• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kukuruz - 2015

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,438
Re: Kukuruz - sjetva 2015

Šalim se malo, tu ima izvor i nekada je bilo drvo, sada je samo panj, u sušnim godinama orem skoro sve do panja, a prošle godine je bilo mokro tako da se nije moglo blizu, proljeće također mokro pa se isto nije dalo bliže posijati, trebao bi drenažu napraviti pošto je kanal 50-tak metara udaljen, vidi se prije kukuruza kanal. Taj kukuruz kada je bio 5-6 listova je bio pod vodom jer se dotični kanal zbog održavanja nakon malo obilnije kiše prelio.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,245
Re: Kukuruz - sjetva 2015

Aha, tako sam i mislio da ima nešto. Imam ja tako panjeva u parcelama i sl.
 
Posljednje uređivanje:

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,947
Re: Kukuruz - sjetva 2015

Čim odem do kukuruze budem i presjeke poslikao,takodjer cu i dekalba i pioneera uzeti..
Iako sam fan KWS-a,sijem sve i svašta da vidim kako će koji hibrid dati:)
NA kraju krajeva u berbi se zbrajaju prinosi :)
 

borna92v

Član
Tu od
23 Sij 2013
Poruka
648
Re: Kukuruz - sjetva 2015

i ja imam amandu od kws-a prvi put u pokusu jer do sad nisam sijal kws nikad.... kak ste zadovoljni kvalitetom i prinosom???
 

Gustavo

Dobro znana faca
Tu od
13 Pro 2008
Poruka
1,844
Re: Kukuruz - sjetva 2015

Svemirci kolega, svemirci, nismo sami..:s:

Tak sam i ja imao jedne godine, al u travi pokraj kukuruza spaljena trava lagano u obliku pravokutnika negdje 6-7 metara dužine i dva metra širine i točno iscrtano tj zarezana zemlja do ne znam koje dubine, ameri ili svemirci. Inače u odnosu na prošla ova godina kod mene za plakat, najprije mi ona kiša što je palo 300 litara po metru odnijela jednu ral kukuruza, pa sam sijao još jednu ral i tu je špricanje s motivel duo pack zakazalo skroz, trava sve zarasla, čini se da treba mijenjat špric jer prošle godine s motivelom ni travke nisam imao, nije čovjek više pametan što i kako.
 

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,894
Re: Kukuruz - sjetva 2015

Adonise rijeci ti se pozlatile, ja sam si vec kalkuliral jesen po cijeni proslogodisnje otkupne cijene plus na srecu da nece kako stvari stoje biti pljesnive i jos k tome s manjom vlagom, ima prodje. Pa po ovome ispod kombajna 0,80 0,90 kn ....nema kaj

Ima gdje kakakv povjerljiv izvor za cijenu??
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,947
Re: Kukuruz - sjetva 2015

Sve više razmišljam o investiranju u silos i po par sto kila prodavati na malo i amen!
 

Driver

Član
Tu od
26 Srp 2013
Poruka
396
Re: Kukuruz - sjetva 2015

Koliko se sad kreće cijena kukuruze imam par tona viška pa razmišljam o prodaji.
 

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,894
Re: Kukuruz - sjetva 2015

Kod nas je 0,90 do 1,00 otkup ,naravno minus u.kalo i primjese te bez zivih stetnika
 

Driver

Član
Tu od
26 Srp 2013
Poruka
396
Re: Kukuruz - sjetva 2015

To mi se vidi malo, i neznam kako će biti cijena ispod kombajna 1kn ako je sad tolika a volio bi da bude jer sam poduplao površine .
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,219
Re: Kukuruz - sjetva 2015

Kome je prodao?
Ja zvao jednog kojem sam vozio ovog ljeta po 0,85 i sad veli da je 0,90..
Ja cu svu spremiti u klipu i na godinu bude krunjenje i prodaja, a najrade bi kupio jos 5, 10 telaca pa nek ju jedu..
 

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,894
Re: Kukuruz - sjetva 2015

Koji telci, skupi domaci simentalac

Driver, cca1kn je neka realna cijena ,ako bude tak ispod kombajna, sumnjam. A opet radje to po kn ili manje nek proizvodit mlijeko po cca 2kn.
 

diabola1210

Član
Tu od
25 Tra 2011
Poruka
590
Re: Kukuruz - sjetva 2015

Simentalac u Rumunjskoj 18 kn 240 kg telci plus prijevoz. Kupio je jedan moj poznanik. Ali i vani je problem za telce jer Turci pokupovase sve zivo. Kod nas su trenutno 24 - 26
 

Driver

Član
Tu od
26 Srp 2013
Poruka
396
Re: Kukuruz - sjetva 2015

Ja sam prodavao u proljeće po 1,5 kn ali srotano i nisam htio vise da mi ne manjka a sad imam viška al musterije uhranile pilice i netrebaju vise, eh kad bi čovjek znao kad će pasti sjeo bi na vrijeme;)
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh