• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kukuruz 2016

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,911
Danas mjerio vlagu,uzeo sam par klipova od svakakvih hibrida te pomiješao..vlaga 26.1%,bojim se da nebude niti puno manja za 10ak dana!Cijena tokom ovog tjedna u Belju,navodno!

Zwer-lijepi prinosi za onakav sklop..vlaga isto ok s obzirom na količinu padalina!
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,211
Bome lijepa parcelica :)

Da znaš da je, 3 reda i pun koš od tornada 40 :). Objavim kasnije slike i danas sam brao. Sad bude pauza par dana, još jedan cijeli dan imam brati tu parcelu.

Koliki je prinos 572 po kj u odnosu na pionere?

Prinos je odličan, oko 8-10 koševa na ral po mojoj procjeni, budem znao tek kad završim sve.. Uglavnom prezadovoljan sam, nemam više pojma kud ću s klipom hahh. Pioneer sam sijao fao 300 i fao 400, a bc 572 je fao 500 i tu negdje su sa prinosom.
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,186
I ja berem zadnjih dana 572, jos mi je ostala 1 ral svojega i nekih 3 rali usluznoga kaj sam obecal ljudima..

572 je stvarno vrhunski hibrid, meni daje 10, 11 koseva tornada 35 (isti kao i 40) na ral, a tako se lagano bere, danas sam ga bral po velikom suncu i berac ga komusa bez greske..

Dok sam dosta bral i kws-a ove godine, tocnije krabasa i taj definitivno nije za berbu u klipu, em se kruni, em se jako tesko komusa..
 

bozic.hrvoje

Aktivni član
Tu od
1 Lis 2013
Poruka
304
ja sam usluzno bral kws-a ove godine i nije bilo problema sa krunjnjem niti komusanjem ( bralo se krajem 9mjeseca pa mozda i to igra ulogu )..kod mene je jako krunilo pionir hibrid ( isto brano usluzno krajem 9mjeseca )

Poslano sa mog LG-D802 koristeći Tapatalk
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
Jedan krabas je bran prije 3 tjedna a jedan prije 3-4 dana,nema razlike,teško se komuša,zrno je kvalitetno,bolja je opcija kasne grupe za berbu u klipu
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,211
I ja berem zadnjih dana 572, jos mi je ostala 1 ral svojega i nekih 3 rali usluznoga kaj sam obecal ljudima..

572 je stvarno vrhunski hibrid, meni daje 10, 11 koseva tornada 35 (isti kao i 40) na ral, a tako se lagano bere, danas sam ga bral po velikom suncu i berac ga komusa bez greske..

Dok sam dosta bral i kws-a ove godine, tocnije krabasa i taj definitivno nije za berbu u klipu, em se kruni, em se jako tesko komusa..

Tako je, 572 top hibrid za klip, ne ruli se niti malo, a peruša se 95% :). P9903 se dosta ruli pri berbi, P9911 nešto manje, ali zbog prinosa i vlage ih budem i dalje sijao :). Kws Kornelius je ok za berbu u klipu, jako kvalitetan hibrid.

Za vlagu 572 neznam jer sve berem u klipu i vlagu ne mjerim.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,211
Jedan kratki video iz berbe kukuruza, Bc 572

[YT]https://www.youtube.com/watch?v=_edaRSh-jLw&feature=youtu.be[/YT]
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,714
dani polja kod mene

80679280177339663930.jpg

78536487229818228866.jpg

dodao slike kak se spada, ne znam di je štekao da se ne vide
 

marijogjulic

Aktivni član
Tu od
26 Lis 2013
Poruka
527
Prikolica je kupljena prije tjedan dana, iz Svetog Ivana Žabna, a iskreno ne znam kako se zvao bivši gazda :)
Sinoć smo natrpali 17 130kg, sve ne vjerujemo, ali vaga je tako pokazala, jer bivši gazda je rekao da stane 16-17 tona pšenice ako je dobra :)
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Jbte, šteta nafte za kombajn. Jel uopće kaj dalo?

Poslano sa mog LG-E440 koristeći Tapatalk
 

Steff

Aktivni član
Tu od
23 Pro 2010
Poruka
487
To je parcela od 3 rali, samo je sredinu "napalo", nekih pola rali, tak da smo to išli pobrati dok klipovi koji su na zemlji nisu krenuli trunut, ali nema tu neke vajde, mali klipovi sa sitnim zrnom, i još k tomu dobar dio koji kombajn uopće nemože pobrati....

Dejan, tako je, kukuruz zadnje 4 godine, inače držim do plodoreda, ali na ovoj parceli nemogu ništa osim kukuruza zbog vode koja se zadržava sve do 4 mjeseca...
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh