• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kukuruz - 2015

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

MF 698 t

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2012
Poruka
1,649
Re: Kukuruz - sjetva 2015

U toj cijeloj prići jedino bude dobro što ga bude manje ze prevesti,jel kukuruza kolićinski ima dosta za voziti.Ja sam na moru pa neznam kak se moj drži,ali vijerujem da bude to dobro,jel i prije je bilo tolike žege pa je kukuruza uvijek bilo.
 

maschio

Član
Tu od
17 Sij 2015
Poruka
464
Re: Kukuruz - sjetva 2015

Prijatelju ja da ti budem iskren baš i ne razumijem bit ovog posta...
Ako misliš da bude manji prinos(manje za prevest) onda te ja nikako ne razumijem,pa koji se čovjek veseli da bude imao manje kukuruza samim time i manje novaca?
Ja se nadam da sam krivo shvatio tvoj post,jer ako sam dobro shvatio,ta činjenica meni nema veze s mozgom...
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

KREÅ O

Član
Tu od
10 Lis 2011
Poruka
532
Re: Kukuruz - sjetva 2015

On je sasvim dobro napisao. Pročitaj malo bolje. " Jedino kaj je dobro u cjeloj priči je da ne bude puno posla sa kukuruzom"
 

maschio

Član
Tu od
17 Sij 2015
Poruka
464
Re: Kukuruz - sjetva 2015

Moram ići okulistu,ja tu rečenicu šta si ti napisao nigdje ne vidim.
A i da je napisao to,ja to ne vidim kao dobru stvar,jer ako nema puno posla oko kukuruza znači da nema ni kukuruza...
 
Posljednje uređivanje:

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Re: Kukuruz - sjetva 2015

Opet nešto rotiraš :)? Tako visok kukuruz bi bio odličan za silažu.. Ja svoje nisam mjerio, ali ove što sam planirao za silažu jako su dobri i mislim da će na kraju otići u klip, jer će ova suša sve spaliti :).

Stalno se rotira,i još nije gotovo... :)

Ma to je on spojio 2 u 1, pa sad nama tu maže oči [emoji41] Nebi ni njemu škodila kiša.

Hehe,da,malo sam ih selotejpom polijepio... :)
Vidi se da se gornji listovi malo frkaju,ujutro i navečer su ok,i kiša bi dobro došla,ali se ne brinem,znalo je biti i većih vrućina,i dugotrajnije suše.
A i sad,kakvo je vrijeme,kiša može sa sobom donijeti samo vjetar i led,zato je bolje ovako.
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,343
Re: Kukuruz - sjetva 2015

Moram ići okulistu,ja tu rečenicu šta si ti napisao nigdje ne vidim.
A i da je napisao to,ja to ne vidim kao dobru stvar,jer ako nema puno posla oko kukuruza znači da nema ni kukuruza...

To kaj si napisal, ja osobno ne vidim neki smisao. Kaj bi se trebal ubiti od posla s kukuruzom da bi ti ovi dali nekakvu crkavicu...
 

maschio

Član
Tu od
17 Sij 2015
Poruka
464
Re: Kukuruz - sjetva 2015

Vidim da ja po vama nisam u pravu,ali da objasnim.
Ja ne razumijem vas šta imaš radit od 7 mj do kombajniranja kukuruza?
Ja sam se nadovezao na to zato što ja smatram da se oko kukuruza radi sve dok može traktor u kukuruzu ući i dok se kombajnira.A pošto se više nemože sa traktorom u kukuruzu onda je ostalo samo kombajniranje,i tu ako nemaš posla onda nemaš ni kukuruza.I kud je ovak nikakva cijena i još nemaš ni kukuruze onda šta si radio?
A i kolega je napisao da nebude puno toga za prevest(valjda se misli na zrno),nigdje nije napisano da ne bude puno posla oko kukuruze.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Re: Kukuruz - sjetva 2015

Možda je kolega mislio da će biti manje kukuruza,manje posla,a novaca jednako,ili više pošto bi logično cijena trebala ići gore. Samo to treba tek vidjeti.
I meni je ljepše kad naberem 500 kg npr. paprike za recimo 3000kn, nego kad za te novce moram nabrati tonu.
 

maschio

Član
Tu od
17 Sij 2015
Poruka
464
Re: Kukuruz - sjetva 2015

Slažem se,ali poslije kombajniranja :p
A i neki odmah odvezu na otkup sa polja..
 

maschio

Član
Tu od
17 Sij 2015
Poruka
464
Re: Kukuruz - sjetva 2015

Možda je kolega mislio da će biti manje kukuruza,manje posla,a novaca jednako,ili više pošto bi logično cijena trebala ići gore. Samo to treba tek vidjeti.
I meni je ljepše kad naberem 500 kg npr. paprike za recimo 3000kn, nego kad za te novce moram nabrati tonu.

Da bar tako bude,ali budu opet zeznuli sa otkupnom cijenom nažalost.


Nego da vas pitam nešto u vezi sa kukuruzom,a ne kako smo sada otišli na sasvim drugu temu,znači ako je kukuruz formirao 2 klipa i lijepo nalio zrna,i sad izlazi i 3. klip dali će uspjeti se i na tom 3. klipu formirati i naliti zrna u ovoj suši?
 
Posljednje uređivanje:

maschio

Član
Tu od
17 Sij 2015
Poruka
464
Re: Kukuruz - sjetva 2015

Slaba je tu zarada. Inace se da lijepo zaraditi na kukuruzu. Zadnjih godina je najstabilnija kultura. Bar meni.

Da puno se gubi na cijeni kad se odbija sušenje...Kod mene je soja najstabilnija,makar je prošle godine dosta pala cijena.Ali prijašnjih godina je bila pristojna cijena...:icon_wink:
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,209
Re: Kukuruz - sjetva 2015

A koliko posla imamo mi koji beremo u klipu, pa istovaruj u koseve, pa kruni i tako..
Zato se slazem sa kolegom MF 698 t, nek ga je manje, a cijena bude visa sigurno i to je to..

A i ja mislim da kukuruz bude uvijek isao (tj. da ga se bude isplatilo proizvoditi), jer ne koristi se on samo za ishranu, nego i u izradivanju sto drugih stvari..

Ove godine ga je bilo dosta i tu jednom otkupljivacu kojem smo vozili koliko god da su ljudi dovezli u skladiste, sve je vec do navecer odvezeno dalje sa kamionima..
I idem ja za par dana na obracun i pitam djelatnika koji mi je brojal novce jel ide jos kukuruz, a veli on, ma da imamo jos duplo toliko, sve bi pokupovali, a zasto nije malo skocila cijena gore, ne znam..
Inace se trgovalo po 85 l/kg, a u Srbiji koja ga ima nekoliko puta vise je bio oko 1 kn i/ili malo vise, a inputi su im jeftinij, e sad, zasto kod nas nije bio skuplji, i ko tu koga navlaci, ne znam..
 

maschio

Član
Tu od
17 Sij 2015
Poruka
464
Re: Kukuruz - sjetva 2015

Sa svime se slažem,ali ja bi rađe da imam 10 vagona više,nego 10 vagona manje,a vi pričajte šta hočete.
 

FoMoCo

Novi član
Tu od
13 Stu 2013
Poruka
13
Re: Kukuruz - sjetva 2015

Sa svime se slažem,ali ja bi rađe da imam 10 vagona više,nego 10 vagona manje,a vi pričajte šta hočete.
Potpisujem[emoji6]
Ja sam ove godine prvi put sejal jer sam prije dvje godine kad je bila ona suša nabral malu autoprikolicu cca 500kg
Presmješno,odradio mi to bratić pa baš i nisam siguran u kvalitetu??
Ove godine fordaljka je složena i btw jurek del bum slike obečajem al baš nemam cajta,posejal sam ral i pol na četri parcele,ježi ga tak se ima i zasada je ok,neke parcele su pjeskovite na brdu,jedna na ravnici blizu potoka al sve u svemu četri različite parcele jedno sjeme pioner i zadovoljan
Lp


Poslano sa mog SM-G850F koristeći Tapatalk
 

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,725
Re: Kukuruz - sjetva 2015

Pioneerov Aquamax 9911 na jače od jutra izgori kao da je od papira. I to je sjeme bilo dopremljeno iz Rumunjske. Y12 koje je bilo još naše sjeme dobro se drži kao i Bc i KWS 3381.
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
Re: Kukuruz - sjetva 2015

Zato urea jos drzi. Jedino sto bi ga trebalo rajcovati. Jako visokim traktorom.

uploadfromtaptalk1437643927978.jpg
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh