• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kukuruz - 2015

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

ZvonimirKWS

Član
Tu od
19 Srp 2013
Poruka
173
Re: Kukuruz - sjetva 2015

Kolega mi je prošli tjedan prodao 40 t u BiH po 1,05 + pdv. Novci na vagi odmah bez ikakvih primjesa i ostalih odbitaka po sistemu viđeno kupljeno. Bilo mu je malo čudno kad je kupac zvao jer na bosanskoj burzi kukuruz stoji 0,95 kn
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,947
Re: Kukuruz - sjetva 2015

Kolega ispunio sam lokaciju u profilu,meni je vidljivo,naznam da li i vi drugi vidite?
Popovača je lokacija.
 

thompsonzfa

Član
Tu od
20 Ožu 2009
Poruka
238
Re: Kukuruz - sjetva 2015

Kod vas je uvijek kukuruz malo skuplji jer ga nema toliko. Kad kažem kod vas mislim na Sisak, Popovaču, Novsku, pa onda Krapina, Samobor općenito okolica ZG itd. i malo lošije cestovno povezane (čitaj brdovite) dijelove Hrvatske, kod nas nema šanse da ove godine dosegne ni 1 kn/kg a da je u pitanju neka količina koja nije simbolična. Imao sam oglas na njuskalu po relativno povoljnoj cijeni sa dovozom pa znam odakle zovu, svi kao da su se dogovorili iz istih mjesta zovu i traže :icon_winkle:
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,438
Re: Kukuruz - sjetva 2015

Ja posijao postrno kukuruz, a da i ne znam da sam ga posijao. Išao danas tanjurati oranicu gdje je ječam bio kad ono kukuruz visok kao Zetor.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,833
Re: Kukuruz - sjetva 2015

Jeli tebi to netko vršio besplatno uslugu ili je nešta drugo ?
 

johnnewman

Član
Tu od
27 Velj 2014
Poruka
369
Re: Kukuruz - sjetva 2015

Kolega mi je prošli tjedan prodao 40 t u BiH po 1,05 + pdv. Novci na vagi odmah bez ikakvih primjesa i ostalih odbitaka po sistemu viđeno kupljeno. Bilo mu je malo čudno kad je kupac zvao jer na bosanskoj burzi kukuruz stoji 0,95 kn

A koja je to bosanska burza ja znam da sam jučer prodao po 36km ili ti 140kn.
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,438
Re: Kukuruz - sjetva 2015

Jeli tebi to netko vršio besplatno uslugu ili je nešta drugo ?



Očistio tavan i bacio na stajski gnoj i to je stajalo mjesec dana u stajskom gnoju, izvezao na parcelu gdje je ječam bio i odmah zaorao cca 20-tak cm, nisam prolazi tuda sve do sada, i sad došao i imam šta vidjeti, jedini je problem što nisu redovi.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,833
Re: Kukuruz - sjetva 2015

Ako nekak ne pobereš bude dobra zelena gnojidba. Propasti sad nemre niti da oče.
 

Mireek

Član
Tu od
6 Ruj 2011
Poruka
388
Re: Kukuruz - sjetva 2015

Kod mene se prica da ispod 1.20 nebude, sad cemo vidjet jel istina.....ja se nadam da je....cuo sam danas da za silazu nude 24 lipe plus pdv al neznam tko...
 

maschio

Član
Tu od
17 Sij 2015
Poruka
464
Re: Kukuruz - sjetva 2015

Riječi ti se pozlatile. :icon_pray:
Sve je to super tako rekla kazala,teorija,pogledajmo stvaran život,praksu.
Pšenice nije bilo dovoljno ni za naše proizvode pa opet smo prodavali po 1.1-1.3kn A kukuruze ima kud i kamo više posijane...

Zato prije nego otpeljate kukuruzu na otkup i ne dobijete fakturu,do tada ništa nije sigurno,nažalost :icon_anal:
 

matomz

Član
Tu od
17 Stu 2013
Poruka
34
Re: Kukuruz - sjetva 2015

Silaža 14 lipa tako da neznam nece ni zrno biti skuplje kažu zanemarivo visa cijena nego lani
 

adonis basser

Aktivni član
Tu od
26 Velj 2013
Poruka
1,224
Re: Kukuruz - sjetva 2015

Kod nas slovenci nude 17 lipa za silazu, prosle godine je bila 14 lipa ( cijena na njivi ) .
Znaci ove godine je za 22% veca cijena silaze pa je realno za ocekivati i cijenu zrna u tom smjeru, 0,60 lp plus 22% = 0,73 lp , 25% vlage.
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,947
Re: Kukuruz - sjetva 2015

Kukuruze ima više posijane nego što je bilo pšenice,ali koliko je kukuruze pojela suša?
Za 24 lipe silaźe odmah sve prodajem,još i odvezem.
Očekujem veću cijenu zrna nego lani,samo koliko će biti veća i da li će biti veća,budemo vidjeli uskoro.
 

maschio

Član
Tu od
17 Sij 2015
Poruka
464
Re: Kukuruz - sjetva 2015

Da prijatelju,al koliko moras dat novaca da ti osuse 10% vlage...
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh