• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kukuruz - 2015

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,853
Re: Kukuruz - sjetva 2015

Kod mene pomaže jedino kroz nišan ga pogledati. Kroz žicu prolaze kao da je nema, a repelenti šta lovci dijele kao da ih privlače.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,272
Re: Kukuruz - sjetva 2015

Kad njih drmne el. pastir od 7 džula ne provaljuju žicu :). A ja stavljam spagu koja je elastična i ne puca tako često.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,272
Re: Kukuruz - sjetva 2015

Dada, el pastir spojen negdje 7 Dzula taj je na struju, a imam i 4 džula ti su na akumulatore..
 

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,741
Re: Kukuruz - sjetva 2015

Može se stavljati i na struju i na akumulatore, sve je to nepotrebni dodatni trošak. Treba uvesti porez na katastarski prihod ili na neobrađenu zemlju, da se oni koji ne rade zamisle je li im bolje držati zaraslo ili prodati nekome tko želi raditi. Bio je uveden porez na neobrađeno pa su ga šeksovci ukinuli, kao koga briga šta ja radim sa svojim vlasništvom. A kada ja na svome vlasništvu iza nekog vremena glasnije sviram ili je veća galama eto policije kao da sam terorist. Luda država i zakoni.
 

Mike

Član
Tu od
6 Sij 2009
Poruka
967
Re: Kukuruz - sjetva 2015

Dada, el pastir spojen negdje 7 Dzula taj je na struju, a imam i 4 džula ti su na akumulatore..

moj je 10 đula i na akumulator je...ispočetka su se zaletavali u žice,al sad cijelu parcelu naširoko zaobilaze.:icon_lol:
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,356
Re: Kukuruz - sjetva 2015

Evo i koja slika mojeg. Mislim da je to Pioneer P0725.

Sijan 21. ili 22.4. na 19 cm.



Malo podgorio





 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,960
Re: Kukuruz - sjetva 2015

2mhzq04.jpg


s lijeva na desno kws kassius,balasco i zadnji bc 572..

imam jos kws-a,dekalba i pioneera,ali nisam obilazio te parcele!
Bc ima i po dva klipa na jednoj stabiljci,ovog sam uzeo gdje su bila 2 komada,al ipak drugi je jedno 5cm manji klip!

PS. cigare ne konzumiram!
 

nimrennermin

Iskusan lik
Tu od
1 Pro 2014
Poruka
1,440
Re: Kukuruz - sjetva 2015

Kada silaža dolazi?

Ja neradim silažu, jer prodajem poizvode, solarno, a silaža znamo koji efekat ima na domaću proizvodnju.
Al sam na predavanjima upoznat da na presjeku klipa kad vrh zrna počinje crniti, tad je najbolje vrijeme za silažu.
 

maschio

Član
Tu od
17 Sij 2015
Poruka
464
Re: Kukuruz - sjetva 2015

Ma ne budem ni ja radio silažu,nego idem u ispomoć kolegi voziti pa da znam kada se trebam pripremati :icon_fU:
 

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,741
Re: Kukuruz - sjetva 2015

Postavljanje slika sa nepotpunim podacima ništa ne govori. Da bi se čovjek mogao otprilike orijentirati treba navesti razmak u redu i međuredni razmak. Ovih manjih može biti veći urod po jedinici površine ako su gušće sijani naspram ovih velikih.
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,960
Re: Kukuruz - sjetva 2015

Nisam ništa pisao jer sve radim isto,ista gnojidba,ista zaštita protiv korova,isti razmak u sjetvi 19cm,isti dan sijano,isti dan parcele pripremane...samo različito sjeme!
 

ZvonimirKWS

Član
Tu od
19 Srp 2013
Poruka
173
Re: Kukuruz - sjetva 2015

2mhzq04.jpg


s lijeva na desno kws kassius,balasco i zadnji bc 572..

imam jos kws-a,dekalba i pioneera,ali nisam obilazio te parcele!
Bc ima i po dva klipa na jednoj stabiljci,ovog sam uzeo gdje su bila 2 komada,al ipak drugi je jedno 5cm manji klip!

PS. cigare ne konzumiram!
Pozdrav,
Ajde zamolio bih vas još jednu sliku sa prelomljenim klipom da se vidi dubina zrna i broj redova zrna. Prema slici otprilike prva dva klipa bi trebali imati 16-18 redova zrna a zadnji 14-16, dubina zrna bi trebala biti veća što u konačnici nosi više zrna i više kila na prva dva klipa.
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,449
Re: Kukuruz - sjetva 2015

KWS Amandha. Žao mi je što sam ju posijao u tvrdo proljetno oranje. I ima malo oštećenja na vrhovima od leda.
33low44.jpg


I Bc 572- mob slika kako on hoće, zato je slika takva. :icon_e_sad: Krug je od svemiraca. :confused:
2cnayi0.jpg
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,272
Re: Kukuruz - sjetva 2015

Izvini kolega nisam čitao samo sam gledao slike :). Uglavnom veoma zanimljivo :).
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh