• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kukuruz - 2015

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

borna92v

Član
Tu od
23 Sij 2013
Poruka
647
Re: Kukuruz - sjetva 2015

pozdrav... imam pitanje, jel ko sije ili je sijao bc 191 sortu kukuruza? to je najraniji hibrid od bc-a i jijao sam ga ove godine prvi put 1 vreču za probu, kak je stanje da nema kiše, sad je od koljena pa do struka visine, kako na kojem djelu i več se kečka pa me zanima kaj bu od toga??? jel ima ko kakva iskustva ili zna kaj o tomu?
 

nimrennermin

Iskusan lik
Tu od
1 Pro 2014
Poruka
1,355
Re: Kukuruz - sjetva 2015

Juče bilo nevrijeme, nakon 24 sata kako izgleda kukuruz.
Hoćel se oporaviti?

P1010247.jpg


P1010248.jpg


P1010249.jpg
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
Re: Kukuruz - sjetva 2015

A trebao bi, nije još jako velik, nema ni prave stabljike, ni metlice, ni klipa. Nadajmo se da hoće. Ti se sekiraš s time, a ja se sekiram s klijavosti :D: Na par mjesta gdje je busavije još nije ni isklijao.
 

borna92v

Član
Tu od
23 Sij 2013
Poruka
647
Re: Kukuruz - sjetva 2015

bude se oporavil nebude ljepo izgledal kak bi trebal al nebi smelo to previse utjecat na prinos, jedne godine je meni tak bilo i u jesen na branju i nije bilo neke razlike između toga i onoga koji nije potukla tuca....
 

johnnewman

Član
Tu od
27 Velj 2014
Poruka
369
Re: Kukuruz - sjetva 2015

pozdrav... imam pitanje, jel ko sije ili je sijao bc 191 sortu kukuruza? to je najraniji hibrid od bc-a i jijao sam ga ove godine prvi put 1 vreču za probu, kak je stanje da nema kiše, sad je od koljena pa do struka visine, kako na kojem djelu i več se kečka pa me zanima kaj bu od toga??? jel ima ko kakva iskustva ili zna kaj o tomu?

Šta ti znači to već se kečka,misliš resa.
 

borna92v

Član
Tu od
23 Sij 2013
Poruka
647
Re: Kukuruz - sjetva 2015

resa, kečka, cvate kak god oćeš isto znači.... ugl neznam kaj bude od toga....
 

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,725
Re: Kukuruz - sjetva 2015

Od toga će ti biti kukuruz, koliko se sjećam u tipu tvrdunca koji ćeš moći brati oko Velike Gospe.
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,434
Re: Kukuruz - sjetva 2015

Sijan oko 10.05. nakon košnje lucerne izvezen stajski i zaoran, prskan lumaxom, sorta OS Drava.

2igytty.jpg


9fzknq.jpg
 

djelac

Član
Tu od
9 Tra 2009
Poruka
532
Re: Kukuruz - sjetva 2015

Bilo je jucer je opal...da sad nije opala kisa bilo bi koma
 

djelac

Član
Tu od
9 Tra 2009
Poruka
532
Re: Kukuruz - sjetva 2015

Znam...jucer malo bilo al nikaj strasno...a i osigurano je
 

borna92v

Član
Tu od
23 Sij 2013
Poruka
647
Re: Kukuruz - sjetva 2015

Od toga će ti biti kukuruz, koliko se sjećam u tipu tvrdunca koji ćeš moći brati oko Velike Gospe.

da didi ivo al je jako mala a kečka se jel bu još ona kaj porasla? umeta ima dosta a i kiše je bilo... samo me brine kak ju budem bral s beračem jer je niska....
 

maschio

Član
Tu od
17 Sij 2015
Poruka
464
Re: Kukuruz - sjetva 2015

Ja mislim ako tjera metlicu da možda poraste malo ali ne puno...
Važno da klip možeš pobrati a sad ako je kukuruza malo niža nema veze..
Brao sam ja i onu od 1.70m pa i onu od 3.20m,sve ovisi gdje je klip :(handshake):
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,208
Re: Kukuruz - sjetva 2015

Trenutno su svi kukuruzi u super stanju, u boljem nego prosle godine u ovo vrijeme..
 

borna92v

Član
Tu od
23 Sij 2013
Poruka
647
Re: Kukuruz - sjetva 2015

Ja mislim ako tjera metlicu da možda poraste malo ali ne puno...
Važno da klip možeš pobrati a sad ako je kukuruza malo niža nema veze..
Brao sam ja i onu od 1.70m pa i onu od 3.20m,sve ovisi gdje je klip :(handshake):

pa to je istina al ova je oko 50 cm visine a ima i nize... tera metlicu i zaporki su nisko pa zato pitam, a jos nikad nisam tu sijal pa nezz, imal sam takvu fao grupu od pioneera prosle godine pa je bila normalne visine al ovo jos ko ovu nisam vidio...
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Re: Kukuruz - sjetva 2015

Prošlu godinu je bilo puno vlage pa je zato i poraso visoko, a ove ga je ovo sunce potjeralo na metličenje. Sječam se da je netko pisal prošle godine za te stodanke da nije faktor zrenja samo u fao grupi nego i kombinacija vlage i potrebnih sunčanih dana za dozrijevanje.
 

borna92v

Član
Tu od
23 Sij 2013
Poruka
647
Re: Kukuruz - sjetva 2015

a neznam ali prosle godine sam joj i kana dal a manje 15ice i ure, a ove godine samo 15icu i ureu ali više puno nego lani, ali kad pogledaš ona se rano kečkala i bili su rano pečenici ali tek sam ju mogel brati kad i ovu normalnu kuruzu početkom 10 mjeseca, nije ništa prije bila suha....
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Re: Kukuruz - sjetva 2015

Trenutno su svi kukuruzi u super stanju, u boljem nego prosle godine u ovo vrijeme..

Kakvih kukuruza u mom kraju ima,to su drame... Jedno 70% ih još nije ni do koljena,nejednake visine,žuti,zarašteni u korov,koma... Tek tu i tamo se pokoja parcela ističe sa velikim i crnim kukuruzom.
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh