukuruz 2015

Danas kupljen bc282. Iće na razmak od 17.5cm sa gnojidbom 400kg 5-15-30 i 220kg ureje toje po hektru. Šta mislite o toj gustoći i gnojidbi? Još ce ici 2 puta folijarno al kultivaciju neradim.
 

tinda

Član
Tu od
20 Kol 2011
Poruka
592
Re: Kukuruz 2015

Jel nabavljao tko Syngentine hibride,kako se cijene krecu?
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: Kukuruz 2015

Urod joj dobar, ali ja je izgleda ove godine neću sijati, idem na nešto ranije fao grupe.
Što se tiće OSSK hibrida mogu preporučiti 378 i 398!
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh