• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kukuruz - 2015

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,725
Evo da ti kažem moju situaciju od proljetos.Ostala mi je jedna vrečica od 50 000 zrna od prošle godine, a uzeli smo u zakup još jednu zemlju.Pošto je vrečica bila cijelu godinu na toplom u kotlovnici na centralnoj peći,reko ne bi trebalo biti problema.Kad sam ga stavio na klijavost od 10 zrna 2 su niknula...
Zato sam ti rekao da ga probaš na klijavost,da ti se slučajno ne dogodi da kukuruz loše nikne i onda izbaciš tog proizvođača,a možda je kukuruz super kad sve bude kako treba...
Da se slučajno taj kukuruz na peči od centralnog nije zapekao. Sjeme treba biti na suhom i prozračnom mjestu, a nikako na pretoplom.
 

KREÅ O

Član
Tu od
10 Lis 2011
Poruka
532
Ja ga imam u bačvi na tavanu da ne može vlaga do njega i nemam problema. Ovo na peči ne znam koliko je dobro ako ti je slaba klijavost.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ja osobno nisam niakd imal problema s klijavošću sijemena starog godinu dana, odnosno s ostacima sjemena od prošle godine. A sjeme stoji na polici u garaži skupa s traktorom cijele zime i cjele godine :)
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,434
Ja sam jednom čovjeku sijao sa sjemenom starim 3 god i niknuo dobro. A sjeme je stajalo kod mene u sijači u kutijama od gnojiva.
 

maschio

Član
Tu od
17 Sij 2015
Poruka
464
Ne znam,možda je moja krivica,ali kad je u peći 80-90 stupnjeva,gore na peći je možda 20.Jer je obložena sa nečime,nekakvom vunom...Sad gledam da kupim koliko ću i posijati.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Sve drhti u polju da uđe berač....a blato i još kiše najavljuju!

BC 574


ZP 560
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
To je samo jedan mali dio :) Ali hvala :)

Nije Zmajo još popravljen, navodono bi sutra sječkara trebala biti gotova, pa montaža i ako bude sreće da se krajem tjedna proba ući u njive.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,224
Ja se nadam radovima za vikend :). Imam i ja na jednoj parceli Bc 572 tu su odlični klipovi :).
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Imam i ja 572, ali sve se bojim kakva je situacija na toj parceli nakon ovih kiša, a to sam mislio prvo skidat i sijat pšenicu.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Od BC-a jedino i sijem 572, 574 i 532, proljetos je punica inzistirala na 418B i 408 da joj bude za svinje, pa ima i tog malo :)
Al s ovim gore navedenim sam uvjek zadovoljan :)
 

Driver

Član
Tu od
26 Srp 2013
Poruka
396
Nemam svinje,ali jedan čovjek je kupio od mene za probu prvo se cudio kako ima manje kuruze u vreći al kad je dao svinjama odmah je naručio još jer kaže da bolje jedu čisti nego iz susare pomiješan sa superom.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,224
Od BC-a jedino i sijem 572, 574 i 532, proljetos je punica inzistirala na 418B i 408 da joj bude za svinje, pa ima i tog malo :)
Al s ovim gore navedenim sam uvjek zadovoljan :)
Kolega jel imaš Ossk Drave ove godine?
 

mika75

Član
Tu od
29 Sij 2012
Poruka
274
Imam i ja 574 ,3jutra i izgleda suer sad sam ga prvi puta sijao i bio sam malo sumnjicav sto se tice kukuruza.Dali ga hoce svinje jesti mislim domace ne divlje?
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh