• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kukuruz - 2015

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,929
Re: Kukuruz - sjetva 2015

Ja jučer špricao kasnije sijan kukuruz sa motivellom i banvelom,i ostalo mi pa sam potegnuo po kukuruzi koja već ima 8-9 listova jer mračnjak se raširio ko grčka..i vidim kukuruzi ništa,a mračnjak se frče i bijeli...
 

MF 698 t

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2012
Poruka
1,649
Re: Kukuruz - sjetva 2015

Ma mogao bi se možda spasiti kukuruz,ali je problem što čovijek u opče ne ide u polje vidjeti stanje,ne kultivira ga,a kada dođe branje čudi se pa kak nema kukuruza ništa.
 

dragutin59

Novi član
Tu od
8 Sij 2014
Poruka
9
Re: Kukuruz - sjetva 2015

Elumis Peak??? pa kak, a ovdje na forumu ga neki hvale da on jedini suzbija sve korove?? . Da nisi možda stavio premalu dozu?
Moja preporuka nešto na bazi rimsulfurona.

Kolega na ostalim parcelima je Elumis odradio dobar posao ali ovdje neznam šta se desilo..Moram u korekciju.Ali to su dvije manje parcele.
Inače ove godine sam prvi puta probao sa Elumis peak...Uvijek do sada je bio Laudis.
 
E

el pibe

Guest
Re: Kukuruz - sjetva 2015

ljudi imam pitanje.Kukuruz mi je jako loš,na jednoj njivi sam prefrezao tu mizeriju što je izašla i zasijan je grah.Ostala mi još jedna njiva da li se isplati sijati ponovo kukuruz?Ostala mi jedna vreća"Zlatka".Hoće li to dozrijeti ili da je ipak spremim za drugu sezonu.Ne znam nikad nisam tako kasno sijao i nisam imao do sada takvu nezgodnu situaciju:icon_scratch:
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,929
Re: Kukuruz - sjetva 2015

Sve ti ovisi od vremena,ako bude normalno,bit će normalno.
Ako će biti kiše kao i lani,bit će ti visokva vlaga i ako nestigneš pobrati na vrijeme,bit će grdo..
Lani sam sijao 27.5 fao 500 grupu i 25.11 brao i vlaga bila 29%.eto ti neke reference...
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
Re: Kukuruz - sjetva 2015

Ja danas posijao fao 500, jednu i po vrećicu posijao, drugu dao susjedima za silažu i garantiram da će biti solidan kukuruz ako ostane ovakvo vrijeme. Prošle godine sam ga sijao početkom svibnja i da nije bilo tolike vlage, bio bi još bolji. Ne samo da sam bio zadovoljan s njime, nego je isplatio i sebe i još donio toliko vrijednosti. Ljudi naveliko već kultiviraju, a gledam danas majstora, prođe s rajcerom, samo ispegla korove, ne ide u zemlju uopće, to je one vražije ambrozije more.
 

stjepan168

Aktivni član
Tu od
6 Ožu 2013
Poruka
974
Re: Kukuruz - sjetva 2015

Eto kukuruz sijan 23.4. Prskan lumaxom,prihrana obavljena i sad se vrsi korekcija motikanom(rucno),na jednoj parceli ima slaka ,na drugoj scavljaka ,ali je pri kraju posao.
Photo0384_1.jpg
[/url]
imgur[/IMG].
Photo0383_1.jpg
[/url]
screenshot program[/IMG].
 

MF 698 t

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2012
Poruka
1,649
Re: Kukuruz - sjetva 2015

Jebo to kada moraš ići u korekciju.Kada bi mi koji imamo puno to sve stigli obilaziti i gledati gdje ima slaka a gdje ne,zato kod mene lumax više ne dolazi u obzir,špricam kukuruz jednom i to da uspije.
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,023
Re: Kukuruz - sjetva 2015

S čime špricaš da jednom uspije ??

Kod mene Lumax ne nekim zemljama odradio bez korekcije,a negdje sam trebao popravljat..
Zanimljivo,tamo gdje sam pošpricao,kiša nije pala 7 dana tu je čista zemlja,druge sam špricao i za 2 dana kiša tu je trebala malo korekcija,a treče sam špricao čak po laganoj kišici tu je isto bez korekcije...Sad ga ti znaj,najviše tu zavisi od zemlje kakve korove ima,mislim da bez korekcije nema čiste zemlje..
Najviše mi se sviđa špricanje prije nicanja,ili u fazi nicanja da je zemlja od početka čista,kasnije je i kultivacija lakša tu..A korekciju nije problem napravit..
 

stjepan168

Aktivni član
Tu od
6 Ožu 2013
Poruka
974
Re: Kukuruz - sjetva 2015

MF698,a koje to sredstvo rjesava slak ,a da se moze spricat prije nicanja ?
 

KREÅ O

Član
Tu od
10 Lis 2011
Poruka
532
Re: Kukuruz - sjetva 2015

Kaj se tiče Lumaxa i ostalih zemljišnih herbicida, tamo di je zemlja lagana i di se ljepo pripremi tamo je dobro. Di je teža zemlja i di su grude uvijek ostane iza grude ne pošpricano. Uvijek treba korekcija poslije Lumaxa, jer višegodišnje korove ne riješava. I najvažnija stvar za koju sam siguran, a ne mogu sa sigurnošču potvrditi je da ozime žitarice se ne mogu uopče zbusenit u jesen od zemljišnih i u proljeće treba puno dok krene. Onda krenu i korovi pa treba špricat. Ja ga više ne budem koristio, jer za manje pare ne trebam u korekciju, dok sa Lumaxom koji jako lijepo košta uvijek moram u korekciju.
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,023
Re: Kukuruz - sjetva 2015

Kultivacija na nekim zemljama završena:
14kxqa0.jpg
[/IMG]
6fsjo1.jpg
[/IMG]
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,929
Re: Kukuruz - sjetva 2015

Kolega đelac,bome ti je kukuruz već poprilično velik.
Case ima standardne gume ili si suzio za kultivaciju?

Marko kod tebe ima vlage ko u priči...
 

djelac

Član
Tu od
9 Tra 2009
Poruka
532
Re: Kukuruz - sjetva 2015

Ima standardne gume al je suzeni...sijan je ranije..i velik je poprilicno dobil je oko 225 kg po hektaru kana
 

strsljen

Član
Tu od
27 Ruj 2014
Poruka
100
Re: Kukuruz - sjetva 2015

Mehanickom sijacicom, jest pregust, ali nije velika parcela i ostavicu ga takvog.
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh