• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kukuruz - 2015

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

ibosilj

Aktivni član
Tu od
26 Pro 2012
Poruka
1,056
Re: Kukuruz - sjetva 2015

Did Ivo, upravo to, ako je bilo previše vlage, tu je stajala, meni se to baš lijepo vidi na jednoj parceli di je boćni nagib, na najvišoj desnoj strani je već mali klip, a lijevo još nije ni bacila cimer, bila je dobro nagnojena stajnjakom u proljeće, al ta lijeva strana sva mala i žuta, a desna tamno zelena. Prije dva tjedna lupili kana i eksplodirala, izrasla više u dva tjedna nego u dva mjeseca.
 

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,725
Re: Kukuruz - sjetva 2015

Ma dobila je ona u kultivaciji i kana i špricana ureom i biostimulatorom, a najlošiju sam još i ureom prihranjivao, pa opet valovita. Vidjeti ću za petnaestak dana kada bude formirao klip.
 

MF 698 t

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2012
Poruka
1,649
Re: Kukuruz - sjetva 2015

Ako je ostala blijedo žuta,nema joj spasa ali ako je tamne boje,bit če nešto od nje,poravnati če se,a i ako malo bude razlike u visini nema veze u klipu nemora biti razlike,može biti dobar prinos na kraju.Ja sam imao takav slučaj prošle godine u pokusima,promotor mi je rekao ne brini,bit če tu kuruze i stvarno je bilo.Inače kada je žuta kuruza,špricao sam ju i ja sa svime,i kultivirao dva puta ali badava,takav mala je isklasala i od nje ništa nije bilo.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Re: Kukuruz - sjetva 2015

Nekad se kod mene reklo da se kuruza mora oklasiti do Velike Gospe. Koja se do tada ne oklasi, ostaje jalova.
 

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,725
Re: Kukuruz - sjetva 2015

Tamne je boje ona, ali nejednaka. Mislim da je to možda zbog toga što sam ove godine prvi puta sijao tako da sam sav gnoj koji je bio namjenjen za sjetvu rastipačem rasuo a u sijačicu nisam ništa stavljao. U prihrani je dobila oko 200kg/ha KAN, špricana sa ureom i biostimulatorom i najlošija još dobila same uree. Radi se o ukupnoj površini od oko 5 jutara.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,827
Re: Kukuruz - sjetva 2015

Nema to veze sa načinom bacanja gnojiva. Meni je jedan komad nejednak užas a nemre voda na njemu stajati jer sav visi na jednu stranu.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Re: Kukuruz - sjetva 2015

I moj nije podjednak. Razlog je nejednoliko nicanje. Bila je već razlika, ali se sad malo ujednačil.



Korova mjestimično ima, a mjestimično je dosta čisto. Bez špricanja, ali s dva okapanja.





 

ibosilj

Aktivni član
Tu od
26 Pro 2012
Poruka
1,056
Re: Kukuruz - sjetva 2015

Ivanho, mozda malo prerijetko za moj ukus, al sve u svemu, jako lijepa i cista kuruza!
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Re: Kukuruz - sjetva 2015

Dosta prerijetka. Imam neku home made sijačicu i baca na 24 cm, a nekaj se nije sklilo. Zato su redovi na 64 cm pa se malo kompenziralo. I grah je posađen uz kuruzu u svaki drugi red.
Moral bum prepraviti sijačicu da baca malo gušće.
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,237
Re: Kukuruz - sjetva 2015

Zovi mene pa ti posijem kak bog zapoveda :icon_lol:
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Re: Kukuruz - sjetva 2015

Pripremi se za iduću godinu. Samo da znaš, traktor nakon pripreme za sjetvu (frezanja) do trgatve nema pristup na njivu. :(giggle)::(giggle)::(giggle):
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,237
Re: Kukuruz - sjetva 2015

Dogovoreno, pripremi roštilj,piti,sjeme i naftu,ostalo je moja briga :(giggle):
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Re: Kukuruz - sjetva 2015

Super, ali moramo u drugu temu. Previše je ovih :(giggle): pa smo dobrano u offu.
 

dejan.d

Aktivni član
Tu od
28 Pro 2011
Poruka
933
Re: Kukuruz - sjetva 2015

Kak vam se drži kukuruz?. Moj je za sada ok, ali bi mu pasala jedna kiša brez zrnja.
 

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,725
Re: Kukuruz - sjetva 2015

Čini mi se da će se u idućih desetak dana vidjeti kako je tko radio oko kukuruza, kada dođu ove užege od 35 i više u hladu.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Re: Kukuruz - sjetva 2015

Ako stvarno budu takve temperature,bit će problema sa kukuruzima koji se još nisu oplodili,tolika žega smeta oplodnji.
 

strsljen

Član
Tu od
27 Ruj 2014
Poruka
100
Re: Kukuruz - sjetva 2015

Kod nas na mjestima gdje je pijeskovito mu vise nista ne moze pomoci, a i ovi gdje su dobri tuzno ih je vidjeti poslije podneva. Ujutro se povrate, ali zadnjih par jutara rose skoro da i nema.

Послато са HTC Wildfire S A510e користећи Тапаток 2
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,929
Re: Kukuruz - sjetva 2015

kod mene fala bogu tamno zelene,čak ni prvi listovi do zemlje se ne suše kao kod nekih....sad mi nije žao tolike uree što je zatanjurano..iako su mi podvodne zemlje,nebi bilo loše da rukne prava kiša!
 

radul

Član
Tu od
28 Svi 2013
Poruka
788
Re: Kukuruz - sjetva 2015

Kod nas donji listovi spaljeni,a ako ovako nastavi kako javljaju prinos sigurno bude prepolovljen:icon_hang:
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.
Na vrh