• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kukuruz - 2015

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

maschio

Član
Tu od
17 Sij 2015
Poruka
464
Re: Kukuruz - sjetva 2015

Pozdrav,
Sjetva još nije završena a dogodio mi se kvar na traktoru,otišao kardan na RD,samo troškovi a žetva daleko :icon_hang:
Pa me zanima jel će nam isplatiti drugi dio poticaja za 2014 i kada,rekli su ovaj mjesec...:icon_question::confused:
Ajde užavajte još u ovoj (valjda) neradnoj nedjelji,sutra je već novi radni dan :wink: :icon_keel:
 

soony-69

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
861
Re: Kukuruz - sjetva 2015

DSC06339.jpg


sviđa mi se ovo što je @ivan.kc iskombinirao sa valjkom iza tanjurača.Zanima me da li bi bili dobri (ili možda i bolji) ovakvi valjci sa ježevima? Koji bi bolje napravili posao u zatvaranju zimske brazde?

sjetvo-jez102.jpg

nekako mi je pitanje ostalo neprimjećeno, pa reko da ponovim.I, da li netko pravi ovakove valjke sa nosačima po naruđbi i koja bi bila okvirna cijena po metru dužine?
 

karlo.bozic

Član
Tu od
27 Svi 2011
Poruka
703
Re: Kukuruz - sjetva 2015

Ovi jezevi su cak i bolji nego obican valjak. Kad spica udari u grudu, ona ju razbije lakse nego obican valjak. Tako da bi ja dal prednost jezevima.

Poslano sa mog GT-N7100 koristeći Tapatalk
 

MF 698 t

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2012
Poruka
1,649
Re: Kukuruz - sjetva 2015

Da odgovorim čovijeku koj je pitao kako sije sa dvorednom bez markira.Ideš uvijek jednom stranom po prijašnjem tragu traktora,i tako trag do traga.
 

seat

Aktivni član
Tu od
8 Ožu 2013
Poruka
934
Re: Kukuruz - sjetva 2015

Jasam sebi sam izrađivo sjetvospremač sa 2 reda tih ježeva i redom valjaka i toje prva liga.
Znači jesensko oranje u pripremi sad za kukuruz jedan prolaz i sjetva.
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,657
Re: Kukuruz - sjetva 2015

@Seat..smanji malo ribu...kolega ima original Mušić-Mengeš s takvim valjcima i napred i nazad, pa je ove godine muku mučio da pripremi za kukuruz. Osim ak ti nisi s Marsa gdje je samo pijesak.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: Kukuruz - sjetva 2015

Još 2 slike iz pripreme težeg ne promrzlog tla.





U vezi ježeva na sjetvospremaču...mi imamo sjetvospremaš s dva reda ježeva i valjkom, radi svoj posao odlično, bitno sam oda je dovoljno težak i u nekim normalnijim uvjetima odradi posao.
Nemam slika pripreme iz baš nepromrzlog zimskog oranja ove godine, ali od debelih gruda je napravio male grudice u 2 prolaza i u to sam bez problema posijao kukuruz!

Slika iz pripreme težeg, ali dobro promrzlog tla.


Ove godine u težem ne promrzlom tlu ti ježevi ne znače gotovo ništa, kad i iza rotodrljače ostaju grude.
Imamo svakakve zemlje pa znam!
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,207
Re: Kukuruz - sjetva 2015

Kaj da napravim sada, kukuruz ima dva lista i mislil sam ga prskati lumaxom al sad pak vele visoke temperature i bez kise, ali ima jos nesto malo vlage na zemlji..
Jel da ga sutra oprskam ili?
Nekakvu kisu su rekli u cetvrtak ili subotu..
Koliko bi taj lumax mogao durati na njivi, npr da sutra pospricami da za 4, 5 dana dose kisa, jel bi vrijedilo?
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: Kukuruz - sjetva 2015

More Lumax i do 5 listova, ali onda mu dodaj Deharbana 0,4-0,5l na ral i bude čisto!
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,207
Re: Kukuruz - sjetva 2015

Je, a kad nemres znati jel bude uopce kisa dosla i kad..
Mislim si, sad ima jos malo vlage pa se mozda prime ako sutra poprskam..
A sad dok dodu ove visoke temperature kukuruz bude rasel na ocigled..
Ma trebal sam prskati vec pred tjedan dana neznam kaj sam cekal..
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,657
Re: Kukuruz - sjetva 2015

Lumax bude spalil sve iznikle korove koju su vani,a djeloval bu i na one koji još nisu iznikli, tak da imaš još vremena čekati kak veli šanana do 5 lista kukuruza, a kak je vreme nikakvo, neraste kukuruz a ni korovi za sada..tak da možeš čekat sigurno još dva tjedna da dodje kiša.
 

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,725
Re: Kukuruz - sjetva 2015

I kad ga špricaš na ponikle korove ide manja količina.
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Re: Kukuruz - sjetva 2015

Lumax se meni inaće osobno jako dopada mada svi me uvjeravaju da su za naše zemlje bolji zemljišni i poslje eventualno raditi korekciju po potrebi.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: Kukuruz - sjetva 2015

Lumax je zemljišno-selektivni herbicid i stvarno ima širok spektar djelovanja.
 

maschio

Član
Tu od
17 Sij 2015
Poruka
464
Re: Kukuruz - sjetva 2015

Slažem se,ali šteta što ne djeluje i na slak koji je jedini od korova nikao na mojim njivama... :fiery:
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,725
Re: Kukuruz - sjetva 2015

Pomješaj ga sa deherbanom ili banvelom. Sa deherbanom je jeftinije ali i slabije djeluje.
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,657
Re: Kukuruz - sjetva 2015

Ima li koji zemljišni herbicid da djeluje na višegodišnje korove??
 

krunich2103

Član
Tu od
10 Velj 2015
Poruka
259
Re: Kukuruz - sjetva 2015

More Lumax i do 5 listova, ali onda mu dodaj Deharbana 0,4-0,5l na ral i bude čisto!

Na vlastitu odgovornost. U praksi ide do tri lista. Mezotrion bi ju mogel skurit na 5 listu.
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,343
Re: Kukuruz - sjetva 2015

Vidio sam da je Sorgum packu istekla registracija, ovaj tjedan prskanje onda nešto Lumaxom, nešto Adengom.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,224
Re: Kukuruz - sjetva 2015

Evo pitanja za ovog mladića šta sije sa dvorednom sijačicom.:(blush):
Kako znaš kud treba ić, a nemaš nikaki markera.To me je uvijek zanimalo , pošto u mom kraju niko nema dvorednu sijačicu, a možda bi sebi nabavio.

Ideš samo po tragu kotača traktora.. Ja sijem trećom direkt na 1500-1700 o/min i ral za 45min gotova :). I bitno je da s istim traktorom kultiviraš i naravno sa 2 reda kultivatorom.

I ja ću ove godine špricati jedan dio sa Adengom.. izađe me jeftinije nego Lumax.
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh