• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kukuruz - 2015

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,229
Re: Kukuruz - sjetva 2015

Pa zaraslo je u travu kad nije bilo kise dok se spricalo, posebno ako se radilo sa zemljisnim herbicidima..
Ja sam prosle godine imao svu kukuruzu cistu, a ove godine ima malo trave jer je bilo spricano po suhom i tek za cca 10 dana je dosla kisa..

A sto se tice cijene kukuruza, nadajmo se da bude na godinu bolja, danas kontaktiram tu lokalnog otkupljivaca i daje mi 85 lipa..
Najrade bi jos to malo kaj mi je ostalo iskrunil i iskipal mu pred ulaz u dvoriste za badava..
Cini mi se da je kod nas u Podravini uvijek najjeftiniji kukuruz..
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,660
IvanKc, dovezi u Ludbreg u silose, 1 kn za kg, točnije 98,30 lipe jer odbiju 1,5%, isplata u roku 7 dana.

Čija je to sorta
Nemam pojma koja je sorta, nije moja, očito je bila prevelika temperatura u danima oplodnje.
@Adonis, ajde pošteno koliko budeš dobio na ta dva hektara, ako dobiš na oba više od 10 t, ja svojeg sječem na panju.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,960
Re: Kukuruz - sjetva 2015

Kolega Adonis je sijao ranije ako se ne varam te ovisno o mikrolokaciji kako je kolega bhorv napisao velika je razlika u količini padalina u krugu par kilometara.
Ruku na srce veselim se kada netko ima odličan prinos u ekstremnim vremenskim uvjetima,jer kako i ona stara narodna kaže " Dok nekom ne smrkne,drugom ne svane"
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,449
Re: Kukuruz - sjetva 2015

Kod mene prošla godina nikad bolja, a ova nikad gora, više mi ništa nije jasno, posebno oko špricanja korova, isti materijal prošle godine i onolike kiše i ni travkice. Ove godine suša i sve zaraslo u travu, ma muljaju u apotekama s špricom sto posto, a ne možeš im ništa.

Prošle godine je kukuruz imao brži porast i puno bolje je zatvorio redove. Ove godine je stao u rastu i tu je nova trava krenula. Ja sam malo kasnije prskao i kukuruzi su mi čisti.
 

Gustavo

Dobro znana faca
Tu od
13 Pro 2008
Poruka
1,844
Re: Kukuruz - sjetva 2015

Ma i ja sam kasnije s Motivel duo pack, jedino gdje sam možda zeznuo što sam zaboravio staviti bijelo ulje, al puknuo mi film već u početku sjetve kad mi ona trodnevna kiša odnijela skoro hektar posijanog kukuruza.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,449
Re: Kukuruz - sjetva 2015

Ja sam sa Samson i Palacid, mislim da se tako zove i super zadovoljan sam.
 

adonis basser

Aktivni član
Tu od
26 Velj 2013
Poruka
1,223
Re: Kukuruz - sjetva 2015

Evo danas uštimavali kombajn. Heder je bil na kompletnoj reparaciji pa ga išli isprobati. Vlaga je bila 21,9 % , sorta MT 261, RWA. Kolega bhorn bude moral sa svojim na panj :(whew): .Bude više slika za koji dan, danas smo prekasno na njivu došli.
 

Prilozi

  • DSC_0035 (Large).jpg
    DSC_0035 (Large).jpg
    39.2 KB · Pregleda: 242
  • DSC_0036 (Large).jpg
    DSC_0036 (Large).jpg
    56 KB · Pregleda: 247
  • DSC_0037 (Large).jpg
    DSC_0037 (Large).jpg
    67.1 KB · Pregleda: 248

karlo.bozic

Član
Tu od
27 Svi 2011
Poruka
703
Re: Kukuruz - sjetva 2015

Kolega adonis di se to more dojti pogledati malo? ☺

Poslano sa mog GT-N7100 koristeći Tapatalk
 

adonis basser

Aktivni član
Tu od
26 Velj 2013
Poruka
1,223
Re: Kukuruz - sjetva 2015

Tam kod Šilecove benzinske ili tu na Črncu prije nadvožnjaka lijevo. Vjerojatno
krećemo za vikend ili idući ponedjeljak.
 

karlo.bozic

Član
Tu od
27 Svi 2011
Poruka
703
Re: Kukuruz - sjetva 2015

Onda bumo se culi jos pa dojdem malo skicnuti da vidim kak ide to sve skupa.. :)

Poslano sa mog GT-N7100 koristeći Tapatalk
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,902
Re: Kukuruz - sjetva 2015

odlično je Dalibore , kukorica je extra koliko vidim za tu grupu 200, kako ti se čini bude dobar prinos?

E vidiš da se rana sjetva isplati , tko ne riskira taj ne profitira :D
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,857
Re: Kukuruz - sjetva 2015

Imam jedan komad Bc 344 i dosta mi je nizak, možda 1,8 do 2 m. Klip je solidan pa me zanima da li je i kod drugih ta visina.

Kod mene je 344 isto toliki. manje važno ako bude dobro sipal ali to budem videl kad uđem sa beračem.
 

mimi504

Član
Tu od
16 Ožu 2015
Poruka
56
Re: Kukuruz - sjetva 2015

Imam jedan komad Bc 344 i dosta mi je nizak, možda 1,8 do 2 m. Klip je solidan pa me zanima da li je i kod drugih ta visina.


odlična kombinacija svih gospodarskih svojstava
stabilni visoki prinosi
niska čvrsta stabljika
klip velik, nisko nasađen
Zrno krupno crvenkaste boje
Tako proizvodac navodi karakteristike za njega....ja sam ga sijao 15.4. i sad je vec klip se svaki oborio dolje...
 

borna92v

Član
Tu od
23 Sij 2013
Poruka
648
Re: Kukuruz - sjetva 2015

kaj se tice Bc 344 ja sam ga sijal kumu i on ga ima na dobroj zemlji, umjetnog gnojiva cjelo čudo a kuruza niska i kad smo išli gledat ima jako mali klip.... sijana na 19cm razmaka i niš mi sad nije jasno... vi ste svi zadovoljni s njim a meni se baš iskreno ta kuruza ne vidi nekaj... ko zna kaj se i stim sjemenom dešava...
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,857
Re: Kukuruz - sjetva 2015

Nisam baš zadovoljan sa njim. Nije klip nešto posebno. Čak bi rekao da je mali.
Meni je nalbolji Pajdaš.
 

johnnewman

Član
Tu od
27 Velj 2014
Poruka
362
Re: Kukuruz - sjetva 2015

Ljudi jel odate po klasova crv radi štetu počeo kukuruz vatat plijesan,šta mu radi pa se od njega kvari :icon_e_surprised:
 

antolo46

Aktivni član
Tu od
23 Srp 2014
Poruka
316
Re: Kukuruz - sjetva 2015

Bc 344 niza stabljika a klip sasvim solidan, nista posebno puno nije dobila gnojiva, onak srednje kolici, daleko manje od preporuke, malo rjede sijan od preporuke i nadam se da bude i kukuruza dosta!
 

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,741
Re: Kukuruz - sjetva 2015

Gledam kako u zadnjih osam dana kukuruz ubrzano zrije. Na mom Y12 ona crta zrenja na zrnu skoro se skroz spustila.
 

KREÅ O

Član
Tu od
10 Lis 2011
Poruka
532
Re: Kukuruz - sjetva 2015

Ja sam imal prošlu god. BC 344 koja nije mjerodavna, ali stvarno je bio odličan. Dobro je sipal i odličan je za hranu. Nikad nisam imal tak nisku kukuruzu. Sijal sam ga na zemlju koja je stvarno dobra 20 cm i na zemlju koja ne podnaša sušu 25 cm. Na ovoj prvoj sam dobio da je to strava, tako da ima nešto i u plodoredu. Al pogodil sam sa prstom u pekmez, jer je godina bila takva. Nakon toga sam odlučio da ispod 22 cm ne budem sijao, a na ovu koja ne trpi sušu ko ove god čak bi i 27 bilo tak tak. Na 19 cm ni ne pomišljam. Naravno govorim o svojoj zemlji, al svejedno ako izuzmemo ove koji se profesionalno bave ipak je ispod 20 cm rizik. Obavezno rano sijati to sam se uvjeril več više puta, bez obzira na sušu.
 

MF 698 t

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2012
Poruka
1,649
Re: Kukuruz - sjetva 2015

Ja uvijek sijem na 17 cm i uvijek imam kuruze,ali treba mu hrane dati,i to kada rodi onda ima i prinosa.
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh