• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kukuruz 2016

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,704
Kako špricati sa Adengom jer traži veći utrošak vode od drugih herbicida.
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
ccdaf02d6fcfc921290b878bdb5bd45e.jpg
197c7c71337b2107c195cd3ef4cf3d62.jpg
2d5e46c81e360ba386a71e24c12ea111.jpg

Malo pripreme za kukuruz, nadam se da je ok.

Poslano sa mog VOYAGER2_DG310 koristeći Tapatalk
 

borna92v

Član
Tu od
23 Sij 2013
Poruka
647
Ekipa na koji razmak sijete kws krabas??? Ja sam ga sijal lani na 20 ali mi se to čini retko, pa bi ove godine metnul na 17,5cm al je riječ o mehaničkoj oltovoj sijačici pa se bojim da nebu pregusto.
 

Gegic

Član
Tu od
12 Velj 2016
Poruka
226
Ja sam sadio lani i ove godine meni je sasvim ok kukuruz

Poslano sa mog ZTE Blade L2 koristeći Tapatalk
 

vrsani123

Aktivni član
Tu od
8 Sij 2016
Poruka
647
Poceo i ja sa sjetvom....Posio 8 duluma ,,,sjeme zp 434....ostalo mi malo vise od pola kilograma sjemena od dvije vrecice...Siacica olt.
Pod tanjuracu baceno 350 kila petnaestice.

Mozda bi ga i poprsko al neznam bil ga valjalo povaljat
Valjatel vi poslije sjetve
 

Gegic

Član
Tu od
12 Velj 2016
Poruka
226
Cemu valjanje..



Durozetor lani sam imao prinos 12 t/ha bacio 500 kg ureje ,,ove godine ocekujem bolje jer je i mjesanac u igri..

Poslano sa mog ZTE Blade L2 koristeći Tapatalk
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,159
Ekipa na koji razmak sijete kws krabas??? Ja sam ga sijal lani na 20 ali mi se to čini retko, pa bi ove godine metnul na 17,5cm al je riječ o mehaničkoj oltovoj sijačici pa se bojim da nebu pregusto.

Koliko gnoja stavljas za tako gustu sjetvu po jutru?
 

vrsani123

Aktivni član
Tu od
8 Sij 2016
Poruka
647
Pa valjanje valjda da sjeme ima bolji kontakt sa zemljistem,zbiju se busencici i poravna zemljiste cim se pospjesuje djelovanje prskanja....a mislim da povaljano zemljiste duze drzi vlagu
 

Gegic

Član
Tu od
12 Velj 2016
Poruka
226
Kod mene to niko neradi niti ja osobno..kod sijanja trave da..jesi imao mozda kad posijan zp472

Poslano sa mog ZTE Blade L2 koristeći Tapatalk
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
Dovoljno ga stisne tocak od sijacice, zato i ima iza svakog reda.
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Ekipa na koji razmak sijete kws krabas??? Ja sam ga sijal lani na 20 ali mi se to čini retko, pa bi ove godine metnul na 17,5cm al je riječ o mehaničkoj oltovoj sijačici pa se bojim da nebu pregusto.

Pa može on gusto ali je manji klip ja sam sad povećao za probu na 25 pa ću vidit.
Nadam se da bude po dva pa ih bude više.
Izmjerit cu prinos na bunkere prem prošloj godini na gušće je bio
 

vrsani123

Aktivni član
Tu od
8 Sij 2016
Poruka
647
Nisam...Sve sto radim su tude zemlje koje nisu nekog kvaliteta a daleko su mi od kuce da bi vozio stajnjak a zp 427 koliko sam cuo hoce dobru zemlju.Vecinom sijem 434 i 666
 

Gegic

Član
Tu od
12 Velj 2016
Poruka
226
Ja sam lani sijao 1 paket za probu ove godine 3 paketa kod mene je zemlja dobra..dobro sjeme i izgled klipa


Poslano sa mog ZTE Blade L2 koristeći Tapatalk
 

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,704
Mehaničke sijačice imaju četiri položaja međurednog razmaka. Tako da bi bilo dobro navesti kada sestavlja gustoća u redu da se navede i međuredni razmak. Ja sijem na međuredni razmak od 75 cm. Kada se sije na razmak u redu od npr. 25 cm neka ne nikne jedno zrno razmak među dvije biljke je pola metra.
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
Pogotovo ako se sije dvorednom sijacicom to zna biti i vise izrazeno. Primjeti se to na vecoj povrsini, a i kasnije u berbi, meni se to prije dvije godine veoma jasno pokazalo, na 4 jutra ostalo pola vrecice viska, a kad je usao kombajn s 5-rednim hederom, svako malo problem s jednim redom, presiroko. Problem je bio u sirini guma na traktoru, sto je sijano s Fergusonom, bilo u milimetar, a sto je sijano s Landincem, to je bilo presiroko.
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,877
Čitam malo poljoinfo forum,susjedi siju na preko 21cm razmaka,ide i 23cm i 24cm...da li im je to neka praksa ili?
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
Zavisi sto siju, kad siju, za cega siju, u kakvu zemlju siju...
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
Ja? Ovo s dvorednom sijacicom? Razlika je u sirini guma, pa ne ostavljaju isti trag, pa kad se ulazi u iduci red, bude svaki drugi red posijan malo sire od 70-75 cm. To nije problem ako se bere beracem, onda se nista ne primjeti, ali ako se bere kombajnom, bude problema, jer ako je npr. heder 5 redova, onda je taj razmak od prvog do zadnjeg rede zapravo za 3 puta veci, jer taj zadnji, peti, red, je sijan u trecem prolazu u odnosu na prvi.
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh