• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kukuruz 2016

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Zekson

Dobro znana faca
Tu od
26 Srp 2012
Poruka
513
Dobar je,sijem Osječke hibride i nekaj dekalba za probu i As hibride.

Poslano sa mog HUAWEI Y330-U01 koristeći Tapatalk
 

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,740
Dugoročnije prognoze predviđaju svježi svibanj sa temperaturana između 15 i 20 stupnjeva. Kukuruz će svakako nicati, negdje teže negdje lakše. Samo da ne bude puno oborina da ne istrune. Tko posije do vikenda ni -5 stupnjeva ne može naškoditi zrnu u zemlji, a i za ove ponikle kažu da im mraz ne škodi dok im je god centar rasta u zemlji.
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,447
Ovako to izgleda kada se sije Bc 572, sijan je 12.4.

4d1d182cdf65eb1c95c27e444385d28d.jpg
 

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,740
I mora tako izgledati kada ste vi ovih dana imali temperature kao na moru u pola ljeta.
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,447
Je, al su noći hladne. Dnevne temperature kod mene su bile do 25.
 

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,740
Za noć se drži one reklame kada je Mata rekao snaši da mu je bar jedno jutro ovakog klipa, a ona odgovorila da bi volila da joj je svako jutro takog klipa..
 

ZvonimirKWS

Član
Tu od
19 Srp 2013
Poruka
173
Koliko je meni poznato djeluje na sve osim nešto slabije na sirak iz rizoma. Dakle korekcija nije potrebna zbog reaktivacije herbicida nakon svake kiše. Navodno dovoljno je svega 5l oborina za ponovnu reaktivaciju preparata i na taj način suzbija i korove koji naknadno niknu.
Napominjem da govorim bez vlastitog iskustva nego samo prenosim informacije koje čujem na terenu.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Gegic

Član
Tu od
12 Velj 2016
Poruka
226
Ja sam pospricao 11.04..za dva dana je pala kisa kao narucena rano mi je da ti 100% potvrdim ali vide se rezultati da korovi koji izlaze pozute znaci da reagira..

Poslano sa mog ZTE Blade L2 koristeći Tapatalk
 

dullknife

Član
Tu od
21 Lip 2014
Poruka
217
molim ak ima stručnih da mi odgovori za folijarnu prihranu kukuruza ureom. Postotak je od 0.6 do 6.4% otopine, e sad, koliko vode na čhv i kojom brzinom ići i kada? nije preporučljivo u cvatnji, kaj se tiće kukuruza u cvatnji se više ni nemre u polje, jel tak?
 

Mario1993

Aktivni član
Tu od
24 Velj 2015
Poruka
254
Ja sam iso kad je kukuruz u fazi 8-10 listova(da mozes u njega, a opet da ima sto vecu lisnu masu da bolje djeluje) s 5% i 500l/ha da ga ne sprzis. Po meni je bolje ici u prihranu kanom, jer se kukuruz najvise hrani preko korijena. Jedino kad su ekstremni uvjeti(susa), onda prihrana preko lista djeluje kao "injekcija".
 

antolo46

Aktivni član
Tu od
23 Srp 2014
Poruka
316
Dali je tko koristio u sjetvi kukuruza zeolit za gnojidbu? Mi smo ove godine prvi puta pola yara 15- ice pola zeolita u kolicini 220 kg/ha pa cemo vidjeti rezultate i ucinak!
 

Babushka

Novi član
Tu od
12 Stu 2015
Poruka
11
Mi smo na 1ha bacili 130kg zeolita i 125kg 15-15-15,budemo vidjeli kako će biti ovo je pokus
 

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,740
U KTC imaju samo 250 ml bočice, jedna 300 kn. Za hektar 540 kn. Lumax oko 145 kn, za hektar oko 450 kn. Ne znam da li je netko naišao na pakiranje od litre i gdje.
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.
Na vrh