• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kukuruz - 2015

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

maschio

Član
Tu od
17 Sij 2015
Poruka
464
Re: Kukuruz - sjetva 2015

i cijena bude bila max 0.5 kn,s obzirom koliko je površine zasijano...
 

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
Re: Kukuruz - sjetva 2015

Eh da mu je sad barem dio viska vode od proljetos,,,:icon_scratch:


rw31ps.jpg


2rpqj5z.jpg
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
Re: Kukuruz - sjetva 2015

Cijena je je još debelo upitna,ove vrućine,slaba agrotehnika u proljeće,suša i u okruženju bi mogli te velike površine svesti na minimalni prinos.Evo kukuruz cvate na +35 a znamo što toplotni udar radi oplodnji kukuruza,debeli minus za vlasnika
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,434
Re: Kukuruz - sjetva 2015

Biti će kukuruz i 2.50kn/kg. Kod mene u okolici gdje su malo oštrije zemlje tu od kukuruza više nema ništa, ako ovako nastavi bez kiše, neće ga biti niti dalje, uspjet će samo onaj ranije sijan, a takvog ako je 20%. Ja imam većinu kukuruza na zemljama koje dobro podnose sušu i za sada se dobro drži. Ovaj što imam na zemlji gdje je pjeskovito taj će se silirati po malo svaki dana za ishranu stoke zbog nedostatka sijena.
 

nimrennermin

Iskusan lik
Tu od
1 Pro 2014
Poruka
1,355
Re: Kukuruz - sjetva 2015

Znači ko ima viška prošlogodišnjeg treba ga ostaviti, jer prognoza kaže da i u narednom periodu nema kiše.
E sad kako ovaj prošlogodišnji koji je u ambarima zaštititi od žiška?
 

maschio

Član
Tu od
17 Sij 2015
Poruka
464
Re: Kukuruz - sjetva 2015

Dečki nemojte biti previše vezani za tu činjenicu"ima malo biti će skupo". Ajde recite vi meni koliko je pšenice ove godine bilo?? Ništa gledajući na prošle godine,a cijena jeb*nih 1.10-1.20.Pričalo se na proljeće bude pšenica bila min. 1.60-1.70. Aha šipak. Tako da nemojte lupat u prazno da kukuruz bude bio 2.50kn. Otkupljivače boli ona stvar jel seljaku bude kukuruz dao 15 t po ha ili 2 t po h,njemu je bit da on zaradi a ne da gleda koliko je seljak dobio.Pa ljudi dragi pogledajte situaciju u ovoj našoj "državi" otvorite malo oči nemojte slušat prazne riječi ministara,jel ne vidite da guše malog poljoprivrednika.Ako nemaš svojih min. 300-500 ha,ti si ništa moraš čekati blagoslov nekoga višeg od tebe,koji će ti odredit sudbinu jel budeš preživio tu godinu ili si pao kao i mnogi mali poljoprivrednici.
Zato nemojte lupat praznu slamu i nemojte se nadati boljem sutra jer bolje sutra ne dolazi,ne dolazi na ovim našim prostorima.
 

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,725
Re: Kukuruz - sjetva 2015

Mišljenja sam da onaj tko ima lanjskog i ima stoku dobro razmisli da li će ga prodavati ili ostaviti za sebe. Prognoze do kraja mjeseca ne najavljuju kišu, a temperature u hladu između 35 i 40. Volio bih čuti kako se drže Pioneer hibridi koji su došli iz Madžarske i Rumunjske. Ja sa 9011 nisam baš oduševljen.
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,434
Re: Kukuruz - sjetva 2015

Normalno je da sa polja neće biti 2.50kn. Ali na malo će ići, jer tko ima stoku neće je imati s čime prehraniti, nitko tko ima kukuruz neće prodati običnom čovjeku po cijeni koju otkupljivač daje, da mu ponudiš i 10 lipa više on će opet radije prodati otkupljivaču samo da se ti ne bi "obogatio" takva je situacija kod mene.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,227
Re: Kukuruz - sjetva 2015

Kolega ista stvar je i kod mene. Znači na lakšim, pjeskovitim tlima kukuruz se frče, uvija se i suši se. Moji se još dobro drže, donji listove se suše, ali prinos će sigurno biti daleko manji zbog ovih vrućina. A srećom smo spremili više sijena nego što treba, jer će omotanih bala ove godine biti daleko manje tko zna koliko lucerne će još biti do zadnjeg otkosa..
 

maschio

Član
Tu od
17 Sij 2015
Poruka
464
Re: Kukuruz - sjetva 2015

Normalno je da sa polja neće biti 2.50kn. Ali na malo će ići, jer tko ima stoku neće je imati s čime prehraniti, nitko tko ima kukuruz neće prodati običnom čovjeku po cijeni koju otkupljivač daje, da mu ponudiš i 10 lipa više on će opet radije prodati otkupljivaču samo da se ti ne bi "obogatio" takva je situacija kod mene.

Pa to je moj život :)
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Re: Kukuruz - sjetva 2015

Količina kukuruza neće imati velike veze s cijenom ujesen,to više ovisi o drugim faktorima.
A i netko je spomenuo da je kukuruza puno zasijano,što je točno,ali ja tvrdim da 60% toga nije ni slično kukuruzu,a i puno polja koja danas lijepo izgledaju,neće dati neki prinos,kao i svake godine.
Kukuruzi su rasli tri metra uvis,i bili zeleni,dok je bilo Uree,sad se već pokazuje pravo stanje stvari.
 

Mireek

Član
Tu od
6 Ruj 2011
Poruka
388
Re: Kukuruz - sjetva 2015

Ja sam sijao 1.6. prije nisam mogao u zemlju i kukuruz mi se zasad dobro drži. Do oplodnje mu treba jos cca 14 - 20 dana, tak da ako izdrži ove vručine narednih 10 tak dana mozda i bude sta od njega, vele u prvoj polovici 8. mjeseca mogućnist nekih oborina (ako im je za vjerovat) pa kak Bog da.....
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
Re: Kukuruz - sjetva 2015

Ja sam svome nakrko UREA-e, zeleni se, a još je oko metra visine, nije bacio metlicu. Posijao 2 jutra, za sada sam zadovoljan. Ali sutra ću slikati osmoredac koji sam posijao kraj kuće, za probu. Jedan metar, drugi do gležnja. Toliko nejednoliko nicanje i porast još nisam vidio.
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Re: Kukuruz - sjetva 2015

Moj za sada dobar drži se klipove dobiva.
Ima 2,5 metra visine.
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,237
Re: Kukuruz - sjetva 2015

Evo mojeg pajdaša,sigurnih 2,5 metra :icon_wink:

16151_382351748629275_7641535024401846146_n.jpg


11703364_382351721962611_7328836195248550116_n.jpg
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,227
Re: Kukuruz - sjetva 2015

Opet nešto rotiraš :)? Tako visok kukuruz bi bio odličan za silažu.. Ja svoje nisam mjerio, ali ove što sam planirao za silažu jako su dobri i mislim da će na kraju otići u klip, jer će ova suša sve spaliti :).
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,434
Re: Kukuruz - sjetva 2015

Ma to je on spojio 2 u 1, pa sad nama tu maže oči [emoji41] Nebi ni njemu škodila kiša.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: Kukuruz - sjetva 2015

Moje se sve za sad još uredno drži, ipak imam nešto jače zemlje kojima bolje odgovara manjak nego višak oborina, ali bojim se da još 10 dana ovakvog vremena bude i njima presudilo.
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.
Na vrh