• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kukuruz - 2015

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Re: Kukuruz - sjetva 2015

Ajoj, grozno. Vidi se da otjeće, znači da nije problem u kanalima. Jednostavno previše kiše. Možda bi se ubuduće dalo nekaj peventino srediti dubljim podrivanjem. To mi djeluje kao da je na dubini od 30 - 35 cm nepropusni sloj.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: Kukuruz - sjetva 2015

Da, to je inaće jedna depresija u sredini, gore udaljini ovo što je nadvišeno je odvodni kanal Bilogora-Drava, u njega nemogu ispuštati jer je metar višlji, a s druge strane je put koji je višlji, jednostavno nema kud. Mogu jedino s cisternom malo povući koliko se da i to je to.

Inaće za velikih kiša, tu uvjek stoji voda i usjeva gotovo da i nema, ali zato u sušnim godinama ta zemlja iznadprosječno rodi, nema problema sa sušom.

A da bi trebalo podrivat, definitivno bi trebalo, to je masno, laporasto tlo i nepropusno je, trebalo bi ga podrivati barem do 60-70 cm dubine da se otvori.
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
Re: Kukuruz - sjetva 2015

uploadfromtaptalk1432538262921.jpg

Evo slike od jucer, nadam se da se vide pukotine u zemlji. Da padne jos toliko, nema veze. Barem na ovoj strani.
 

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,725
Re: Kukuruz - sjetva 2015

Iz vlastitog iskustva ti mogu reći da trune u vlažnom i hladnom kukuruz u klici, a ako ga zalije solidno tek posijanog ne. Meni je nakon onih kiša prije deset dana počeo nicati jedan posijan 25.4. i to na mjestima gdje gaje falilo. Sijao sam pliće jer je bilo dosta vlažno i onda došlo toplo vrijeme pa nije sav imao vlage za nicanje.
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,929
Re: Kukuruz - sjetva 2015

Nisam vidoviti Milan,ali strah me "kukuruznog scenarija" od lani!
Red kiše,pa još malo kiše,i onda šećer na kraju KIŠA!
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,519
Re: Kukuruz - sjetva 2015

Ja sto sam sijao 25.3 stajalo je dva tjedna u vlagi s klicom i hladnocom neusporedivom s ovom i evo ga sad ni jedan ne fali.
Sto se tice lanjske godine mogu si samo pozelit takvu sto se tice kukuruza. Ali nikako zbog drugih kultura i nasada.
 

KREÅ O

Član
Tu od
10 Lis 2011
Poruka
532
Re: Kukuruz - sjetva 2015

Pa prošlu godinu je scenarij za kukueuz bio super jedino zadnji red kiše je malo bio viška. Sve ostalo je bilo scenarij.
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,208
Re: Kukuruz - sjetva 2015

Dzaba sto je proslu god kukuruz urodio kad ga se sad ne moze prodati po vise od 85 lipa..
Bolje da ga je bilo duplo manje, a da je cijena duplo veca, manje bi se naradili , a isto imali..
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,929
Re: Kukuruz - sjetva 2015

Kod nas ide po 140kn/100kg trenutno na malo.
Ja nemam gdje skladištiti vlažan kukuruz,tako da sam predao na silos po 54lipe!
Ove godine se nadam barem manjoj vlagi,cijena da je oko 1kn i bilo bi sjajno!
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,208
Re: Kukuruz - sjetva 2015

Kak mislis, na malo? U vrecama?
Kod nas je u vrecama po 90 kn/ 100 kg.. Jad i bijeda..
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
Re: Kukuruz - sjetva 2015

Cijena kukuruza bude još išla dolje,dok dođu prvi ječmovi,minimalno 10 %,a razlog je jednostavan,taj kukuruz nema tko pojesti i to je naša realnost,:(devil)::(devil)::(devil):
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Re: Kukuruz - sjetva 2015

Cijena za jesensku berbu se vrti oko 70lp na bazi suhe,krenula glasina u krugovima otkupljivača i većih kooperanata...
 

MF 698 t

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2012
Poruka
1,649
Re: Kukuruz - sjetva 2015

Rano je još da se priča o cijeni u jesen kakva će biti.Da bude kao lanjska cijena,možemo biti zadovoljni,veća vijerojatno neće,samo manja da ne bude,i da se da pobrati,to je bitno,a za sada je kukuruz u odličnom stanju.
 

krunich2103

Član
Tu od
10 Velj 2015
Poruka
259
Re: Kukuruz - sjetva 2015

Ja ju prodajem nešt na sitno po 70kn vreću.(1.4kn/kg) Farma Čakovec je navodno radila ugovore a cijena "sirove" kukuruze bez obzira na vlagu bi trebala bit 0.35l/kg.
 

fric1993

Aktivni član
Tu od
26 Kol 2010
Poruka
1,400
Kod mene palo 130 litara i 35 ha pliva pola od toga jel su se razlijali kanali
Bojim se da ce 10 ha prdnut a i posijal sam u srijedu 20 ha kaj bude od toga neznam...
Bojim se da ce kod mene ubuduće najbolja kultura biti ugar...

Prerano je da bi se bacale cijene takve neka si ju oni sami proizvode po toj cjeni...
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
Re: Kukuruz - sjetva 2015

Meni je nuđeno i 0,60 kn/kg na veliko prije dva tjedna. A jedan je krenio s 0,90 pa dok sam ga treći put zvao, došao je na 0,80. Nije neka količina, oko 15 t, ali brate...
Ali mislim da ću sve prodati i da će mi biti malo i ovo, ovako po 2-3 t i po normalnoj cijeni. S 1 kn/kg nakon vršidbe bi se pokrio bez nekih problema. Ali, vidjet ćemo.
 

Gustavo

Dobro znana faca
Tu od
13 Pro 2008
Poruka
1,844
Re: Kukuruz - sjetva 2015

Ja svoju pohranim pajcekima, pilićima i kokošima, možda i purane uzmemo, nešto se i proda, inače vremenska prognoza od sutra super izgleda.
 

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,725
Re: Kukuruz - sjetva 2015

Dzaba sto je proslu god kukuruz urodio kad ga se sad ne moze prodati po vise od 85 lipa..
Bolje da ga je bilo duplo manje, a da je cijena duplo veca, manje bi se naradili , a isto imali..
Ne bi se ništa manje naradio osim kod istovara jer do berbe jednako radiš i za mali i veliki ured.
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh