• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kukuruz - 2015

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,657
Re: Kukuruz - sjetva 2015

Mladiću.. ja bih te molio da ovo " I bitno je da s istim traktorom kultiviraš" pojasniš, jer ja sam prestar da ovo shvatim.
anwei.gif
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,207
Re: Kukuruz - sjetva 2015

Valjda je mislil sa dvorednim kultivatorom, kad je i sijacica dvoredna..

A kaj se tice prskanja, neznam ni sam jel bi isel ovih dana ili da pricekam jos malo, kukuruz ima 2 lista, a i korovi su poceli dosta..
Da bar oce kisa jos u narednih tjedan dana sve bi bilo super..
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,224
Re: Kukuruz - sjetva 2015

Da mislio sam na dva reda kultivator, ako je i dva reda sijačica. Ali ne znam kako bi bilo kad bi sijao sa Z6245 jer je on širi od Z3511 i ne bi bio jednak razmak redova tamo gdje se spaja dva prolaza sijačice.. Ne znam da li sam dovoljno dobro objasnio. Ali opet bi bilo svejedno kad bi kultivirao jer idem onako kako sam išao i sa sijačicom..
 

adonis basser

Aktivni član
Tu od
26 Velj 2013
Poruka
1,224
Re: Kukuruz - sjetva 2015

kod nas palo dosta kiše za vikend, kukuruz raste ko lud a bogme i korov. Ima vec tri do četiri lista .
Jučer i danas intenzivno prskam .
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,657
Re: Kukuruz - sjetva 2015

Da mislio sam na dva reda kultivator, ako je i dva reda sijačica. Ali ne znam kako bi bilo kad bi sijao sa Z6245 jer je on širi od Z3511 i ne bi bio jednak razmak redova tamo gdje se spaja dva prolaza sijačice.. Ne znam da li sam dovoljno dobro objasnio. Ali opet bi bilo svejedno kad bi kultivirao jer idem onako kako sam išao i sa sijačicom..
Tak već može, ali ono da moraš kultivirat s istim traktorom kojim siješ, je totalno krivo. Ako imaš pravi kultivator (imt ili OLT) ne home-made, uopće nema veze kojim traktorom ideš, bitno je da se ide uvijek između redova koje se sijalo, tako da nema veze, dali su bočni redovi suženi ili preširoki. Stoga molim mladiću nakon pisanja i ENTER malo promislit. naravno ne traktorom preko 100 konja tj. koji je širi od redova kukuruza. Hvala.
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,519
Re: Kukuruz - sjetva 2015

Pa ni 100 ks nema veze s vezom. Ni moj traktor nije siri od redova ali nema sanse da idem s njim u kultivaciju posto bi sve izgazio.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,224
Re: Kukuruz - sjetva 2015

Tak već može, ali ono da moraš kultivirat s istim traktorom kojim siješ, je totalno krivo. Ako imaš pravi kultivator (imt ili OLT) ne home-made, uopće nema veze kojim traktorom ideš, bitno je da se ide uvijek između redova koje se sijalo, tako da nema veze, dali su bočni redovi suženi ili preširoki. Stoga molim mladiću nakon pisanja i ENTER malo promislit. naravno ne traktorom preko 100 konja tj. koji je širi od redova kukuruza. Hvala.

Ok kolega, ispravio sam se... Inače zovem se Milan.. I ako ćemo baš po ps-u nije "pravi" kultivator, nego tvornički. Inače ja imam Imt kultivator, a ima ih puno boljih tako da ne bih baš rekao za njega da je nešto posebno.

Uglavnom, kod mene je sjetva skoro gotova, uslužno smo završili, još sebi imam 1.5 rali :).
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,657
Re: Kukuruz - sjetva 2015

I ja imam IMT kultivator,i o njemu sve najbolje, a imao sam prije Pimex iz V.Gorice, a sijanje..prvo sebi, i to prije tri tjedna, a onda tek drugima.. tak da sam ove godine natukao drugima preko 50 jutara, a ti znaš kak je to s dvorednom sijačicom. Nego.. nemogu prepoznat kakvu sijačicu imaš, čini mi se da je kutija za gnoj naknadno ugrađena.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,224
Re: Kukuruz - sjetva 2015

Je naknadno je ugradjena. I nažalost nije moja. Sijacica je Gaspardo i teška je 400 kg + 75 kg gnojiva ide u kutiju.
937270e34b19610cc9267ec9a8454f95.jpg


Puno je 50 rali uraditi sa dva reda.. ja sijem s njom 20-ak rali.. koliko kg je tvoja carraro teška?
A sto se kultivatora tiče mislim da je Gaspardo u samom vrhu..
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,657
Re: Kukuruz - sjetva 2015

tvoja je 330 kg bez kutije za gnoj,a s njom i gnojem sigurno 400, za svoju neznam koliko je ali po konstrukciji sigurno 200 kg teža od tvoje, ima dve getribe jednu za gnoj drugu za kukuruz, sve željezno, Digne mi traktor na kraju zemlje ak je put malo višlji.
 
Posljednje uređivanje:

adonis basser

Aktivni član
Tu od
26 Velj 2013
Poruka
1,224
Re: Kukuruz - sjetva 2015

Kak nemam svoj kultivator, prošle godine sam posuđivao malo od jednog pa malo od drugog kolege. Jedan je imao skroz razdrndanog Gaspardo a drugi vizualno malo boljeg Cararo kultivatora, oba su četveroredna. I moram priznati da je Gaspardov kultivator premija u odnosu na Cararovog.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,224
Re: Kukuruz - sjetva 2015

@Bhorv:Nezz kolega zašto ti mene stalno poklapas.. Ako kažem da ima 400 kg onda sam to pročitao na pločici koja je stavljena u tvornici i trebala bi biti točna. Kutija je naknadno stavljana od Olt msk i ne računam njenu težinu. Z3511 je sasvim ok nosi s 75 kg gnojiva. U brdu se okrecem na rikverc i malo na kočnici i to je to. I ova sa svojih 400 kg je teška za 2 reda. Jer baterije su na federima tako da ta težina i ne pomaže nešto previše.
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Re: Kukuruz - sjetva 2015

Sjetva kod mene se privela kraju..Posijano kaj je bilo izorano na jesen..
Još nešto budemo sijali poslije košnje..

3495vmw.jpg
[/IMG]
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,657
Re: Kukuruz - sjetva 2015

@Bhorv:Nezz kolega zašto ti mene stalno poklapas.. Ako kažem da ima 400 kg onda sam to pročitao na pločici koja je stavljena u tvornici i trebala bi biti točna. Kutija je naknadno stavljana od Olt msk i ne računam njenu težinu. Z3511 je sasvim ok nosi s 75 kg gnojiva. U brdu se okrecem na rikverc i malo na kočnici i to je to. I ova sa svojih 400 kg je teška za 2 reda. Jer baterije su na federima tako da ta težina i ne pomaže nešto previše.
Štovani kolega bez zamjere, ne poklapam ja tebe, nego imam tehničke upute od Gaspardo sijačica dok od svoje nemam, npr. dvoredna Gaspardo s dozatorom gnojiva i pesticida je teška 425 kg, a samo s dozatorom gnojiva 390kg. Naravno ako tvoja ima pločicu i u originalnom je stanju onda je tak kak ti kažeš. Ali imaj u vidu ako je kupljena polovna, da možda nedostaju neki djelovi, npr. markeri za tragove, otišli smo u OFF, jer ovo nije tema o sijačicama, Stvarna težina je jedina ona što kaže vaga, a ne tehničke upute ili pločice.
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,434
Re: Kukuruz - sjetva 2015

marko93 s čime pripremaš za sjetvu? Jako ljepo pripremljeno. Dali na sijači ispred ovih kotača imaš kakve zagrtače?
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Re: Kukuruz - sjetva 2015

Priprema je 2 traga lakom drljačom Pecka.
Ima 2 zagrtača na svakom redu prije točka.

10e3pme.jpg
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Re: Kukuruz - sjetva 2015

I ja sam sijal u slično pripremljenu zemlju,a rekli su da sam lud. Samo je tad vrijeme bilo stabilnije. Sad najavljuju nevrijeme u Međimurju i Podravini,nije te strah da bude zacopalo kukuruz?
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,224
Re: Kukuruz - sjetva 2015

Štovani kolega bez zamjere, ne poklapam ja tebe, nego imam tehničke upute od Gaspardo sijačica dok od svoje nemam, npr. dvoredna Gaspardo s dozatorom gnojiva i pesticida je teška 425 kg, a samo s dozatorom gnojiva 390kg. Naravno ako tvoja ima pločicu i u originalnom je stanju onda je tak kak ti kažeš. Ali imaj u vidu ako je kupljena polovna, da možda nedostaju neki djelovi, npr. markeri za tragove, otišli smo u OFF, jer ovo nije tema o sijačicama, Stvarna težina je jedina ona što kaže vaga, a ne tehničke upute ili pločice.

Sijačica je kupljena nova i ima sve dijelove. Uzeta je bez kutije, kutija je naknadno stavljana od Olt msk. I ja dosad nisam vidio ni jednu dva reda sa markirima.. Uglavnom, sve je to manje bitno, bitno je da dobro posije :). Samo na ovoj što ja sijem nema one zagrtače redova ispred kotača pa i ne zatvori redove do kraja, ako je lošija priprema..
 

Zombie

Član
Tu od
29 Ožu 2013
Poruka
629
Re: Kukuruz - sjetva 2015

I ja danas zavrsio,posijano 20ha..nesto vec ospricano Lumaxom,a drugi dio ceka neku kisu..
Oveg godine sam morao ici 2x rotodrljacom jer se zapekla proljetna brazda..
I 4 ha sam sjeme tretirao auksinima,za probu..rezultate i zapazanja budem objavio
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh