• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kukuruz - 2015

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,902
Re: Kukuruz - sjetva 2015

Momci kako kukuruzi?
Kod mene je odlično , imam samo jednu zemlju gdje je malo gore al opet ne sva , tu gdje počela se sušit i tu ima klipa tako da nema straha preveč , ostatak njiva sve super , ništa se ne frče , uredno popunjava zrno
Na laganijim njivama se drži izvaredno , brzo je izrasel i zatvoril zemlju tako da vlage ima nutra , slikice su sa laganijih njiva
Syngenta Lucius i Kws 2376 i Kws Krabas više nisu dobri za pečenicu , prošla ta faza, pretvrdi su več

samo neka nebude nekog nevremena i bude dobro



















 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,960
Re: Kukuruz - sjetva 2015

lijep kukuruz,ako se dobro sjećam,ranije si sijao,tako da se to pokazalo odličnim u ovakvoj godini...kod mene se drže isto ok,iako neki hibridi su počeli sušiti donje listove do zemlje,ali još uvijek se zelene,sad je u 2 dana palo i kiše,tako da se nadam dobroj popuni zrna(još nemam pečenike,bijela su zrna još).
Sve u svemu,vidjet ćemo krajnji prinos,pa ćemo znati na čemu smo!
 

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,741
Re: Kukuruz - sjetva 2015

Ovo kiše što je palo od četvrtka do danas preporodilo je kukuruz. Ima nešto suhih listova odozdo, ali ovi gore su se normalno raširili i vratili boju. Meni se u ovom svemu najbolje drži KWS 3381.
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,960
Re: Kukuruz - sjetva 2015

Kod mene u 3 dana palo 25l/m2,tako da je stvarno dobro došlo ovo osvježenje...
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
Re: Kukuruz - sjetva 2015

Blago vama, ovdje je sinoć malo padalo preko noći, danas je već prašina po leniji suha.
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Re: Kukuruz - sjetva 2015

Ako tak nastavi padati, kaj bu dušu dalo za kukuruz, imam osječaj da bu več sutra pala cena kukuruza u ths-u za 10 lipa! :)
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
Re: Kukuruz - sjetva 2015

Pa ne vjerujem ni da će biti neka visoka cijena. Sjećam se da sam još davnih dana čitao da se na potezu od Đakova do Vukovara proizvede 70% kukuruza u Hrvatskoj, a susjed mi je neki dan donio par klipova iz Vukovara. Kaže da nisu kukuruzi, nego šuma od kukuruza. A po pričama ljudi iz sela istočne Đakovštine, izgleda da će i kod njih biti dosta, pa ne vjerujem da će biti neka cijena preko 1 kn/kg. A još ako uzemš da je i sada oko 0,90 kn/kg, onda u jesen neće biti više sigurno.
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Re: Kukuruz - sjetva 2015

Ako bude na jesen oko kune bude super. Dobro je jučer rekao onaj u plodovima zemlje za pšenicu, dok im cijene pašu se gleda mađarska burza a dok im ne paśu onda sami određuju cijene. Ugl. mafija na kvadrat! :)
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,449
Re: Kukuruz - sjetva 2015

Danas kosio lucernu pa obišao kukuruze svoje u blizini i ugodno iznenađen, kukuruz se još skroz zeleni i ima lijepe klipove. S obzirom da je od 5. mjeseca palo 3-4 litre kiše kukuruzi se odlično drže, jedino je u četvrtak navečer bio pljusak koji je donio oko 20 litara kiše, spas u zadnji čas. Samo na 0.5kj imam kukuruza kojemu taj pljusak neće pomoći.
 

borna92v

Član
Tu od
23 Sij 2013
Poruka
648
Re: Kukuruz - sjetva 2015

meni 1 ral pogorela da joj niš ne pomaže a ovih ostalih 7 rali se drži vrhunski a padala kiša zadnjih 4 dana od toga prekjučer po noći najviše... i danas je dobrih vuru vremena padala da se niš nije vidjelo kroz prozor... robe bi trebalo biti... još mi se čini da bude grupa fao600 najbolje prošla jer je tek sad počela tjerat klipove...
 

maschio

Član
Tu od
17 Sij 2015
Poruka
464
Re: Kukuruz - sjetva 2015

evo u Bj. palo 22l po m2. Spasilo je sve kulture...Zemlju je natopilo do 10 cm u dubinu,dublje je suho i tvrdo.
Kukuruz će sada do kraja ispuniti zrna i soja mahune :icon_super:
 

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,741
Re: Kukuruz - sjetva 2015

Jedna se stvar smiri dođe druga. Kiša je ublažila sušu, a kod mjene je vjetar polomio dosta stabljika i to ono iznad klipa. I sada gotovo svaki taj polomljeni ima kanal od gusjenice kukuruznog moljca. I to najviše gdje mi je uz komad veći od hektara frajer imao lanjski kukuruz do prije dva tjedna.
 

maschio

Član
Tu od
17 Sij 2015
Poruka
464
Re: Kukuruz - sjetva 2015

Uvijek nešto mora zezat...Evo priča mi čovjek na državnoj parceli koju je zakupio prvi put,tukao je led i samo je stabljika sa klipom ostala,znači ni jedan list.
To je po meni samo za silažu jer ta kukuruza do jeseni nema lista za fotosintezu i tu zrna ne bude bilo,a sa silažom još nešto i dobije...
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,272
Re: Kukuruz - sjetva 2015

Nema ni silaze bez zrna..

Poslano sa mog Lenovo P70-A koristeći Tapatalk
 

MF 698 t

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2012
Poruka
1,649
Re: Kukuruz - sjetva 2015

Cijena da bude kunu kila suhe kuruze bude odlična,samo ja se bojim niže cijene,onda bude problema.
 

Draško

Dobro znana faca
Tu od
20 Sij 2012
Poruka
995
Re: Kukuruz - sjetva 2015

Ekipa ima li netko za prodati suhog kukuruza u zrno 25 t i više, znači najmanje za šleper i više?
Može na pp ili na 099/3399-016
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh