• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kukuruz - 2015

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
Re: Kukuruz - sjetva 2015

Ako bude kise, bit ce i kukuruza, ne sekiram se uopce za to. Jedino je problem sto je jako meka zemlja.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,203
Re: Kukuruz - sjetva 2015

Koliko vidim,ovome više ni Sava ni Drava ne pomognu... A i ambrozija je već pojela dobar dio gnojiva,ako ga je bilo.
Jel to ona eko proizvodnja?
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
Re: Kukuruz - sjetva 2015

To mi vec tri godine govore. To je neki, kvazi ekoloski eksperiment. Pokusavam i s osmoredcem, samo na puno manjoj povrsini.
Ako ne bude kise, nece bit nicega, ni ovoga ni ovih oko njega. Ovi oko njega su zametnuli klipove, a nema zrna. Izgleda da se ponavlja isto kao i prije tri godine.
Sad moram dovesti nekoga s gaspardovim vibrokultivatorom i prorajcovat. I tu je problem sto nema ni rose ujutro, pa je citav dan krt. To je moja greska, nisam ga stigao prorajcovat dok je bio manji. A i pogrijesio sam sto sam ga sijao plitko, pa je nejednoliko nikao. To sam i s osmoredcem napravio isto, samo u njemu nema toliko trave. uploadfromtaptalk1437652528278.jpg
 

maschio

Član
Tu od
17 Sij 2015
Poruka
464
Re: Kukuruz - sjetva 2015

Nažalost i ja mislim kao i kolega Antonio... :(
Barem da si ih poprskao da nisu u travi i da imaju više hranjiva za sebe...Ali ta ti se kukuruza u ovoj suši ne bude oplodila.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

radul

Član
Tu od
28 Svi 2013
Poruka
788
Re: Kukuruz - sjetva 2015

Šta očekivat od kukuruza kad je za cijeli 7mj. palo pet kapi kiše,a zadnja dva tjedna temperature oko 35 :confused:
Za sad se još dobro i drži al mislim da prinos bude dobrano podbacio :icon_hang:
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
Re: Kukuruz - sjetva 2015

Evo par slika kukuruza oko one moje parcele.
Odmah pored moga, dva dana kasnije sijan:
tAkAcPzl.jpg

KGygQoxl.jpg

Onda preko puta, cca 1,5 m visine:
xefIlSEl.jpg

Ovaj je, nažalost rekorder, na ulazu u tu leniju:
s6vh23nl.jpg

A ovo je parcela od 21,5 ha, izvan grada, stali smo kraj nje pa sam je slikao:
1YpBIoNl.jpg

oFjKqYYl.jpg

Većina kukuruza je loša, blago rečeno, a ako ne bude kiše, neće biti ništa od 90%. A nekima kiša više ni ne bi pomogla.
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,449
Re: Kukuruz - sjetva 2015

Ja sam danas otišao vidjeti svoj što imam na pjeskovitoj zemlji, 20% ga je ''izgorio'', ovo ostalo je ok, ali na tih 80% što ima klip, klip je velik, ali nije sav pun zrna. Nedostaje na svakome po koje zrno, kako na kojem, na nekom više, na nekom manje, ali na tri klipa na koja sam gledao ni jedan nije bio pun zrna. S obzirom da je temperatura u 2 tjedna par puta bila 40 stupnjeva i da je kiše palo u dosta dugom periodu max 4l/m2. Na ostalim parcelama očekujem da je dobar jer one barem troduplo bolje podnose sušu. Sve će se vidjeti kada krene berba. Ovaj će se silirati svaki dan po malo, da ga se što više iskoristi, ali to tek za 10-tak dana dok se skroz očisti od pesticida.


kbc9vl.jpg
 
Posljednje uređivanje:

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,741
Re: Kukuruz - sjetva 2015

Šima jel ti to onaj američki kukuruz koji gore ima klip, pri zemlji papriku, a ispod zemlje kirumpiri.
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,229
Re: Kukuruz - sjetva 2015

Ljudi moji, gore kukuruzi ko čikovi, a ovi koji su kasnije sijali, nebudu ni brali..
Kod nas u Podravini bas nije ovako opasno kao na Itp-ovim slikama ali ako u skoro vrijeme ne dode kisa, urod je prepolovljen ili cak i 70 % manji..
Zato na godinu odmah oko 1. 4. ako se bude moglo u polja, sjetva na veliko..
 

nimrennermin

Iskusan lik
Tu od
1 Pro 2014
Poruka
1,440
Re: Kukuruz - sjetva 2015

Ja mislio da počnem polako pretresati berač, al činimise da nebude posla za njega.
 

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,741
Re: Kukuruz - sjetva 2015

Dobro si ti Ivane napisao oko 1.4. ako se bude moglo., a ako se ne bude šta onda. Proljetos sam računao da za lovu koju uložim u sjetvu mogu na veliko kupiti 12 do 15 tona kukuruza sa dostavo. I sada ću izgleda dobiti bosanski grb, a lova u zemlji.
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
Re: Kukuruz - sjetva 2015

Naš je osnovni problem što smo mi na lesnoj zaravni, izdignuti oko 20 m od okolnog prostora i logično, voda se cijedi prema dolje, pa su i tla ocjeditija od okolnih mjesta. Rubno gradsko područje se spušta u posavsku nizinu i tu tlo prelazi u crnicu, sklono je plavljenju i ima dosta podzemnih voda. Ono malo crnice što imam uvijek ima barem 2-3 žmirka, ali je i bezobrazno rodna. Usprkos tome, dozvolili su nekolicini kretena i lovačkom društvu da na tim zemljama ostavljaju šikare ili sade borove. Ali nebitno. 1902. je biskupija uz potporu vlade u Beču provela velike melioracijske zahvate i isušila ritove. Na tim zemljama će biti kukuruza. Gledao sam kad je sijan u buse veličine dobre muške cipele, katastrofalna priprema, više ga je ostalo vani nego što je otišlo u zemlju i taj sad ima preko 2 m, raste ko lud. Kod rođaka je na crnici odličan kukuruz, a ovi gore, zračne linije 200-300 m su katastrofa. Ima tu puno faktora, ali i datum sjetve je bitan, ono za 1.4. apsolutno stoji, nema više mrazeva kao prije, može se jedino okišati pa da se ne može ući, ali sve ostalo zadnjih par godina pokazuje da treba sijati ranije. Ako se može. Ja ću biti iskren, nisam imao kapi goriva početkom travnja. A nisam jedini. Jbg.
 

fric1993

Aktivni član
Tu od
26 Kol 2010
Poruka
1,400
Re: Kukuruz - sjetva 2015

Čuo od kolege u tjedan dana cjena sa 0.93 došla do kune
Kod mene jučer 28 litara palo
 

antolo46

Aktivni član
Tu od
23 Srp 2014
Poruka
316
Re: Kukuruz - sjetva 2015

Evo kod nas kise... Ali ne normalne kise nego uz vjetar al onakav pravi.. Sad ako ne potrga kukuruz biti ce dobro ali neznam koji ce ovo izdrzati
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Re: Kukuruz - sjetva 2015

Joj kad cujem izjavu muka mi je odmah "bolje da se nisam mucio nego na veliko kupio" kad cemo svi tak razmisljat od kog cemo ju kupit jer cemo svi kupovat na veliko??
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,229
Re: Kukuruz - sjetva 2015

Koji to placa po kunu/kg?
Ja jucer zvao jednoga kome sam prodavao pred mjesec dana i dalje nudi 85 lipa, nece ni lipe povisiti..
Ako nastavi ova susa i ako na godinu ne bude najmanje 1.50 u rinfuzi, zali Boze sve muke..
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,449
Re: Kukuruz - sjetva 2015

Šima jel ti to onaj američki kukuruz koji gore ima klip, pri zemlji papriku, a ispod zemlje kirumpiri.

A čuj tri kultura, zarada barem tri puta veća na istoj povrišini. :icon_super:
Ovo je domaći, mislim Bc 572. :icon_eyes:
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Re: Kukuruz - sjetva 2015

Koji to placa po kunu/kg?
Ja jucer zvao jednoga kome sam prodavao pred mjesec dana i dalje nudi 85 lipa, nece ni lipe povisiti..
Ako nastavi ova susa i ako na godinu ne bude najmanje 1.50 u rinfuzi, zali Boze sve muke..
Pipo Čakovec plača 1.11 sa pdv-om, a ths navodno 95lipa. Ja sam pred dva tj. 5t prodal po kunu susedu za peradarnik, plačanje solarno.
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh