• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kukuruz - 2015

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,827
Re: Kukuruz - sjetva 2015

Tast je špricao sa Bioflex-om dvije godine za redom, susjed jednu godinu sa Bioflexom, drugu sa Slavolom. Po meni ništa posebno. Obavezna je urea, tak da ju špricate samo sa njom digla bi se.
 

maschio

Član
Tu od
17 Sij 2015
Poruka
464
Re: Kukuruz - sjetva 2015

Ova parcela mi je najbliže kuće pa tu najčešće idem.Slikani danas.Ja sam dosta zadovoljan vidim jedan dio ima vani metlice,drugi dio bude za 5-10 dana..

2ms2a1x.jpg
[/IMG]

55f9zb.jpg
[/IMG]

29iddc.jpg
[/IMG]
 

johnnewman

Član
Tu od
27 Velj 2014
Poruka
369
Re: Kukuruz - sjetva 2015

Ljudi jel idete pregledat kukuruz naše područje tj.posavina nema njive bez kukuruzne zlatice.Te marve se toliko nakotilo da ne moreš odat kroz kukuruz. u oči, u uš,i u usta ma ne moreš ić, kroz njivu oćel bit šta od te kukuruze.
 

MF 698 t

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2012
Poruka
1,649
Re: Kukuruz - sjetva 2015

Ako je toliko ima,teško da se tu šta bude kombajniralo.
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,208
Re: Kukuruz - sjetva 2015

Kod nas nema te zlatice, ali je kukuruz dobrano poceo uvijati listove od ove zege..
Na godinu obavezno poslije prvog aprila u sjetvu..
 

MF 698 t

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2012
Poruka
1,649
Re: Kukuruz - sjetva 2015

Na godinu tko zna kakvo če vrijeme biti,ako se bude dalo bude se malo ranije sijalo.
 

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,725
Re: Kukuruz - sjetva 2015

Je li stvarno zlatica ili moljac.. Kod mene ima puno listova oštećenih od moljca. Zlatica napada svilu i korijen.
 

borna92v

Član
Tu od
23 Sij 2013
Poruka
647
Re: Kukuruz - sjetva 2015

kod mene moljac, listovi svi probuseni... a zlatice nisam nasel...

kaj vredi sijat odma nakon 1.4. kad sam ja ove godine tak sijal i sad kuruza koja je sijana 3 tjedna poslje je puno bolja od moje
 

maschio

Član
Tu od
17 Sij 2015
Poruka
464
Re: Kukuruz - sjetva 2015

kod mene moljac, listovi svi probuseni... a zlatice nisam nasel...

kaj vredi sijat odma nakon 1.4. kad sam ja ove godine tak sijal i sad kuruza koja je sijana 3 tjedna poslje je puno bolja od moje

Tak je i kod mene,ranije sijanoj kukuruzi je bilo jako suho i hladne noći...
 

borna92v

Član
Tu od
23 Sij 2013
Poruka
647
Re: Kukuruz - sjetva 2015

ma ništa frend kaj nije odma izašlo to je kasnije, kuruza je neparna a vidim da ima i neke kaj je sad u 6 listu kaj je izašla mjesec i pol nakon sjetve...
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,929
Re: Kukuruz - sjetva 2015

Jučer sam prolazio prema sisku i vidim kukuruz u fazi 5-6 listova tek...kakav bude taj baš me zanima!
 

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,725
Re: Kukuruz - sjetva 2015

Ako dobije kiše, a ima izgleda za to, kao i svi drugi samo malo kasniji.
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,929
Re: Kukuruz - sjetva 2015

Imaš prako,ako dobije kiše bit će i robe!
 

borna92v

Član
Tu od
23 Sij 2013
Poruka
647
Re: Kukuruz - sjetva 2015

na nekim mjestima kod mene se tek na 1. maj vozi gnoj i ore a onda se sije jer je do tad voda na zemlji i ta kuruza dojde malo kasnije al bude normalan prinos ko i kod ove kaj je na vrijeme sijana
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,208
Re: Kukuruz - sjetva 2015

A kod mene je suprotno, svaka koja je ranije sijana se vec izmetala (ima klipice) i da ne dode kisa nebi joj nista falilo, a ove koje su kasnije sijane, te bez kise su cista propast..
 

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,725
Re: Kukuruz - sjetva 2015

I onda vama po Podravini u ovo doba dođe tuča, pa ja gledam kako su vaši već toliki, a kod mene treba još desetak dana do klasanja.
 

maschio

Član
Tu od
17 Sij 2015
Poruka
464
Re: Kukuruz - sjetva 2015

Kak ste vi preživjeli jučer po pitanju tuče? (mislim na urode na polju?)
U Međimurju led veličine šake (berem je tako na vijestima bilo...)
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,208
Re: Kukuruz - sjetva 2015

Kod nas nije bilo tuce, hvala Bogu..
Al zato nije bilo ni postene kise, toliko da je malo prasinu pokupila po poljskim putevima..
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
Re: Kukuruz - sjetva 2015

evo, moj napreduje, pioneer a79, a sinoć bilo puno kiše, pa će ga dobro napuniti, sutra bi ga mogli i skuhati


 

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,725
Re: Kukuruz - sjetva 2015

Imam kukuruz na četiri lokacije u krugu od oko 3 km. Ima KWS, Pioneera i Bc. Svi su jednako dobili u sjetvi osim jedne parcele koja je dobro nagnojena štalskim. Sijani su 29.4. i 9.5. I svi su mi valoviti, odnosno ima dijelova parcele gdje je visok i klasa, a onda dolazi dio gdje je metar do metar i pol. Gledam i druge i većina je takvih parcela. Šta mu se moglo desiti ne znam. Možda kada su bile one velike kiše krajem svibnja i hladno pa je i najmanja depresija na parceli zadržavala vodu i usporavala ga u rastu.
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh