• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kukuruz 2016

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

ZvonimirKWS

Član
Tu od
19 Srp 2013
Poruka
173
El ovaj drugi sirak može postrno?

Friscet može postrno ali možda ovisno od jeseni će se morati dosušiti zrno. Treba biti vlaga ispod 14%.
http://www.kws.hr/aw/KWS/croatia/News-Articles/~hdof/Sirak-za-proizvodnju-zrna/

Zvonimire možeš li iznijeti iskustva sa balascom i konfitesom, kakvi su se kretali prinosi,vlage gustoća sjetve i ostalog.Prijatelj ih je sijao i sipali su od 9-10 tona sa 300kg 3x15 i 200 kg kana na hektar,ja ih planiram sijat iduće godine na 50% površina jer su stvarno zahvalni što se tiče vlaga-prinos.
Na linkovima ispod imate opis svakog pojedinog hibrida sa video prezentacijom te link sa brošurom koje čete moći pronaći u svojim poljoprivrednim ljekarnama u KWS katalog sa rezultatima pokusa kukuruza, pšenice, uljane repice i suncokreta.
http://www.kws.hr/ca/fr/fxmb/?region=aaaaaaaaaaaawxo
http://www.kws.hr/ca/fr/fxma/?region=aaaaaaaaaaaawxo
http://www.kws.hr/aw/KWS/croatia/News-Articles/~hduj/KWS-PROMOTIVNA-BROSURA/
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

seat

Aktivni član
Tu od
8 Ožu 2013
Poruka
933
Re: BC kukuruz 2016

Zvonimir de napiši koji hibridi spadaje u tu ekonomi grupu za 245kn.
 

ZvonimirKWS

Član
Tu od
19 Srp 2013
Poruka
173
Re: BC kukuruz 2016

Zvonimir de napiši koji hibridi spadaje u tu ekonomi grupu za 245kn.

Economy 247 Kn
KWS 2376 (FAO 350), KWS 3381 (FAO 430), Kinemas (FAO 390), Kassius (FAO 400), Kytti (FAO 520)

Standard 293 kn
Krabas (FAO 300) , Amandha (FAO 420), KWS 1394 (FAO 410), Kornelius (FAO 370), Korimbos (FAO 600)

Optimum 309 kn
Karnevalis (FAO 240), Kladus ( FAO 280), Krebs (FAO 490), Kolumbaris ( FAO 500), Kerbanis, (FAO (580), Mikado ( FAO 620)

Business 371 kn
Solferino + Force (FAO 330), Kamparis + Force (FAO 380), Balasco + Force (FAO 410), Konfites + Force (FAO 450), Konsens + Force (FAO 560)

Ovo su cijene prema grupama i po cjeniku PZ Prvče (PDV uračunat u cijenu). Neznam do kada za Prvču vrijede ove cijene i hoče li se išta mijenjati ali znam da se u KWS-u uvijeti neče mijenjati do kraja 2016. godine.
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,902
Re: BC kukuruz 2016

adonis basser

Da hranili budemo svinje sa njime , razgovarao sam onda dok smo bili u Hatzendorfu sa onim tipom u vezi sirka , i oni ga koriste i vele da imaju bolje rezultate sa njime u tovu nego sa kukuruzom , a i gledao sam na internetu tako svi vele
Ako se pokaže i kod nas dobro , smanjujemo kukuruz i ubacujemo sirak za ubuduče , znači više čemo ga posijat, ali sigurno je odličnih hranidbenih vrijedonsti .

On je odlična kultura za pješčane , šudrane tj. pregorne zemlje .

Prošle godine sam baš ja sa Domagojem ( eto sad ga je drugi kolega zamjenil) njemu predložil , pital pa dobro vidim imate sirka , dajte probajte nekaj zmislit , registrirat ga na našem tržištu , i eto stvar riješena , sad imamo jednu kulturu više za pregore , hvala KWS timu .

No dobro , tema je kukuruz


Prolječe 2016 samo kws business hibridi , i nema se šta pogriješit , 350 kg /ha zaorano PK 20-30 , na prolječe 175 kg/ ha 15 stice , 175 kg/ha ureje , i u kultivaciji 175 kg/ha Kana , još da vrijeme sve dobro posluži i to je to .
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,265
Re: BC kukuruz 2016

Koji ti se najbolje pokazao od Kws-a? Što misliš jel bi bili dobri i za berbu u klipu?
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,967
Re: BC kukuruz 2016

Economy 247 Kn
KWS 2376 (FAO 350), KWS 3381 (FAO 430), Kinemas (FAO 390), Kassius (FAO 400), Kytti (FAO 520)

Standard 293 kn
Krabas (FAO 300) , Amandha (FAO 420), KWS 1394 (FAO 410), Kornelius (FAO 370), Korimbos (FAO 600)

Optimum 309 kn
Karnevalis (FAO 240), Kladus ( FAO 280), Krebs (FAO 490), Kolumbaris ( FAO 500), Kerbanis, (FAO (580), Mikado ( FAO 620)

Business 371 kn
Solferino + Force (FAO 330), Kamparis + Force (FAO 380), Balasco + Force (FAO 410), Konfites + Force (FAO 450), Konsens + Force (FAO 560)

Ovo su cijene prema grupama i po cjeniku PZ Prvče (PDV uračunat u cijenu). Neznam do kada za Prvču vrijede ove cijene i hoče li se išta mijenjati ali znam da se u KWS-u uvijeti neče mijenjati do kraja 2016. godine.

Jesu te cijene iste i u kws jer prvča ne šalje poštom.
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,902
Ja svake godine idem sa Ureom.

Zetorproxima

Od kwsa su svi dobri koje god sam probal.
 

massey595

Član
Tu od
28 Stu 2012
Poruka
822
ja cu probat sa dekalb hibridima cuo sam da su vrhunski pa reko da idemo probat,dvije godine sam sijao rwa I nije mi bas bog zna kaj
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,902
Tako je , sad ču na prolječe zatvarat brazdu rotobranom , onda bacim 15 sticu i pk 20-30 gdi nisam več zaorao širom pa zatvorim brazdu , a ureu širom opet prije pripreme za sijetvu

Najjači je bio Krabas i Balasco , sa njima sam posebno zadovoljan bio , sve brano u zrnu . Ti dva su sipali nekih 12 t/ha
 

adonis basser

Aktivni član
Tu od
26 Velj 2013
Poruka
1,223
Ti nije lakse i brze zatvoriti brazdu šinjom ? Ipak je rotodrljaca skupa varijanta za zatvaranje zimske brazde. Ili ti to hoces cim prije isprobati novu RD :(rofl): ?
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,902
Brže je sigurno , ali ako nebude dobro promrzlo ne razmišljam opče o šinji , a i nemam puno za zatvaranje , cca 20 rali , pa to lako sa RD pocepam , i odmah gnojivo zarotiram. Netreba iti u dubinu neku , toliko da se ljepo brazde poravnaju .
 

borno

Član
Tu od
29 Ruj 2015
Poruka
56
Pioniri na 20 kj.200kg 15ice u redove,150 urea i kultivacija 150 kan na jutro
 

ZvonimirKWS

Član
Tu od
19 Srp 2013
Poruka
173
Na brazdu urea a zaorano jesenos nista.Isprobana kombinacija godinama.
Isprobana kombinacija možda je ali ispravna nije sigurno....možda jednu godinu ako u tlu ima akumulirano više fosfora i kalija pa samo uz dodavanje ovoliko dušika i vrlo malo PK se dobije neki rezultat.
Pogledajte malo na linku ispod koliko koja kultura iznosi hranjiva iz tla po toni prinosa i bilo bi dobro za sljedeću kulturu vratiti u tlo ono što je prva iznjela i dodati onoliko hranjiva koliko je potrebno za očekivani prinos druge kulture.
http://tloznanstvo.com.hr/images/Belisce_2011/Belisce_2011.pdf
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
Niti 10 % ne gnoji po raznim preporukama,jer 80% ljudi nema financijske mogučnosti.Sve sjemenarske kuće u svojim katalozima govore o vrhunskim prinosima ali slabo se spominje da bi gnojidba bila po pravilu nekih 500 -700 kg NPK formulacije na hektar,a tu onda nastupa matematika i isplativost
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.
Na vrh