• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kukuruz 2016

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,659
Budući da Vi veliki proizvođaći brojite Oire, pa nemate vremena,opet ja otvaram novu temu. BC nudi neke svoje hibride po "akcijskim cijenama", ovdje sve piše, OSIM, da je to staro prepakirano sjeme. http://www.bc-institut.hr/. Ja sam unatoč tome uzeo tri vrečice 344 tretiranog,po 299 kn/25000 zrna.
 

Steff

Aktivni član
Tu od
23 Pro 2010
Poruka
487
Ja sam prošle godine kupil Bc 572 po akcijskoj cijeni, to mi je bilo prvi i zadnji put, nikad više !
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,659
Što je pjesnik time htio reći ??? Ja sam također kupio prošle godine,i nemam primjedbi, kupio sam i sada a i ubuduće ću.
 

Steff

Aktivni član
Tu od
23 Pro 2010
Poruka
487
Ja sam skroz nezadovoljan, imal sam i onog 572 koji nije bil na akciji, i razlika u prinosu je nebo i zemlja, ovaj akcijski skroz podbacil, i još jedna mana, zrno nije kalibrirano, mada na vrečici piše da je...
 

kago

Novi član
Tu od
29 Lis 2012
Poruka
11
dosta se ljudi opeklo ove godine sa BC-om stabljika ok ali klipa nema, isti slučaj sam imao prije 5 god. kad sam opet išao probat,od tada samo pioner .
Ove godine dao je kao nikad do sad aqua max su davali od 12 do 14 tona.
 

adonis basser

Aktivni član
Tu od
26 Velj 2013
Poruka
1,223
Ja budem probal koji ha staviti silazne As hibride. Navodno su ove godine davali i po sto tona po ha. Probal budem i nekaj malo Dekalba a ostalo sve RWA .
 

maschio

Član
Tu od
17 Sij 2015
Poruka
464
Kolega Adonis,vidim kažeš za Rwa hibride,kakvi su oni za ishranu svinja(krmača,prasad)?
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,735
Ja planiram zeti 572 sad na akciji...vjerojatno i budem jedno 3 paketa.
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,902
Samo KWS , ono sto je odlicno ne mjenjam
I na laksa bolje problematicna tla idem sa sirkom zrnasom.
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,967
Ima i kws na akciji do kad neznam .
E sad da nije kakvo staro sjeme ko zna
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,735
Ja imam svega, od BC, OS, KWS, Syngenta pa sve do NS, ZP, LG i RWA
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,265
Ja sam imao ove godine Bc 572, odličan je bio.. Sad smo uzeli u Prvči 10 vrećica po akcijskoj cijeni :).

Šanana Gdje kupuješ NS hibride? U Virovitici?
 

ZvonimirKWS

Član
Tu od
19 Srp 2013
Poruka
173
Re: BC kukuruz 2016

KWS nema akciju nego su ovo cijene za cijelu szonu, sjeme nije staro nego početak nove prodajne sezone. cijene u PZ Prvči kreću se od 245 kn za economy grupu ( KWS 3381, KWS 2376, Kinemas, Kassius i Kytti) do 370 za Business I klasu tretirane sa Force gratis (Balasco, Konfites, Solferino, Kamparis, Konsens). Do kraja godine kukuruz bi trebao biti raspoloživ u svim boljim poljoprivrednim ljekarnama.
 

johnnewman

Član
Tu od
27 Velj 2014
Poruka
362
Re: BC kukuruz 2016

Zvonimire možeš li iznijeti iskustva sa balascom i konfitesom, kakvi su se kretali prinosi,vlage gustoća sjetve i ostalog.Prijatelj ih je sijao i sipali su od 9-10 tona sa 300kg 3x15 i 200 kg kana na hektar,ja ih planiram sijat iduće godine na 50% površina jer su stvarno zahvalni što se tiče vlaga-prinos.
 

ZvonimirKWS

Član
Tu od
19 Srp 2013
Poruka
173
Sirak zrnaš je nova kultura na Hrvatskom tržištu. Kao i do sada KWS i dalje radi na inovacijama i prvi smo vam u mogučnosti ponuditi dva hibrida sirka za proizvodnju zrna. Ove godine u ponudi će biti dva hibrida. Nutrigein je sirak bijelog zrna i stabljike visine 120-150 cm te je nešto duže vegetacije i mora se sijati kao glavna kultura. Friscet je sirak crvenog zrna visine stabljike 75-100 cm.
Ovo je kultura koja daje prinose suhog zrna od 6-10 t zrna sa otprilike 12% proteina u zrna što ga čini odličnom zamjenom za triticale ili ječam jer je po prinosima sličan, ne polježe, ne napadaju ga bolesti, i Nutrigrain se može koristiti i za izradu energijom izrazito bogate silaže cijele stabljike. Oni koji su bili ove godine u Osijeko na KWS corn kampu mogli su ih vidjeti uživo a za više informacija kliknite link ispod. Cijena pakiranja za 1 ha će biti cca 1000 KN.
http://www.agroklub.com/sortna-lista/zitarice/stocni-sirak-103/
http://www.kws.hr/aw/KWS/croatia/News-Articles/~hdof/Sirak-za-proizvodnju-zrna/

Dodatni tretman sa Mesurolom, Forcem ili dvostruki tretman jednog i drugog naručuje se kod vašeg distributera i dodatno se naplačuje oko 40 kn po vrečici 25 tk. Tretirano sjeme biti će raspoloživo od sredine Siječnja.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.
Na vrh