• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kukuruz - 2015

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Kako da vam tak ljepo čisto beru beraći?? Dali sme mjenjali gume na komušaćima ili?
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,750
S mjesta događaja

807db461d503f2864171f3673e8c23dd.jpg

700ea5518ed72b3c2235388b25612511.jpg
 

Adis90

Član
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
691
Ja bi pito nesto ne vezano za berace,cime i na koji nacin je naj bolje zastititi prodor-napadanje misa i pacova u skladistima-kosevima
 

radul

Član
Tu od
28 Svi 2013
Poruka
788
O svemu se priča u temi, samo ne o prinosima :icon_scratch: a ipak bi oni trebali bit ono najbitnije, ili???
Kod nas blaga katastrofa,danas baš pričam s dvojicom većih proizvođača ,prinosi od 3-4t zrna po jutru/rali ..
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,750
Ovo danas je brano na površini od 1500 čhv i dobiveno je 5 bunkera na beraču eko 3500. Da nije bilo one suše u 7 mj. bio bi još sigurno 1 bunker ako ne i više.
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,658
Ja bi pito nesto ne vezano za berace,cime i na koji nacin je naj bolje zastititi prodor-napadanje misa i pacova u skladistima-kosevima
Obložiti cijeli koš s vanjske strane sa sitno pletenom žicom tj mrežom 10x10 mm
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Tvoj T40 ne perusa tako cisto? Tvoj je Eol?

Da moj je Eol ima onaj ventilator,pa ovisi sve o kuruzu al da ima smeća ima,i neočisti baš svaki ko što gledam na forumu vaše kuruze. Možda idem brzo ili,čuo sam da se stavljaju neke iglice na komušaće dali to neko ima??
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,438
Ima dosta do sorte. Ja već treću sezonu mjenjam gume, a nikako ih promjeniti.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,750
Zadnjih par godina sebi obično berem po rosi ili nakon kiše i tada smeća uopće nema a sa klipa se sva perušina očisti. Kod nas je noćas malo padalo i jutros prije nego sam išao brat tako da je sve bilo puno vlage i tad je list težak i pada dolje te ništa ne odlazi u bunker. Ovu kukuruzu praktički mogu lopatom bacat u kukuruzanu jer se skoro nema šta čistiti.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,245
Bitno je vrijeme berbe.. Dakle noć i rosa zakon. Takodjer nakon kiše ide super, ali čim sunce zasija baca smeće u kos.
 

jozek

Član
Tu od
18 Stu 2008
Poruka
422
Zetorproxima90 da sve tjeraju tri elektromotora, a berač je tornado 40.
Ovo kaj je na prikolici je brano prijepodne, tak prakticiram do ručka se bere posle posprema mada ne zavisi sve od vremena ima veliku ulogu i sorta jer sam tu isto bral i poslepodne pa je bilo nešto malo više komušine nutra, a prvo kaj sam bral drugu sortu i to poslepodne po suncu kaj da sam kurzije dimo pelal.
 
Posljednje uređivanje:

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,245
Koliko koševa stane u ovu prikolicu?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

jozek

Član
Tu od
18 Stu 2008
Poruka
422
Prikolica je s ovim povišenjima 9 m3, a kolko bunkera sipam nutra nikad nisam brojio jer nekad su bolje puni nekad manje, kipam kad se okrečem pa nije baš uvijek ful pun.
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,658
VEOMA POUČAN VIDEO
[YT]https://www.youtube.com/watch?t=253&v=qLpHwEcejbQ[/YT]
 

Mireek

Član
Tu od
6 Ruj 2011
Poruka
388
Danas pobrano malo manje od pola rali, puna 4 bunkera od tornada 40, prezadovoljan prinosom. Hibrid je bio DKC 4608 tvrdunac gnojidba stajnjakom i u sjetvi 150 kg 15-ice i nesto uree baceno, spricano motivell dual packom. Sijano 28.5.
 

Mario1993

Aktivni član
Tu od
24 Velj 2015
Poruka
250
Danas pobrano malo manje od pola rali, puna 4 bunkera od tornada 40, prezadovoljan prinosom. Hibrid je bio DKC 4608 tvrdunac gnojidba stajnjakom i u sjetvi 150 kg 15-ice i nesto uree baceno, spricano motivell dual packom. Sijano 28.5.

Ja sam isto zadovoljan s tim hibridom, samo sam ga rijetko posijo na 20cm. Iako je bila suša na pijeskovitom tlu većina klipova je bila lijepo završena. I dosta rano dolazi za berbu u klipu.
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh